مقاله “آموزش ایجاد اکانت مدیر جدید در وردپرس با استفاده از FTP” به معرفی یکی دیگر از راه های بازیابی دسترسی به پیشخوان وردپرس می پردازد:

اگر در ورود به سایت دچار مشکل شده اید و سیستم نام کاربری یا رمز عبور شما را قبول نمی کند و روش بازیابی رمز عبور از طریق آدرس ایمیل نیز کار نمی کند، می توانید با استفاده از اتصال FTP اقدام به ایجاد یک کاربر مدیر جدید کنید و با استفاده از آن به داشبورد وردپرس وارد شوید.

منظور از FTP چیست؟

در این روش ما از اتصال FTP استفاده می کنیم به همین منظور لازم است که ابتدا شناختی از این موضوع داشته باشیم. FTP مخفف شده عبارت File Transfer Protocol (پروتکل انتقال فایل) است که با استفاده از آن می توان به سرور متصل شده و فایل ها را بر روی آن آپلود کرد و یا از طریق آن دانلود کرد. در کل FTP را می توان یک روش اتصال به سرور دانست که نسبت به اتصال از طریق مرورگر سرعت بیشتری دارد.

برای اینکه بتوانید از طریق FTP به هاست سایت‌تان وصل شوید، لازم است که اطلاعات FTP هاست و یک نرم افزار FTP داشته باشید.

ایجاد کاربر جدید در وردپرس با FTP

در صورتی که با کدنویسی وردپرس و پایگاه داده آن آشنا باشید، این روش خیلی آسان است. البته اگر بلد هم نباشید، می توانید از کدهای استفاده شده در همین مطلب استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید ایجاد یک فایل PHP است. پس ابتدا یک فایل پی اچ پی را بر روی سیستم خود ایجاد کرده و کدهای زیر را در آن وارد کنید:

<?php //Create Admin User $wpr_password = 'Password'; $wpr_username = 'Username'; $wpr_email = 'mail@site.com'; if ( $wpr_password === 'PASSWORD' ) die; require_once('wp-blog-header.php'); if ( !username_exists($wpr_username) && !email_exists($wpr_email) ) { $user_id = wp_create_user( $wpr_username, $wpr_password, $wpr_email); if ( is_int($user_id) ) { $wp_user_object = new WP_User($user_id); $wp_user_object->set_role('administrator');
	  echo 'کاربر با موفقیت ایجاد شد!';
	} else {
	  echo 'خطا در wp_insert_user. کاربری ایجاد نشد';
	}
} else {
	echo 'نام کاربری و یا ایمیل از قبل موجود است.';
}

در سطرهای ۴ تا ۶ اطلاعات مربوط به اکانتی که می خواهید ایجاد شود را وارد کنید. سپس فایل را در با استفاده از اتصال FTP بر روی هاست آپلود کنید. اکنون با وارد کردن آدرس فایل در مرورگر می توانید نتیجه کار را مشاهده کنید.

توجه: پس از اینکه کاربر با موفقیت ایجاد شد و توانستید وارد ناحیه مدیریت وردپرس شوید، بهتر است که این فایل را حذف کنید.