اگر می خواهید یک وبسایت وردپرس با سرعت لودینگ بالا داشته باشید که بازدید صفحات شما بیشتر شود و همین طور به سئوی سایت شما کمکی اساسی کند ، ما  در این پست به بهترین و کارآمد ترین روش های بالا بردن کارایی وبسایت وردپرس می پردازیم.

انتخاب سرویس هاستینگ قدرتمند

اولین راه برای بالا بردن کارایی وبسایت وردپرس انتخاب یک سرویس هاستینگ خوب و قابل اعتماد است.

اگر شما از یک سرویس وب  هاستینگ خوب استفاده نمی کنید عملاً راه های گفته شده در این پست کمک چندانی به شما نخواهند کرد بنابراین استفاده از وب هاستینگ خوب و معتبر ، مهم ترین و اصلی ترین راه بالا بردن کارایی وبسایت وردپرس است.

شما می توانید با چند جست و جوی ساده در گوگل و تحقیق درباره شرکت های هاستینگ معتبر و همین طور خواندن نظرات مشتریان و پرسش از وب مستر ها ، بهترین سرویس را برای وبسایت وردپرس خود انتخاب کنید.

استفاده از افزونه WP Super Cache

وردپرس با استفاده از زبان PHP نوشته می شود ، که یک زبان برنامه نویسی از سمت سرور است و این یعنی هربار که کاربری وارد سایت شما شود وردپرس فرآیندی را اجرا می کند تا اطلاعات سایت را جمع آوری کند و به کاربر نشان دهد.

pagecaching

این فرایند سرعت وبسایت شما را تا حدودی پایین می آورد هنگامی که تعداد زیادی از کاربران به سایت شما رجوع کنند.

راه حل این مشکل ، افزونه WP Super Cache می باشد.

روش کار افزونه WP Super Cache :

بجای اینکه وردپرس برای هر کاربر ، پروسه ای را طی کند تا اطلاعات را جمع آوری کرده و سایت را به کاربر نشان دهد این افزونه از ورژن کش شده برای نمایش صفحات سایت استفاده می کند و به این ترتیب دیگر پروسه ای نیاز به انجام شدن نیست در نتیجه سرعت سایت پایین نمیآید.

استفاده از قالب بهینه شده

هنگامی قالبی برای سایت خود انتخاب می کنید به این توجه کنید که قالب شما بهینه باشد و سرعت بالایی داشته باشد معمولا قالب های پولی و ترجیها قالب های گران قیمت وردپرس به خوبی کد نویسی شده اند بنابراین بسیار برای سایت شما مناسب می باشند.

تقسیم دیدگاه ها به صفحات دیگر

تعدادی از پست های شما ممکن است دارای دیدگاه های زیادی نسبت به بقیه پست ها داشته باشند بنا براین اگر شما تمامی نظرات را در یک صفحه نشان دهید، باعث دیر لود شدن آن پست یا آن صفحه خواهد شد .

برای حل این مشکل نیازی به افزونه ندارید و می توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات > گفت وگوها در پنل مدیریت وردپرس و استفاده از گزینه صفحه بندی دیدگاه ها با ۲۰ دیدگاه در هر صفحه سرعت لودینگ آن صفحه را بیشتر کنید.

wp-rahnama

حذف افزونه های غیر فعال

بسیاری از تازه کار ها در وبسایت خود بسیاری افزونه نصب می کنند و به مرور زمان فراموش می کنند آنها را پاک کنند. این افزونه ها نه تنها حجم بک آپ گیری برای وردپرس را بالا میبرند بلکه باعث پایین آمدن سرعت لود شدن سایت شما می شوند.

برای بهینه سازی سایت به قسمت افزونه های سایت وردپرس خود رجوع کنید و افزونه هایی که از آنها استفاده نمی کنید یا افزونه هایی که غیر فعال شده اند را  پاک کنید.البته مطمئن شوید که آن افزونه ها برای وبسایت وردپرس شما ضروری نیستند.

آپلود نکردن ویدیو با حجم بالا در سایت

شما هرگز نباید در هاست وردپرس خود ویدیو با کیفیت و حجم بالا آپلود کنید زیرا این ویدیو ها حجم زیادی از هاست شمارا اشغال می کنند و وردپرس نمی تواند آنها را بهینه سازی کند و حجم و کیفیت آن ها را برای کاربرانی با سرعت اینترنت کم پایین بیاورد.

همین طور ویدیو های آپلود شده در هاست باعث بالا رفتن حجم بک آپ شده و شما هنگام باز گردانی فایل ها به مشکل بر می خورید.

در عوض شما می توانید از سرویس های آپلود ویدیو مانند یوتیوب ، ویمو ، آپارات و … استفاده کنید و کد Short code آنها را در قسمت هایی که می خواهید قرار دهید.

کم کردن استفاده از HTTP Requests

برخی از افزونه ها یا قالب های وردپرس عکس ها ، استایل ها و اسکریپت های مورد نیاز را از سرویس هایی همچون Google Libraries و Facebook SDK لود می کنند.

استفاده از این سرویس ها به دلیل اینکه بهینه شده اند ، مشکلی ندارد ولی لود کردن بسیار زیاد آنها توسط افزونه ها یا قالب های وردپرس موجب پایین آمدن سرعت سایت و خراب شدن بهینه سازی می شود.

سعی کنید به هر روشی که می توانید درخواست های افزونه ها و قالب یا به اصطلاح HTTP Request را کاهش دهید.

دیتابیس سایت خود را بروز نگه دارید

پس از اینکه مدت زیادی از وبسایت وردپرس خود استفاده کردید دیتابیس سایت شما دارای داده های  بسیار زیادی خواهد شد، که شاید بسیای از آنها قدیمی و دیگر مورد استفاده نباشند در ضمن دیتا بیس سایت شما نیاز به بهینه سازی جداول برای نمایش بهتر سایت ، نیاز دارد.

همه اینکار ها را می توانید با استفاده از افزونه WP-Sweep انجام دهید. این افزونه به شما این امکان را می دهد تا دیتا بیس سایت خود را با پاک کردن فایل های هرز ، بازبینی ها ، متا های بدردنخور و همین طور بهینه سازی جدول دیتابیس  را تنها با یک کلیک انجام دهید.

امیدواریم این نوشته، به بالا بردن سرعت سایت وردپرس شما و بهینه سازی آن کمک کرده باشد.