تجزیه و تحلیل فروشگاه اینترنتی با افزونه WooCommerce Google Analytics Integration

مقاله “تجزیه و تحلیل فروشگاه اینترنتی با افزونه WooCommerce Google Analytics Integration”

اگر شما هم یک مدیر وبسایت هستید؛ مسلما در نظر دارید که وبسایتی موفق داشته باشید. پس همیشه باید به تجزیه و تحلیل سایت خود بپردازید و متوجه باشید که آمار سایت شما چه تغییراتی می کند و چه مشکلاتی دارد و آن را حل کنید.

همانطور که احتمالا می دانید برای تجزیه و تحلیل سایت ها یکی از بهترین گزینه ها، گوگل آنالیز می باشد که با ورود به وبسایت آن می توانید تمامی جنبه های سایت خود را بررسی کنید.

آمار های کلی، آمارهای جزئی، مشکلات موجود درون برگه ها و صفحات و همچنین مهم تر از همه مشخص کردن نرخ خروج سایت را می توان از روی گوگل آنالیز مشاهده کرد و برای کم کردن نرخ خروج باید مشکلات را برطرف کرد.
در ووکامرس نیز افزونه ای تعبیه شده است که با ساخت اکانت در گوگل آنالیز می توانید به آن متصل شده و تمامی نمودارها و تجزیه و تحلیل ها را در پیشخوان وردپرس خود داشته باشید و به بررسی و بروز رسانی آن ها بپردازید.

در این آموزش سعی داریم ضمن معرفی افزونه WooCommerce Google Analytics Integration به آموزش کامل این افزونه بپردازیم.

نکته مهم پیش از استفاده از این افزونه اینکه یادتان باشد قبل از نصب این افزونه شما باید برای وبسایت فروشگاهی خود اکانتی در سایت گوگل آنالیز ایجاد نمایید. زیرا نیاز به کدهایی جهت فعال سازی دارید.

معرفی و آموزش افزونه WooCommerce Google Analytics Integration

پس از  آنکه افزونه را نصب و سپس فعال سازی کردید؛ حال از منوی ووکامرس گزینه ی پیکربندی را انتخاب کنید. تبی با عنوان ادغام را ملاحظه می کنید. این تب مربوط به افزونه ی گوگل آنالیز و تنظیمات آن است.

Google Analytics

WooCommerce-google-analytics-1

بخش های موجود در این تب عبارتند از:

Google Analytics ID: کدی است که پس از ایجاد اکانت در گوگل آنالیز می توانید از سایت دریافت کرده و برای فعال کردن این افزونه در اینجا وارد کنید.
Set Domain Name: نام دامنه ی سایت خود را وارد کنید.
Tracking Options: تعیین گزینه هایی جهت ردیابی. چندین گزینه است که می توانید بنا به تمایل خود علامت بزنید.
Enhanced eCommerce: تجارت پیشرفته. یعنی با فعال کردن این گزینه می توانید امکانات پیشرفته تری را دریافت کنید. مثلا اتفاقات حذف از سبد خرید، محصولات مهم در لیست برگه ها و…

سپس تنظیمات خود را ذخیره نمایید.

نحوه دریافت آی دی گوگل آنالیز

در پایان به آموزش نحوه دریافت آی دی گوگل آنالیز می پردازیم.

ممکن است عده ای در دریافت Google Analytics ID دچار مشکل شوند، به همین علت تقاضا داریم توجه کنید که از کدام قسمت در سایت گوگل آنالیز باید این آی دی را دریافت و استفاده کنید.

WooCommerce-google-analytics-2

برای دریافت آی دی تنها لازم است در گوگل آنالیز در تب admin بر روی گزینه ای که در تصویر بالا نشان داده شده کلیک کنید تا کد مربوطه را دریافت نمایید.

صفحه افزونه WooCommerce Google Analytics Integration در مخزن وردپرس

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

دانشجو در رشته کامپیوتر نرم افزار و همچنین طراح و برنامه نویس وب و اندروید

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • instagram
 • pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.