نمایش محتوای نوشته فقط برای کاربران عضو سایت وردپرس

همواره یکی از اهداف مدیران سایت ها این بوده که ارتباط بین کاربران و سایت را حفظ کنند, چرا که اگر یک کاربر دائمی داشته باشید خیلی بهتر است تا اینکه چند کاربری به اصطلاح گذری داشته باشید شاید بپرسید چرا؟

دلیلش این است که, زمانی که یک کاربر با mac address مشخص چندین بار به سایت شما مراجعه کند به لحاظ الگورییتم های موتور های جست و جو گر برای رتبه بندی به سایت ها به این معنا تلقی می شود که اطلاعات و داده های سایت شما مفید است که این کاربر مدام در حال استفاده از سایت شماست و هفته ای چند بار به سایت شما مراجعه می کند.

راه های زیادی برای ایجاد ارتباط پیوسته میان کاربران با سایت وجود دارد مانند: تهیه مقالات, متن ها, فیلم ها و … که به صورت سلسله جلسات هستند چرا که کاربر مجبور هست برای اینکه ادامه موضوعی را که دنبال می کند بدست آورد باید مجدداً به سایت شما مراجعه کند.

یکی از مهمترین کارها این است که شما امکانات بیشتری را به آن دسته از کاربرانی که عضو سایت شما هستند قرار دهید که دیگر کاربران را برای عضویت در سایت شما ترقیب و تشویق کند.

برای مثال شما می توانید تعدادی از کالاها یا فیلم ها ویا محصولات غیر رایگانی که در سایت تان وجود دارد به کاربران عضو, با تخفیف ویژه و یا بعضاً به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار دهید.

این قیبل کار ها باعث می شود تا دائما کاربران با سایت شما در ارتباط باشند و از لحاظ سئو و جذب کاربر برای سایت شما مفید است. ما در این پست قصد داریم تا به شما ترفندی را آموزش دهیم تا به وسیله ی آن, شما بتوانید قسمتی از نوشته خود را فقط برای کاربران عضو به نمایش در آورید!

نمایش قسمتی از پست ها فقط برای کاربران عضو:

در زیر ما کدی را برای شما تهیه کردیم که با اضافه کردن این کد به فایل functions.php وردپرس, می توانید بدون نصب هیچ افزونه ای, با استفاده از شرتکدی که تولید می کنید در قسمت ویرایش گر نوشته های پست ها, لینک ها, تصاویر, متن ها و هرآنچه که می خواهید را، فقط برای کاربران عضو به نمایش در آورید قرار دهید.

function mw_user_only( $atts, $content = null ){
if( null != $content && current_user_can('read') ){
return $content;
} else {
$mylink = get_permalink();
return '
';
}
}
add_shortcode('nameofshortcut', 'mw_user_only');

نکته: در کد بالا توجه داشته باشید که به جای “nameofshortcut” شما می توانید هر اسم دیگری برای میانبر خود استفاده کنید.

کد بالا به گونه ای عمل می کند که کاربر اگر درسایت شما عضو باشد و به سایت ورود کرده باشد می تواند آن قسمتی از متن را که شما از میانبر استفاده کردید را مشاهد کند در غیر اینصورت مجبور است که به سایت وارد شود و اگر عضو نیست در سایت عضو شود.

نحوه استفاده از میانبر:

شما کافی است بعد از اضافه کردن کد بالا به فایل functions.php, متن, عکس, لینک مورد نظر را که می خواهند فقط برای کاربران عضو به نمایش در آید بین کد های میانبر آورید همانند زیر:

محل قرار دادن اطلاعات برای نمایش به کاربران واردشده به سایت

امیدوارم که از این نوشته لذت برده باشید!

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

امام صادق علیه السلام می فرمایند :هرچيزى‏ زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن است به اهلش! یاد دهید تا یادبگیرید!

۴ نظرات در حال حاضر

 1. درود بر شما و تشکر بابت مطالب مفیدتان

  کد دقیقا در فایل functions.php گذاشته شد و شورتکد مربوطه هم در متن جایی که نیاز هست متن به کاربران عضو نمایش داده شود را قرار دادم. بدون هیچ خطایی متن وسط شورتکد همچنان نمایش داده می شود، بعلاوه این که لینک “برای دریافت فایل وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت نام کنید! ” در ابتدا و انتهای مطلب یعنی دقیقا جایی که شورتکد هست همچنان نمایش داده می شود! قاعدتا نباید متن وسط شورتکد به کاربران غیرعضو نمایش داده شود اما اینطور نیست و متن همچنان نمایش داده می شود. ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  • لطفاً کد کامل صفحه رو در سایتی مانند pastebin قرار بدین و لینکش رو برای بررسی بدین تا چک کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *