چگونه نوشته های مناسب برای وبلاگ وردپرسی خود بنویسید

خیلی از افراد فکر می کنند که راه اندازی وبلاگ در نصب وردپرس و شروع به تایپ کردن خلاصه می شود، اما مطمئن باشید که اگر چنین بخواهید عمل کنید هرگز به موفقیت دست نخواهید یافت.

در واقع برای اینکه بتوانید وبلاگ خود را برای کاربران جذاب نشان دهید، لازم است که برای نوشتن ایده های مناسبی انتخاب کنید. اگر نمی دانید که چگونه ایده مناسب برای نوشتن انتخاب کنید، این مقاله از راهنمای وردپرس را تا انتها دنبال کنید.

آرشیو رقبا را بررسی کنید

برای اینکه بتوانید محتوایی بهتر از رقبا تولید کنید، لازم است که ابتدا به آرشیو آنها نگاهی بیندازید. بررسی کنید که در گذشته چه پست هایی را نوشته اند و اکنون چه پست هایی را منتشر می کنند. با این بررسی ها می توانید به ایده های جالبی برسید. فقط به خاطر داشته باشید که کپی نکنید!

رقبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

این روزها شبکه های اجتماعی به شدت محبوب شده اند. خیلی ها مطالب و لینک هایی را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند که حتی در سایت خود نیز منتشر نکرده اند. بنابراین لازم است که علاوه بر بررسی سایت رقبا، اکانت شبکه های اجتماعی آنها را نیز بررسی کنید و ببینید که از چه روش هایی برای جذب کاربر استفاده می کنند.

از روندهای گوگل استفاده کنید

روندهای گوگل (Google Trends) سرویسی است که با استفاده از آن می توانید گرایش افراد به موضوعات مختلف را بدست آورید. در صورتی که بتوانید از این ابزار به شکل مناسب استفاده کنید، قطعا ایده های مناسبی برای نوشتن پیدا خواهید کرد که موجب افزایش بازدید سایت‌تان نیز خواهد شد.

نظرات کاربران را بخوانید

قبل از هرچیز اشاره کنم که منظور خواندن نظرات در سایت های دیگر است! اگر بخواهم ساده تر بگویم، خیلی ها از بخش دیدگاه ها برای پرسش سوالات خود و مشکلاتی که دارند استفاده می کنند، بنابراین با کمی وقت گذاشتن و خواندن نظرات سایت های دیگر می توانید نیازهای افراد را پیدا کنید و شروع به نوشتن در آن موضوعات کنید.

از سری های آموزشی استفاده کنید

مطالب آموزشی طرفداران زیادی دارند، حال اگر بتوانید این آموزش ها را به صورت سری در بیاورید می توانید بازدید کنندگان ورودی از طریق موتورهای جستجو را به دنبال کنندگان اصلی سایت خود تبدیل کنید که برای دریافت قسمت های جدید همیشه سایت شما را بررسی خواهند کرد و به احتمال زیاد در خبرنامه سایت‌تان نیز ثبت نام کنند.

از آمارگیرها استفاده کنید

آمارگیر صرفا برای اطلاع از تعداد بازدید کنندگان ورودی به سایت نیست! در واقع شما با استفاده از آمارگیر ها می توانید مطلع شوید که کدام پست های سایت‌تان بیشترین بازدید را دارند و بدین طریق می توانید با نوشتن مطالب بیشتر در آن زمینه، ترافیک بیشتری را هم جذب کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *