سایر بخش های سری آموزشی " ایجاد افزونه وردپرس "

WP-Cron چیست؟

کرون یک برنامه زمان بندی در سیستم های یونیکس است و در وردپرس به صورت WP-Cron شناخته می شود که از آن برای عملیاتی که نیاز به زمان بندی دارند استفاده می شود. برای مثال کارهایی مانند بررسی بروزرسانی ها، انتشار محتوای زمان بندی شده توسط این دستور انجام می گیرد.

کرون وردپرس یا همان WP-Cron با کرون سیستم ها یک تفاوت اصلی دارد و آن هم عدم اجرای مداوم است! نحوه عملکرد کرون ها بدین شکل است که تا رسیدن به زمان مشخص شده در حافظه سیستم مانده و در پس زمینه به طور مداوم اجرا می شود در حالی که WP-Cron زمانی اجرا می شود که صفحه ای بارگذاری شود و یا زمان مشخص شده برای عملی خاص فرا برسد. بدین طریق فشار وارد شده به سرور سایت تا حدود زیادی کاهش می یابد.

 

چرا از WP-Cron استفاده کنیم؟

در اکثر سرویس های هاست اشتراکی دسترسی به کرون های سیستم برای مدیران سایت ها در نظر گرفته نمی شود، در حالی که هسته وردپرس و افزونه هایی که بر روی آن نصب می شوند برای انجام درست وظایف در زمان مشخص نیاز به استفاده از کرون دارند. بنابراین کرون ابزار مفیدی است که شما به عنوان یک توسعه دهنده وردپرسی می توانید با استفاده از WP-Cron از این قابلیت استفاده کنید.

یکی از مزیت های WP-Cron نسبت به کرون سیستم ها در از دست ندادن کارهای مشخص شده است. برای درک بهتر موضوع فرض کنید که شما یک کار مشخصی را با استفاده از کرون مشخص کرده اید تا در زمان مشخصی اجرا شود؛ حال اگر به هردلیلی آن کار اجرا نشود، برنامه زمان بندی شما از دست خواهد رفت در حالی که اگر چنین وضعیتی در WP-Cron وردپرس رخ دهد، آن کار در لیست انتظار باقی مانده و بعد اجرا خواهد شد. بدین شکل شما هیچ کار مشخص شده ای را از دست نخواهید داد.