پیگیری سفارش در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Order Tracking

اگر شما هم مدیر یک فروشگاه اینترنتی بر مبنای وردپرس و ووکامرس هستید؛ باید بدانید که مشتری ها و درصد رضایت آنها تا چه اندازه مهم است.

یک فروشگاه اینترنتی به قدری حائز اهمیت است که باید با دقت و بررسی های دقیق گزینه های مناسبی را به آن اضافه کنید تا مشتریان بیشتری جذب کنید و در بین رقیبان خود برتر شوید.
گاهی فاصله ی بین سفارش کالا توسط مشتری و ارسال آن زیاد می شود یا مشتریان پس از خرید حق دارند که از فرآیند خرید خود مانند اینکه سفارش آنها موفق بوده و در سیستم شما ثبت شده یا خیر،  باخبر شوند.

در واقع بهتر است بگویم نیاز به نوعی اطمینان از سمت شما دارند که می توانید در اختیار آنها قرار دهید.

به عنوان مثال یکی از بهترین راه ها این است که پس از خرید محصولی توسط مشتری کد پیگیری به او داده شود تا با وارد کردن آن از وضعیت خرید خود مطلع شود.

چیزی که مشخص است این است که چنین امکانی به مشتری اطمینان می دهد و رضایت او را تا حدودی جلب می کند.

مسلماً مشتری به دنبال معیاری برای اطمینان کردن به فروشگاه شما می باشد و همچنین دوست دارد در جریان نحوه و زمان ارسال سفارش خود قرار گیرد.

این موضوع باعث می شود مشتریان بیشتری به سمت فروشگاه شما سرازیر شود زیرا متوجه می شوند که فروشگاهی وجود دارد که کد پیگیری بابت هر خریدی به مشتری خود اهدا کرده تا او را مطمئن سازد.
حال می خواهیم افزونه دیگری از سری افزونه های YITH را به شما معرفی کنیم که این عملیات را انجام می دهد.

معرفی و آموزش افزونه YITH WooCommerce Order Tracking

با کمک این افزونه می توانید مشتریان خود را از کالای سفارش داده شده مطلع سازید. اینکه محصولشان در لیست تحویلی ها قرار گرفته یا خیر، اینکه توسط چه کسی به آن ها تحویل داده می شود و همچنین زمانی که محصولشان تحویل داده خواهد شد!

پس از آنکه افزونه را نصب و سپس فعال سازی کردید؛ حال کافی است به منوی YITH Plugin مراجعه کنید.

در این بخش نام افزونه order tracking را مشاهده می کنید. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل خواهید شد. این افزونه دارای دو بخش تنظیمات اصلی و پرمیوم است که ما در این آموزش تنها با بخش رایگان آن کار داریم.

تنظیمات افزونه YITH WooCommerce Order Tracking

 

yith-order-tracking-1

 

Default carrier name: نامی برای بخش حمل کننده ی محصول در نظر بگیرید و در اینجا وارد کنید. حال این عنوان می تواند نام مشخصی برای پیک شما باشد یا نام بخشی که کالا را حمل می کند.
Text in the Orders page: این متن در صفحه ی سفارش نمایش داده می شود که مربوط به شماره ی سفارش و شماره پیگیری محصول است.
Position of the text in the Orders page:  موقعیت قرار گیری متن در صفحه ی سفارش تنظیمات را ذخیره می کنیم. به منوی ووکامرس رفته و بر روی گزینه ی سفارشات کلیک می کنیم. در صورتی که مشتری شما سفارشی را ثبت کرده باشد با کلیک بر روی آن می توانید به قسمت ویرایش اطلاعات پیگیری و وارد کردن کد پیگیری رفته و تنظیمات را انجام دهید.

yith-order-tracking-2

در اینجا شما باید اطلاعاتی برای ستون سمت چپ که مربوط به کد پیگیری، نام حمل کننده ی محصول و تاریخ دریافت سفارش را مشخص کنید و سپس تاریخ سفارش را نیز با دقت وارد کنید سپس سفارش را ذخیره کنید.

به صفحه ی سفارشات در پیشخوان وردپرس نگاه کنید تا ببینید که چه اتفاقی افتاده است…

yith-order-tracking-3

همانطور که می بینید آیکون کامیون که نشانه ی زمان حمل می باشد در بخش سفارشات مشخص شده و اطلاع داده که کد پیگیری چیست و در چه زمانی تحویل داده می شود.
حال از این به بعد مشتری پس از پرداخت کد پیگیری را دریافت خواهد کرد.

yith-order-tracking-4

صفحه افزونه YITH WooCommerce Order Tracking در مخزن وردپرس

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

دانشجو در رشته کامپیوتر نرم افزار و همچنین طراح و برنامه نویس وب و اندروید

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • instagram
 • pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *