ثبت سایت در فیدبرنر FeedBurner

شما برای استفاده از فیدبرنر باید یک اکانت جیمیل(Gmail) داشته باشید. بعید است وبمستر باشید و اکانت جیمیل نداشته باشید! اما اگر جیمیل ندارید به قسمت جیمیل گوگل بروید و یک جیمیل بسازید و سپس با آن در فیدبرنر به آدرس feedburner.google.com لاگین کنید.

در اولین ورود به فیدبرنر شما هیچ آدرس فیدی ندارید پس مشابه تصویر زیر در بخش Claim your feeds now آدرس فیدی وجود ندارد. آدرس فید سایت خود را در کادر Burn a feed right this instant کپی کنید و بدون زدن تیک عبارت I am a podcaster  بر روی Next کلیک کنید. این گزینه برای اشخاصی است که پادکست صوتی منتشر می کنند.

feedburner (1)

در مرحله بعد برای فید سایت خود یک عنوان و یک آدرس url انتخاب نمایید. در صورتی که آدرس لینک وارد شده در کادر Feed Address تکراری نباشد، به مرحله بعد خواهید رفت در غیر این صورت از شما درخواست می شود تا آدرس دیگری را امتحان کنید.

feedburner (2)

در مرحله سوم با تصویری مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که گوگل به شما تبریک می گوید و آدرس فید جدید را به شما نشان می دهد و به اطلاع تان می رساند که در فید جدید قابلیت BrowserFriendly یعنی ظاهر مناسب فید در مرورگرهای وب و FeedBurner Stats یعنی انجام آمارگیری دقیق از فید فعال شده است. پس از مطالعه توضیحات هر امکان (صرفاً جهت اطلاع)، بر روی Next کلیک کنید.

feedburner (3)

در مرحله بعد تنظیمات اولیه آمارگیر فیدبرنر FeedBurner Stats را مشاهده می کنید.

اگر تیک گزینه Clickthroughs را بزنید تعداد کلیک های انجام شده بر روی لینک های موجود در فید و ورودی های سایت نیز شمارش شوند.

اما نکته مهم اینجاست که لینک مطالب سایت در فیدبرنر از لینک مستقیم به صورت feedproxy.google.com تبدیل خواهد شد تا گوگل بتواند کلیک ها را شمارش کند و به دلیل وجود عبارت proxy در متن لینک، آدرس های مطالب فید شما در ایران فیلتر خواهند شد.

همچنین با فعال سازی گزینه I want more آمارگیری های دقیق تری انجام می شود اما به دلیل مشکل ذکر شده، این دو گزینه را دست نخورده رها کنید و بر روی Next کلیک کنید.

feedburner (4)

در مرحله نهایی شما به پیشخوان فیدبرنر وارد می شوید. در این مرحله گوگل از شما می خواهد تا فید سایت خود را بر روی فید ساخته شده توسط فیدبرنر ریدایرکت کنید.

اگر سایت شما بر روی یکی از سرویس های وبلاگ دهی نظیر Blogger و WordPress.com است، از لینک های آموزشی استفاده کنید و اگر از وردپرس بر روی هاست شخصی استفاده می کنید، برای ریدایرکت کردن فید های سایت خود از افزونهRS FeedBurner  استفاده کنید.

feedburner (5)

 آموزش استفاده از فیدبرنر FeedBurner

به فید جدید و حرفه ای تر سایت خود خوش آمدید!

شاید با دانستن اینکه فیدبرنر محیط پیچیده ای ندارد خوشحال شوید! چرا که گوگل نه تنها بهایی به افزایش امکانات و بهبود اینترفیس آن نمی دهد، بلکه در سال ۲۰۱۳ بخش مهمی از امکانات آن را حذف کرد؛ پس با محیط پیچیده ای که یادگیری کار با آن سخت باشد مواجه نیستید.

اما در عین سادگی، امکانات زیادی در اختیارتان قرار می دهد که برخی از آنها بسیار کاربردی است. در ادامه با ما باشید تا شما را بطور کامل با امکانات فیدبرنر آشنا سازیم.