فیلتر محصولات در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Ajax Product Filter

در مقاله “فیلتر محصولات در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Ajax Product Filter” قصد داریم با یکی دیگر از افزونه های کاربردی YITH که قابلیت فیلتر محصولات را به ما می دهد آشنا شویم:

اگر در گذشته مدیریت یک وبسایت وردپرسی را بر عهده داشته اید حتما با کاربرد ابزارک ها آشنا هستید؛ اما اگر اینطور نیست به پست آموزش مدیریت وردپرس – بخش نمایش مراجعه کنید.

البته در ووکامرس ابزارک ها به شما کمک می کند تا دسترسی های بهتر و آسان تری را برای مشتریان خود در قسمت های مختلفی از فروشگاه اینترنتی خود فراهم کنید. مثلا می توانید در بخش سایدبار سایت امکاناتی را جهت دسترسی سریع مشتری بگذارید و یا شاید سایتی دارید که در کنار آن فروشگاهی راه اندازی کرده اید، باز هم می توانید در صفحه ی اصلی سایت با کمک ابزارک هایی، گذری به فروشگاه اینترنتی بزنید.
فرض کنید کاربری به فروشگاه شما مراجعه می کند و قصد خرید کالایی از نوعی خاص دارد! حال اگر فروشگاه شما فروشگاه کاملی باشد با ورود کاربر به دسته محصولات، با انبوهی از محصولات رو خواهد شد که این امر امکان پیدا کردن سریع محصول مورد نظر را برای کاربر سخت می کند! حال می خواهیم به کمک ابزارک ها قابلیت فیلتر بر اساس رنگ بندی، اندازه، لیست، برچسب ها و… ایجاد کنیم تا مشتری بتواند آن ها را انتخاب نماید. مسلما با این کار خیلی راحت تر می توانیم به نتیجه ی مطلوب برسیم و برای مشتری هم لذت بخش است که با این فرآیند به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و خریداری نماید.
در واقع این کار مسیری را پیش روی مشتری می گذارد که خود به آن آدرس دهی می کند و آن را طی می کند تا به هدف مورد نظر دست یابد. پس با این روش خواهیم توانست مشتری را در مدت زمانی مطلوب به سمت کالای مورد نظرش هدایت کنیم.
حال ما در این پست قصد داریم با یکی دیگر از افزونه های کاربردی YITH که قابلیت فیلتر محصولات را به ما می دهد آشنا شویم.

معرفی و آموزش افزونه YITH WooCommerce Ajax Product Filter

شما با کمک این افزونه می توانید امکان فیلتر کردن محصولات را به صورت ایجکسی داشته باشید و این خود یکی از خصوصیات مثبت این افزونه به شمار می رود. چرا که کاربر پس از آنکه فیلتر مورد نظرش را تنظیم کرد نیازی نیست که کل سایت را دوباره لود کند بلکه به صورت خودکار بخش محصولات بر اساس فیلتر های انتخابی لود می شود.

برای شروع به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب می کنیم. پس از فعال سازی افزونه گزینه ای با عنوان Ajax product filter مشاهده می شود. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل خواهیم شد. که نیازی به تغییر نیست زیرا به طور پیش فرض خود افزونه تمامی پسوند ها را وارد کرده است.

Front end

yith-product-filter (1)

در اینجا می توانید تمامی پسوندها را مشاهده کنید.

Costum style

yith-product-filter (2)

این بخش نیز مربوط به تنظیمات سفارشی است.یعنی اگر می خواهید با استفاده از کد نویسی تغییراتی در افزونه ایجاد کنید باید از این بخش استفاده کنید.

حال برای افزودن فیلتر باید به ابزارک ها مراجعه کرده و آن ها را اضافه کنیم.

همانطور که در بخش ابزارک ها مشاهده می کنید دو ابزارک متعلق به این افزونه موجود است. هر کدام از آن ها را که تمایل دارید می توانید به ساید بار یا هر جای دیگری که در سایت شما متعلق به ابزارک ها می باشد اضافه کنید.

yith-product-filter (3)

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ابزارک اول متعلق به اعمال انواع فیلتر ها است و ابزارک دوم هم برای پاک کردن فیلتر های اعمال شده.

شما با کمک این افزونه و ابزارک اول آن می توانید چهار نوع فیلتر متفاوت برای محصولات خود ایجاد کنید: List، Color، Label، Dropdown

در اینجا ما تنها ویژگی رنگ را برای محصولات فیلتر کردیم. شما سایر موارد را نیز می توانید انتخاب کنید و به همین ترتیب اضافه نمایید.

yith-product-filter (4)

صفحه افزونه YITH WooCommerce Ajax Product Filter در مخزن وردپرس

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

دانشجو در رشته کامپیوتر نرم افزار و همچنین طراح و برنامه نویس وب و اندروید

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • instagram
 • pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.