فید یا خوراک وب، ابزار اطلاع رسانی سریع و آسان از بروزرسانی های یک سایت اینترنتی است که به مرور زمان کاربردهای بیشتری از جمله استفاده برای خبرنامه یا انتشار محتوای تازه بر روی شبکه های اجتماعی برای آن ابداع شده است.

در گذشته در راهنمای وردپرس به شما آموزش دادیم که چگونه با استفاده از ابزارها و افزونه های رایگان وردپرس، فید یا خوراک سایت خود را به شکلی بسیار حرفه ای شخصی سازی نمایید.

در این آموزش به شما خواهیم آموخت چگونه با استفاده از فید RSS سایت خود و به کمک ابزار رایگان فیدبرنر یا FeedBurner گوگل، کارهای زیادی از جمله اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و ساخت خبرنامه رایگان و اتوماتیک برای سایت خود انجام دهید.

با یک جستجوی کوتاه در اینترنت متوجه خواهید شد که شاید فیدبرنر به منظور ایجاد خبرنامه در سایت استفاده شود ولی قابلیت های آن بیشتر از یک خبرنامه است.

 

 آیا فیدبرنر FeedBurner همان خبرنامه است؟

تنها یکی از چندین امکان مفید فیدبرنر ارسال ایمیل برای مشترکان است و هدف اصلی این سرویس رایگان، بیشتر حرفه ای تر ساختن و مدیریت بر فید سایت ها است، اما اگر از لحاظ تکنیکی به آن نگاه کنیم، بله فیدبرنر یک خبرنامه ایمیلی آنلاین است که کاربران شما را از بروزرسانی های سایت با ارسال ایمیل های خودکار مطلع می سازد.

با این حال استفاده از برنر فیدبرنر FeedBurner  به هیچ وجه معادل ایمیل مارکتینگ نیست و نباید این دو را با هم اشتباه گرفت.

ایمیل مارکتینگ فرایند ارسال ایمیل های متوالی هدف دار با درخواست دریافت کننده برای مخاطبان هدف موضوع سایت و به منظور بازاریابی و مشتری سازی است و تقریباً تمام این فرآیند بصورت غیر خودکار و با نظارت دقیق مدیر سایت بر محتوای ایمیل هاست.

اما فیدبرنر FeedBurner تنها دنبال نمودن خوراک سایت توسط اشخاص علاقمند از طریق ایمیل است تا از انتشار محتوای تازه بر روی سایت شما مطلع گردند؛ در واقع فیدبرنر به کمک شما می آید تا کاربران وبسایت خود را به صورت خودکار از پست ها و اتفاقات جدید مطلع کنید.

پس بطور کلی استفاده از جملاتی چون ایمیل مارکتینگ با فیدبرنر FeedBurner کاملا اشتباه است و اگر به قصد ایجاد فرایند ایمیل مارکتینگ برای سایت خود به این آموزش رجوع کرده اید، باید بگوییم که فیدبرنر FeedBurner تنها یک ابزار رایگان مدیریت و حرفه ای سازی فید یا خوراک سایت و یک خبرنامه آنلاین است.

 

 فیدبرنر FeedBurner چیست؟

فیدبرنر یکی از چندین ابزاری است که گوگل برای مدیریت خوراک سایت برای مدیران سایت ها طراحی کرده است. شما توسط امکانات آن می توانند فید حرفه ای تری برای سایت خود بسازید و با استفاده از فید تازه تولید شده، یک خبرنامه ایمیلی رایگان و اتوماتیک از تازه های سایت برای اعضای سایت خود ارسال نمایند. فیدبرنر FeedBurner در واقع یک شرکت امریکایی واقع در شیکاگو بوده است که در سال ۲۰۰۴ با اهدافی تجاری ایجاد شد و آنقدر خوب عمل نمود و مشترکان زیادی را جذب خود کرد که در سال ۲۰۰۷ در قبال ۱۰۰ میلیون دلار بخشی از مالکیت آن توسط گوگل خریداری شد و در سال ۲۰۰۸ شرکت فیدبرنر FeedBurner  بطور کامل با کمپانی گوگل ادغام شد و تمام امکانات آن بطور رایگان در اختیار عموم قرار گرفت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دانشجو در رشته کامپیوتر نرم افزار و همچنین طراح و برنامه نویس وب و اندروید

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • instagram
  • pinterest

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *