ابزارهای اشتراک گذاری فید در سربرگ Publicize فیدبرنر

سربرگ Publicize فیدبرنر حاوی ۱۰ ابزار کاربردی برای اشتراک گذاری و عمومی سازی فید سایت شماست.

پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اشتراک گذاری و عمومی سازی فید، از صحت تنظیمات ابتدای آموزش تا اینجا اطمینان پیدا کنید چرا که بسیار مهم است آدرس و محتویات فیدی که به کاربران سایت خود معرفی می کنید حرفه ای، بهینه شده با تنظیمات اختصاصی سایت شما و فیلتر نشده باشد. همچنین دقت داشته باشید که آدرس آن دیگر تغییر نکند.

 

Headline Animator: در این بخش می توانید یک بنر پویا و زنده با رنگ بندی، پهنا و سایر دلخواه و متون شخصی سازی شده برای سایت خود بسازید و کد آن را در مکان مناسبی در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید تا کاربران با کلیک بر روی آن با خوراک سایت شما آشنا شوند. اندازه این بنر و نوع ظاهری به نمایش درآمدن آن به دلخواه شماست و متون روی آن زنده است و متناوباً تغییر می کند. از تنظیمات این بخش می توانید تعیین کنید که عنوان آخرین مطلب منتشر شده در فید بر روی بنر به نمایش درآید.

 

feedburner (20)

 

BuzzBoost: ابزار BuzzBoost به شما این امکان را می دهد از فید سایت خود یک خروجی HTML داشته باشید و از آن در هر جایی که می خواهید استفاده کنید تا تیتر آخرین مطالب سایت شما در آن بخش از وب به نمایش درآید.

BuzzBoost یک ابزار فوق العاده کاربردی است. به عنوان نمونه یکی از موارد کاربرد آن در فروشگاه های اینترنتی ساخته شده با اسکریپت هایی نظیر پرستاشاپ است که مدیران فروشگاه ها می خواهند آخرین مطالب وبلاگ وردپرسی خود را در جایی بر روی فروشگاه پرستاشاپی خود به نمایش بگذارند.

با خروجی HTML ابزار BuzzBoost فیدبرنر می توانید به کمک ویجت یا ماژول HTML پرستاشاپ، فید وبلاگ وردپرسی فروشگاه را در ایندکس یا هرجا که مورد نیاز شماست قرار دهید تا تازه های وبلاگ به نمایش درآیند.

موارد کاربرد دیگر بسیاری می توان برای خروجی HTML ابزار BuzzBoost پیدا کرد که اگر بخواهیم تمام آنها را توضیح دهیم به چندین پست نیاز است و توصیف تمام آن در این آموزش نمی گنجد با این حال با ارائه مثال فوق، احتمالاً دریافته اید که با کمک این ابزار چه کارهای بزرگی می توانید انجام دهید. تنظیمات BuzzBoost بسیار ساده است و ضرورتی به توضیح بیشتر وجود ندارد.

 

feedburner (21)

 

Email Subscriptions: یقیناً ابزار Email Subscriptions یا همان اشتراک ایمیلی در خوراک سایت، شناخته شده ترین و پرکاربرد ترین ابزار فیدبرنر است که اغلب وب سایت های اینترنتی صرفاً به دلیل استفاده از همین یک ابزار در فیدبرنر فید سایت خود را ایجاد نموده اند.

استفاده از فید و فیدخوانی در بین ایرانیان زیاد مرسوم نیست زیرا که نیاموخته اند برای اطلاع از بروزرسانی های وب سایت های مورد علاقه خود نیازی نیست حتماً به سایت مراجعه نمایند.

استفاده از نرم افزارهای فیدخوان بر روی رایانه و موبایل به اندازه اشتراک ایمیلی در خوراک سایت ها جا افتاده و مرسوم نیست. از این رو می توان گفت ابزار Email Subscriptions پرکاربردترین ابزار فیدبرنر برای شما خواهد بود.

برای فعال سازی این سرویس نیاز است تا در تنظیمات اکانت جیمیل خود به فیدبرنر اجازه دسترسی بدهید.

برای این کار از مسیر myaccount.google.com  ابتدا زبان را بر روی فارسی تنظیم کنید. سپس بر روی گزینه دسترس‌پذیری کلیک کرده تا برگه تنظیمات آن باز شود.

در برگه باز شده، دسترسی صفحه‌خوان را بر روی روشن قرار دهید و ذخیره کنید. حال در پیشخوان فیدبرنر خود در منوی Email Subscriptions با کلیک بر روی گزینه Active ، ویژگی اشتراک ایمیلی فیدبرنر را فعال نمایید. پس از فعال سازی، منوی Email Subscriptions گسترش می یابد و ۴ زیر منو برای آن به نمایش در می آید.