6 نکته در مورد سئوی سایت های وردپرسی که باید بدانید

در مقاله “۶ نکته در مورد سئوی سایت های وردپرسی که باید بدانید” به معرفی چند نکته در مورد سئو سایت پرداخته ایم :

یکی از مهم ترین اصول پایه برای ایجاد وب سایت ، سئوی سایت می باشد ، زیرا اگر سئوی سایت خود را کاملا اصولی انجام دهید باعث افزایش رتبه شما در بین موتور های جستجوگر می شود که منجر به افزایش کاربران سایت ، افزایش درآمد و … خواهد شد.

در رابطه با سئوی سایت مطالب زیادی ، از افزونه های رایگان و تجاری گرفته تا نوشته ها را ،  در سطح اینترنت می توان یافت. اما واقعیت این است که هیچ شخصی از فاکتور هایی که موتور های جستجو برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کنند اطلاع دقیقی ندارد ! می توانید بیش از ۲۰۰ راه مختلف برای سئوی سایت خود پیدا کنید، اما مسئله این جا است که بر روی موتور های جستجو تاثیری خواهند داشت یا نه؟!

افراد قابل اعتمادی در دنیای مجازی وجود دارند که می گویند موتور جستجوگر گوگل ۳ نکته کلیدی را برای رتبه بندی ها در نظر می گیرد :

محتوا : که شامل محتوای یک صفحه ، موضوع و کل سایت می شود .

لینک ها : که شامل میزان و کیفیت لینک های مرتبط با دامنه ی سایت ، صفحات و مطالب سایت می شود .

الگوریتم RankBrain : که یک الگوریتم یادگیری است . یعنی اینکه موتور جستجوگر گوگل به معنای کلمه ای که کاربر جستجو می کند اهمیت نمی دهد ، بلکه به مفهوم آن کلمه اهمیت می دهد .

حال می خواهیم به ۶ نکته کلیدی که می تواند تاثیر زیادی در سئو سایت شما داشته باشد اشاره کنیم .

 1. محتوا را برای کاربران سایت بنویسید نه برای موتور های جستجو

در گذشته بسیاری از افراد توصیه می کردند محتوا را به گونه ای بنویسید که موتور جستجوگر را دور بزند . این روش شاید زمانی که موتور های جستجو از الگوریتم های ساده استفاده می کردند جواب گو بود اما امروزه این گونه نیست .

یکی از روش های امروزی استفاده از کلمات کلیدی مناسب می باشد . مطالب هر سایت شامل تعدادی کلمات کلیدی می باشد که بر اساس آن ها رتبه مطلب مشخص می شود . بعضی از افراد در مطالب خود کلمات کلیدی مناسبی استفاده نمی کنند یا گاهی اوقات جملات به کار برده شده ارتباطی با کلمات کلیدی موجود در متن ندارد . باید یاد بگیرید که هر کلمه کلیدی مناسب چه جمله ای است و چه ارزشی برای موتور های جستجو گر دارد .

تراکم و تعداد دفعات استفاده از کلمات کلیدی برای افزایش رتبه در موتور های جستجو را فراموش کنید ، کیفیت را در دستور کار خود قرار دهید . تجربه می گوید مطالبی که محتوای قدرتمندی دارد و به هدف کاربر نزدیک تر است محبوب تر خواهد بود .

 1. بهترین محتوای موجود در سطح اینترنت را بنویسید

سعی کنید بهترین محتوا در تمام اینترنت و سایت های مشابه راجع به موضوعی که می خواهید بنویسید مال شما باشد . ۲ نکته فراموش نشود :

 • می خواهیم مطالب را برای کاربران سایت خود بنویسیم ، نه موتور های جستجو .
 • می خواهیم با سایت های دیگری که از کلمات کلیدی یکسان استفاده می کنیم وارد رقابت شویم .

بنابراین رعایت ۲ نکته بالا نیازمند این است که بهترین محتوایی که در تمام اینترنت قابل یافتن است متعلق به شما باشد .

کاربران مشتاق هستند که هنگام خواندن مطلب مورد نیاز خود ، از محتوای موجود در مطلب و نحوه نگارش شگفت زده شوند .

 1. محتوا را کامل و هدف مند بنویسید

برای این که بهترین مطلب در سطح اینترنت متعلق به شما باشد باید تمام زوایای آن مطلب را پوشش دهید. اول اینکه مطالب جامع و کامل باشند . ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مطالب طولانی تر رتبه بهتری نزد موتور های جستجوگر دارند .

طبق تحقیقاتی که سایت SerpIQ انجام داده است ، در اکثر موضوعات بالاترین رتبه ها متعلق به مطالبی می باشد که بیش از ۲۰۰۰ کلمه در آن ها استفاده شده است .

شاید فکر می کنید که بیشتر کاربران به سایت گوگل مراجعه می کنند و دنبال سریع ترین و کوتاه ترین پاسخ می گردند ، اما تحقیقات نشان می دهد که فقط ۱۰ درصد از کاربران اینترنتی شامل این افراد می شوند . بیشتر افراد در طول روز دنبال چگونگی یادگیری موضوعی خاص می گردند که این نیازمند یک توضیح جامع و کامل می باشد .

 1. کلمات کلیدی و عبارات کلیدی خود را مشخص کنید .

در ابتدا گفتیم که نباید مطالب را برای موتور های جستجو بنویسید . بیایید چند دقیقه عهد شکنی کنیم .

گوگل برای رتبه بندی مطلب شما باید بداند مطلبی که نوشته اید در رابطه با چه موضوعی است و راه فهماندن این موضوع به موتور جستجو این است که از کلمات و عبارات کلیدی استفاده کنید :

 • کلمات کلیدی خود را برچسب گذاری کنید .
 • از کلمات کلیدی در ۱۰۰ کلمه ی اول و ۱۰۰ کلمه ی آخر مطالب استفاده کنید .
 • نام و اسم اولین تصویری که برای مطلب خود می گذارید در بر گیرنده ی کلمات کلیدی مطلب باشد.
 1. مطالب را طوری بنویسید که کاربران با آن ارتباط بر قرار کنند

فراموش نکنید مدت زمانی که یک شخص در سایت شما سپری می کند بستگی به کیفیت مطالب شما دارد . پس باید مطالب را به گونه ای بنویسید که مخاطب با آن ارتباط بر قرار کند .

نکات زیر می تواند به شما کمک کند :

 • جملات و پاراگراف ها را کوتاه بنویسید زیرا باعث می شود کاربر مطالب را آسان تر و روان تر بخواند .
 • در جاهایی که نیاز است از علامت های ویژه استفاده کنید .
 • از تیتر ها و سر فصل ها زیاد استفاده کنید .
 • سعی کنید از تعدادی تصاویرِ مرتبط با موضوعی که می نویسید استفاده کنید . ذکر بعضی از مطالب توسط تصویر راحت تر از متن است .
 • کاربران سایت را به نوشتن دیدگاه و نظرات ترغیب کنید .
 • در صورت امکان محتوا را برای دانلود نیز بگذارید .

رعایت نکات ذکر شده می تواند تاثیر خوبی در جذب کاربر داشته باشد .

 1. نحوه کار الگوریتم RankBrain را یاد بگیرید

توضیح بسیار کوتاهی راجع به این الگوریتم در ابتدای مطلب دادیم . حال کمی بیشتر به آن می پردازیم .

این الگوریتم به سیستم جستجوی معنایی گوگل کمک می کند . فرض کنید کاربری در گوگل کلمه خودرو را جستجو کند . موتور جستجوی گوگل تنها به جستجو در رابطه با کلمه ی خودرو کفایت نخواهد کرد . کلمات وسیله نقلیه ، اتومیبل و ماشین کلمات دیگری هستند که از کلمه خودرو قابل برداشتند . این الگوریتم با هدف کمک بیشتر به کاربران برای رسیدن به هدف خود در نتایج جستجو و بهبود وضعیت جستجوی معنایی شکل گرفته است .

فکر می کنم به اهمیت یادگیری نحوه کار الگوریتم RankBrain پی برده باشید . مطالب زیادی در این زمینه وجود دارد که با یک جستجوی ساده در اینترنت آن ها را پیدا خواهید کرد .

سئوی سایت روش ها و نکات بی شماری دارد که در این مطلب سعی کردم ۶ نکته مهم و پایه ای آن را ذکر کنم . از همراهی شما کاربران عزیز سپاسگذارم .

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *