ایجاد فرم نظرسنجی و امتیازدهی در ووکامرس

مسلما طراحی و ساخت یک فروشگاه اینترنتی چه به کمک وردپرس و ووکامرس و چه به کمک ابزار هایی دیگر بی هدف نیست! اما اگر می خواهیم موفق باشیم، فروشگاه ما همیشه باید در حال پیشرفت و بهتر شدن باشد. یکی از راه هایی که با استفاده از آن می توان میزان دست یابی به اهداف و پیشرفت را بررسی و اندازه گیری کرد تعامل با کاربران و در واقع مشتریان است.

بعضی برای تعامل با مشتریان خود هر از چند گاهی ایمیل هایی برای نظرسنجی ارسال می کنند و یا چند ماه یک بار بخشی تحت عنوان نظرسنجی در فروشگاه خود ایجاد می کنند. اما یکی از بهترین راه ها برای تعامل کامل با مشتریان استفاده از نوعی فرم نظرسنجی حرفه ای در هر بخش است.

احتمالا با سیستم امتیازدهی ستاره ای آشنایی دارید؛ این سیستم به شما کمک خواهد کرد به صورت گرافیکی به محصول مورد نظر امتیاز دهید. حال ما در راهنمای وردپرس می خواهیم افزونه ای تحت عنوان YITH WooCommerce Advanced Reviews را معرفی و آموزش دهیم.

شما به کمک این افزونه که یکی از افزونه های YITH است خواهید توانست برای هر محصول فروشگاه ووکامرسی خود یک فرم نظرسنجی کامل به همراه سیستم امتیاز دهی ستاره ای ایجاد کنید.

Advanced-Reviews-5star

معرفی و آموزش افزونه YITH WooCommerce Advanced Reviews

در دید اول پس از بررسی این افزونه متوجه خواهید شد که این افزونه یک جدول هیستوگرام در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن خواهید توانست فرم نظرسنجی به صورت امتیازدهی را راه اندازی کنید. یعنی افرادی که به صورت ستاره ای نظر خود را اعلام می کنند نظرات آنها به صورت کلی به شکل یک جدول میله ای در می آید که یک جمع بندی کامل است. همچنین کاربران خواهند توانست نظر خود را همراه با امتیازدهی وارد نمایند.

پس از اینکه افزونه را نصب و فعال کردید گزینه ای با عنوان نظرسنجی پیشرفته در منوی YITH Plugin ظاهر خواهد شد.

advanced-review

شما با کلیک بر روی این گزینه به بخش تنظیمات افزونه منتقل می شوید. این افزونه دارای سه بخش اصلی، طرح و نسخه ی پرمیوم است. در اینجا ما تنها به بررسی دو بخش رایگان این افزونه می پردازیم.

بخش اصلی

Advanced-Reviews-general-setting

این بخش شامل گزینه های زیر می باشد:

نمایش عنوان: ایجاد فیلدی برای وارد کردن عنوان نظر، یعنی کاربران می توانند برای نظرسنجی خود عنوانی مشخص کنند. در صورتی که تمایل دارید این قسمت فعال شود آن را علامت بزنید.

نمایش فایل های ضمیمه شده: شما می توانید به فرم نظرسنجی خود امکان آپلود فایل دهید. شاید کاربری تمایل داشته باشد اطلاعاتی را با عکس یا فایل برای شما ارسال کند.

محدودیت حجم فایل ضمیمه شده: در اینجا هم می توانید برای حجم فایل، محدودیتی در نظر بگیرید. اما اگر عدد بر روی ۰ باشد، نامحدود می شود.

بخش طرح

Advanced-Reviews-colors

در این بخش شما می توانید رنگ بندی مربوط به جدول نظرسنجی خود را تعیین کنید.

در پایان تنظیمات خود را ذخیره نمایید. حال بخشی با عنوان نظرات در صفحه ی محصولات شما ایجاد می شود که مربوط به همین افزونه است.

Advanced-Reviews-result

صفحه افزونه YITH WooCommerce Advanced Reviews در مخزن وردپرس

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

دانشجو در رشته کامپیوتر نرم افزار و همچنین طراح و برنامه نویس وب و اندروید

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • instagram
 • pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *