اشتراک ویژه محصولات در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Subscription

مقاله “اشتراک ویژه محصولات در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Subscription” در مورد یکی دیگر از محصولات YITH در زمینه ووکامرس می پردازد:

اگر شما هم به وبگردی علاقه دارید و زمانی از روز خود را به وبگردی اختصاص می دهید؛ حتما شده که در بعضی از وبسایت ها با بخشی تحت عنوان اشتراک ویژه ی مخصوص کاربران مواجه شده باشید.

همانطور که می دانید اشتراک ویژه شامل حال کاربرانی می شود که اکانت ویژه ای دارند و آن را خریداری کرده و می توانند از برخی امکانات سایت که بر روی اشتراک ویژه تنظیم شده است استفاده کنند و پس از مدت محدودی این اشتراک ویژه منقضی می شود و دوباره باید با خریداری اشتراک ، آن را فعال کنند. اما آیا تا به حال در مورد اشتراک ویژه ی محصولات شنیده اید؟
شما در فروشگاه ووکامرسی خود گاهی اوقات محصولاتی دارید که می خواهید آن ها را در مدت زمان محدودی به فروش برسانید یا قیمتی که برای آن ها مشخص کرده اید فقط مربوط به بازه ی زمانی خاصی است که در واقع نوعی از این حالت را در اعطای کارت هدیه به مشتریان دیده اید اما شما کارت هدیه را به افراد خاصی اعطا می کنید ولی حال ما می خواهیم این امکان برای تمامی مشتریان فروشگاه ووکامرسی فعال شود!
در ابتدا محصول مورد نظر را انتخاب می کنیم و به آن یک اشتراک ویژه می دهیم و تنظیمات آن را بر روی تاریخ و بازه ی زمانی مورد نظر خود تنظیم می کنیم تا مشتریان بتوانند در همان مدت زمان محدود خرید خود را انجام داده و بعد از آن زمان اشتراک ویژه ی محصول منقضی شود.
در این پست ما به معرفی و آموزش افزونه ای دیگر از سری افزونه های  YITH می پردازیم که در عین سادگی به شما کمک می کند برای محصولات فروشگاه خود اشتراک ویژه ایجاد کنید و مشتریان را برای خرید آن محصول محدود به زمان خاصی ترغیب نمایید.

معرفی و آموزش افزونه YITH WooCommerce Subscription

شما با کمک این افزونه می توانید برخی محصولات خود را برای مشترکین فعال کنید و برای آن بازه ی زمانی مشخص نمایید تا آن ها بتوانند از آن محصول فقط در آن بازه ی مشخص استفاده کنند. در واقع این روش برای تمامی انواع محصولات مناسب است اما بیشتر برای دوره های آموزشی، محصولات دانلودی، آموزش های ویدئویی و از این قبیل موارد مناسب است. در واقع می توانید محصولی را فقط برای مدت خاصی برای فروش قرار دهید.

برای شروع از طریق بخش افزونه های وردپرس به نصب و سپس فعال سازی افزونه می پردازیم. پس از آن در منوی YITH Plugin گزینه ای با عنوان اشتراک ویژه مشاهده می شود که مربوط به افزونه مورد نظر می باشد. بر روی آن کلیک می کنیم تا وارد بخش تنظیمات آن شویم.

yith-woocommerce-subscription-1

این افزونه دارای دو بخش رایگان و پرمیوم است که ما در این پست تنها به آموزش بخش رایگان آن می پردازیم. یعنی تنها دو تب تنظیمات و اشتراک ویژه افزونه را بررسی و آموزش می دهیم.

تنظیمات

در تب تنظیمات همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید کار خاصی قرار نیست انجام دهیم. جز اینکه باید گزینه ی اشتراک ویژه فعال باشد که معمولا به صورت پیش فرض نیز فعال است.

اشتراک ویژه

yith-woocommerce-subscription-2

اما در این قسمت تمامی محصولاتی که این اشتراک ویژه شامل حال آن ها شده است مشخص می شوند. در واقع می توان گفت این افزونه اشتراک ویژه ای برای محصولات به شمار می رود.

حال محصولی را که می خواهیم این اشتراک شامل حال آن شود را اضافه می کنیم و دستور اشتراک ویژه را برای آن ایجاد می کنیم.

yith-woocommerce-subscription-3

در این بخش، اول از همه گزینه ی اشتراک ویژه را برای محصول فعال کنید تا قسمت تنظیمات اشتراک ویژه برای شما نمایش داده شود. سپس تاریخ انقضای محصول را مشخص کنید. مثلا همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ما می خواهیم این محصول به مدت دو روز در فروشگاه موجود باشد یا فقط به مدت دو روز با این قیمت فعال باشد. البته در اینجا تاریخ انقضا را بر حسب روز و ماه می توان تعیین کرد. سپس صفحه ی محصول را بروز رسانی می کنیم و نتیجه را مشاهده می کنیم.

yith-woocommerce-subscription-4

همانطور که مشاهده می کنید این محصول به مدت دو روز با قیمت ۵۰۰۰۰ تومان برای مشتریان فروشگاه به فروش می رسد.

صفحه افزونه YITH WooCommerce Subscription در مخزن وردپرس

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

دانشجو در رشته کامپیوتر نرم افزار و همچنین طراح و برنامه نویس وب و اندروید

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • instagram
 • pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *