آموزش تغییر نام فولدر WP-Content در وردپرس

  • توسط فاطمه نوروزی
  • ۴ سال پیش
  • ۰
آموزش تغییر نام فولدر WP-Content در وردپرس

اگر از کاربران با سابقه وردپرس باشید احتمالا تا الان دانسته اید که وردپرس فایل هایی نظیر تصاویر، پوسته ها و افزونه ها را در فولدر wp-content ذخیره می کند.

اما آیا شما می دانید که چگونه نام فولدر wp-content را به هرچیز دیگری تغییر دهید، در صورتی که پوشه همچنان به درستی عمل کند؟

cover

یکی از مزایای تغییر نام “wp-content/” افزایش امنیت وب سایت وردپرسی شما می باشد. ما در این پست آموزشی، به شما یاد خواهیم داد که چگونه این تغییر نام را انجام دهید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

یک فولدر جدید بسازید

ما در این آموزش، نام فولدر wp-content را به assets تغییر می دهیم. این نکته قابل ذکر است که با تغییر نام پوشه wp-content ،  وردپرس قادر نخواهد بود که افزونه ها و یا پوسته ها را در صفحه مربوطه شان از طریق پیشخوان وردپرس نمایش دهد؛ چرا که دیگر فولدر پیش فرضی با نام wp-content وجود نخواهد داشت.

break

اصلاح پیکربندی 

برای شروع، نیاز به اعمال یک سری تغییراتی در فایل wp-config.php داریم. اما بهتر است قبل از شروع کار از این فایل یک پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، با استفاده از فایل پشتیبان مشکلی برای سایتتان به وجود نیاید.

گام اول:

قطعه کد زیر را قبل از کد require_once(ABSPATH . ‘wp-settings.php’); قرار دهید. ( این کد معمولا در پایین صفحه قرار دارد.)

define ('WP_CONTENT_FOLDERNAME', 'assets');

کد فوق به وردپرس اعلام خواهد کرد که wp-content به assets تغییر نام پیدا کرده است.

گام دوم:

اکنون قطعه کد زیر را اضافه کنید تا به وردپرس بفهمانید که وردپرس با دایرکتوری جدید پچ شود. بنابراین وردپرس لیست افزونه ها و پوسته های نصب شده را جستجو و لیست خواهد کرد.

	
define ('WP_CONTENT_DIR', ABSPATH . WP_CONTENT_FOLDERNAME) ;

broken-screenshot

پس از اضافه کردن کد فوق، همان طور که در تصویر بالا می بینید ، در بخش پوسته لینک ها خراب (شکسته) هستند. برای حل این مشکل قطعه کد زیر را جهت تعیین کردن مسیر URL جدید اضافه کنید.

define('WP_SITEURL', 'https://' . $_SERVER

[‘HTTP_HOST’] . ‘/’);
define(‘WP_CONTENT_URL’, WP_SITEURL . WP_CONTENT_FOLDERNAME);

بسیار خوب؛ کار به پایان رسید. اکنون همه فایل های چند رسانه ای، پوسته ها و افزونه ها در فولدر جدیدی که ایجاد کردیم آپلود خواهند شد.

media-upload

اخطار:

برخی از افزونه ها و پوسته ها هستند که عملکرد مناسبی ندارند. زیرا آن ها به جای پج کردن URL ها به صورت داینامیک در کدهایشان، آن ها را به صورت مستقیم به فولدر wp-content پچ کرده اند که در برخی موارد ممکن است منجر به عدم عملکرد صحیح آن ها شود. علاوه بر آن، تصاویری که قبلا در فولدر wp-content آپلود شده اند، شکسته می شود.

بنابراین این تغییرات را با احتیاط انجام دهید. البته بهتر است این تغییرات را در شروع یک وب سایت تازه تاسیس انجام دهید. در غیر این صورت این کار ممکن است به وب سایت شما آسیب جدی وارد کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

افتادگی آموز گر طالب فیضی / هرگز نخورد آب، زمینی که بلند است ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.