شخصی سازی آرشیو محصولات با Product Archive Customiser

همانطور که احتمالا می دانید در هر سایتی مطالب پس از مدتی با توجه به زمان بندی آن ها در جایی به صورت آرشیو یا بایگانی قرار می گیرند و از صفحه ی اصلی سایت خارج می شوند. برای مشاهده این دسته از نوشته ها هر زمان که بخواهید می توانید به بخش آرشیو آن سایت رفته و تمامی نوشته ها را به صورت یک جا ملاحظه کنید.
در فروشگاه اینترنتی نیز شما نمی توانید تمامی محصولات خود را در صفحه ی اصلی قرار دهید و بعد از مدتی با توجه به تعداد محصولی که برای صفحه ی اصلی فروشگاه تعیین کرده اید، بقیه ی موارد قدیمی تر به صفحه ی به نام بایگانی یا همان آرشیو منتقل خواهند شد. اما ممکن است دیگر برخی از قابلیت ها را نداشته باشند مثلا قابلیت افزودن به صفحه ی خرید، یا دسته های محصول و …
این موضوع به نفع فروشگاه اینترنتی شما نیست! چرا که محصولی که قبلا در فروشگاه بوده و حال به بایگانی رفته ممکن است توسط بسیاری افراد مورد پسند قرار گیرد و بخواهند آن را خریداری کنند پس چه بهتر که در همان صفحه ی آرشیو بتوانند این کار را به راحتی انجام دهند. پس نگران نباشید!
حال در این پست می خواهیم افزونه ای را خدمت شما همراهان راهنمای وردپرس معرفی می کنیم که امکان شخصی سازی بخش بایگانی را به ما می دهد و می توانیم هر آنچه که مد نظر ماست را به بخش آرشیو فروشگاه اضافه کنیم و در واقع طبق سلیقه ی خود آن را تکمیل کنیم.

معرفی و آموزش افزونه WooCommerce Product Archive Customiser

به طور کلی ما با کمک این افزونه قادر خواهیم بود امکاناتی مفید را به آرشیو محصولات اضافه کنیم.

در ابتدا به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب می کنیم. پس از فعال سازی افزونه از منوی ووکامرس روی گزینه ی پیکربندی کلیک کرده و سپس در تب محصولات بر روی گزینه ی نمایش کلیک کنید. پس از تنظیمات اصلی با گزینه ی Product Archives رو به رو می شوید که تنظیمات افزونه را شامل می شود.

Product Archives

product-archive-1

Product Columns: با استفاده از این گزینه تعداد ستون هایی که می خواهید محصولات در آن قرار داشته باشند را مشخص کنید. به صورت استاندارد در هر ردیف از چهار محصول استفاده می شود. در واقع از ۴ ستون می توان استفاده کرد.
Products per page: این گزینه به منظور تعیین تعداد محصولات در هر صفحه تعبیه شده است که به صورت استاندارد ۱۰ در نظر گرفته شده اما شما می توانید تعداد دلخواه خود را وارد کنید.
Display: در این گزینه هم تعیین می کنید که چه مواردی برای محصولات در صفحه ی آرشیو نمایش داده شود. شما می توانید هر موردی که مد نظر دارید در اینجا علامت بزنید.
Display the “New” badge for how many days: در این بخش نیز مشخص می کنید که محصول چند روز به صورت جدید موجود باشد.

حال در پایان تنظیمات را ذخیره کنید.

product-archive-2

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید صفحه ی بایگانی را با تمامی امکانات موجود در فروشگاه و آنچه برای آن تعریف کردیم نمایش می دهد.

صفحه افزونه WooCommerce Product Archive Customiser در مخزن وردپرس

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

دانشجو در رشته کامپیوتر نرم افزار و همچنین طراح و برنامه نویس وب و اندروید

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • instagram
 • pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.