کارت هدیه خرید از فروشگاه در ووکامرس

اگر شما مدیریت یک فروشگاه اینترنتی را بر عهده داشته باشید، حتما می دانید که توانایی در نگه داشتن مشتری ها و داشتن مشتری های ثابت یک حسن بزرگ است و شاید بتوان گفت مشتری های ثابت باعث تضمین شغل شما می شوند. پس باید در حفظ مشتری های خود تلاش کنید.

با استفاده از روش های مختلف و متفاوتی می توان چنین کاری را انجام داد. مثلا ارائه خدمات به صورت منظم و دقیق و یا روش هایی دیگر…

اما یکی از این روش ها که تا حدود زیادی موثر است هدیه دادن به مشتریان در مناسبت های مختلف است! آن هم هدیه نه به صورت کالا بلکه به صورت کارت هدیه خرید از فروشگاه!

اگر شما هم تمایل به افزودن چنین امکانی به فروشگاه ووکامرسی خود دارید در ادامه با آموزش افزونه Gift Cards for woocommerce با ما همراه باشید.

معرفی و آموزش افزونه Gift Cards for woocommerce

شما با کمک این افزونه می توانید در مناسبت های مختلف و خاص گیف کارت هایی ایجاد کنید و آن ها را به مشتریان ویژه خود اختصاص دهید تا بدین صورت این امر تشویقی باشد برای خرید های بعدی از فروشگاه شما.

پس از نصب و فعال سازی افزونه در بخش مدیریت وردپرس و در منوی ووکامرس گزینه ای با عنوان کارت های هدیه مشاهده خواهید کرد که مربوط به افزونه Gift Cards for woocommerce است.

gift-card1

با کلیک بر روی این گزینه به بخش افزودن کارت های هدیه منتقل خواهید شد. اما پیش از رفتن به این بخش لازم است به قسمت پیکربندی برویم تا تنظیمات افزونه را مشاهده کنیم.

gift-card2

در قسمت پیکربندی ووکامرس گزینه ای با عنوان کارت های هدیه موجود است که دارای دو بخش رایگان و پرمیوم است. توضیحات و عناوین کاملا مشخص است. شما می توانید با توجه به تصویر تنظیمات پیش فرض را نیز انجام دهید.

حال به بخش کارت های هدیه در ووکامرس می رویم تا اولین کارت هدیه ی خود را اضافه کنیم.

gift-card3

شما در این صفحه می توانید تمامی کارت های هدیه ای که تاکنون ساخته اید را مشاهده کنید. بعلاوه اطلاعات تکمیلی آنها نیز مشخص است. حال با کلیک بر روی گزینه ی افزودن کارت هدیه می توانیم کارت هدیه ی جدیدی بسازیم.

gift-card4

شما در این صفحه قادر خواهید بود با کلیک بر روی گزینه ایجاد شماره کارت به صورت دستی شماره ای برای کارت هدیه ی خود مشخص کنید. اگر اینکار را نکنید به صورت پیش فرض ایجاد می شود.

فیلدی که در اینجا بسیار حائز اهمیت است قسمت وارد کردن ایمیل فرستنده و ایمیل گیرنده است. یعنی گیفت کارت از سمت شما برای چه کسی ارسال می شود؛ در واقع در این قسمت شما باید ایمیل همان مشتری های خاص و ویژه خود را وارد کنید. همچنین می توانید اعتبار کارت هدیه را مشخص کنید مثلا مبلغ ۱۰۰۰۰ تومان.
شما می توانید برای گیفت کارت خود تاریخ انقضا هم تعیین کنید تا پس از آن مدت دیگر گیفت کارت قابل استفاده نباشد. سپس دکمه ی انتشار را بزنید تا گیفت کارت شما ایجاد شود.
کارت هدیه ایجاد شد. حال به قسمت محصولات رفته و گزینه ی کارت هدیه را برای محصول خود تیک بزنید. با اینکار فیلدهایی در صفحه ی محصولات ایجاد می شود که اشخاص دارای کد گیفت کارت می توانند از تخفیف آن محصول بهره مند شوند.

gift-card5

صفحه افزونه Gift Cards for woocommerce در مخزن وردپرس

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

دانشجو در رشته کامپیوتر نرم افزار و همچنین طراح و برنامه نویس وب و اندروید

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • instagram
 • pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *