7 افزونه برتر واکنشگرای موبایل برای وردپرس

آیا شما تاکنون تحت تاثیر افزونه های موبایل وردپرس که وب سایت شما را واکنشگرا می کنند، قرار گرفته اید؟

امروزه بیشتر پوسته های وردپرس با قابلیت واکنشگرا بودن به بازار ارائه می شوند، بنابراین شما می توانید به راحتی وبلاگ خود را به یک وبلاگ واکنشگرا تبدیل کنید.

اما اگر شما علاقه ای به طراحی نداشته باشید، باید از چه راه حلی استفاده کنید؟

یا شاید شما بخواهید تغییر اندکی در شخصی سازی وبسایت خود انجام دهید.

دلایل استفاده از افزونه هایی که قابلیت واکنشگرا بودن را به وبسایت اضافه میکند:

در ۲۱آوریل سال ۲۰۱۵ گوگل شروع به استفاده از فاکتور mobile friendly یا سازگاری با موبایل یا با ترجمه رسمی تر” دوستی با موبایل“به عنوان یک عامل مهم در  رتبه بندی سایت ها کرد.

اگرچه این بروزرسانی بر روی اتصال موبایل اجرا می شود،  با این حال یک تغییر بزرگ و یک دلیل قوی است که سایت خود را به شکل واکنشگرا بسازیم.

دلیل دیگری هم وجود دارد که سایت های واکنشگرا در نتیجه جستجوی گوگل در رتبه بالاتری قرار دارند و آن علاقه بیشتر بازدیدکنندگان به سایت ها یا وبلاگ های واکنشگرا را نشان می دهد.

چگونه وب سایت خود را دوستدار موبایل یا mobile friendly بسازیم

وقتی که مسئله ساختن سایت به صورت دوستدار موبایل مطرح می شود، شما اساساً دو راه در پیش رو دارید:

۱-از یک پوسته واکنشگرای وردپرسی استفاده کنید

۲-یا از یک پوسته موبایل بهره ببرید

اگر شما در حال خواندن این پست هستید بنابراین قصد استفاده از یکی از بهترین افزونه های موبایلی ورد پرس برای بهینه سازی سایت خود را دارید.

اما شما کدامیک را انتخاب میکنید؟

بررسی و انتخاب بهترین افزونه موبایل وردپرسی  

برای تالیف  فهرست نهایی از بهترین افزونه های موبایل وردپرسی، پس از تحقیق و بررسی تعداد زیادی از افزونه ها و در نهایت انتخاب آنهایی که با دلایل ما بیشترین سازگاری را داشتند به نتایجی رسیدیم.

ما به طور خاص سه مزیت اصلی را در این افزونه های مورد بررسی قرار دادیم که عبارتند از:

 • نصب راحت
 • زیبایی و طراحی مناسب
 • گزینه های بهینه سازی

تنها گزینه ای که این روزها لازم و ضروری بنظر می رسد داشتن سایتی واکنشگراست که روی دستگاههای موبایل و دسکتاپ استفاده شود.

کاربران ممکن است در ابتدا از سایت شما استفاده کنند ولی اگر رقبای شما به آنها سایتی ارائه کنند که در دستگاههای موبایل نیز به خوبی رایانه های رومیزی باشند ، کاربران به سمت آنها جذب میشوند.

به منظور تست افزونه ها در ابتدا ما قابلیت واکنشگرا بودن را از سایت خود، غیر فعال کردیم.

بعد از چندین ساعت تحقیق و بررسی، چند نمونه از بهترین افزونه های موبایل وردپرسی را برای شما گردآوری کردیم.

شما همچنین می توانید آنها را بر روی وب سایت خود آزمایش کنید و موردی که با نیازهای شما منطبق می باشد را انتخاب کنید.

۱ . Any Mobile Theme Switcher

اولین گزینه در لیست ما یکی از بهترین افزونه های پوسته وردپرسی است به این دلیل که اساساً این افزونه نصب بسیار راحتی دارد.

به صورت کلی کار این افزونه به این صورت است که پوسته سایت شما را به صورت ویژه ای برای تلفن های هوشمند و تبلت تنظیم و در نهایت نمایش می دهد.

اما این تمام قابلیت های این افزونه نیست بلکه شما قدرت انتخاب دارید که با توجه به دستگاه(تلفن هوشمند و تبلت) بازدیدکننده، یکی از پوسته ها را انتخاب کنید .

4

بنابراین شما گزینه های مختلفی برای نمایش پوسته برای کاربرانی که دستگاههای آیفون و یا دستگاه های اندرویدی استفاده میکنند را در اختیار دارید.

مطلب جالب اینکه شما می توانید با این افزونه از پوسته های خیلی زیباتر که قابلیت واکنشگرا بودن را دارند استفاده کنید.

نام این افزونه کمی نامفهوم  است  اما حداقل  وقتی که شما در لیست افزونه ها به دنبال آن می گردید آن را خواهید شناخت.

این افزونه را نصب و پوسته موبایل آن را بارگذاری کنید.

وقتی شخصی به وبسایت شما نگاه می کند، این افزونه تشخیص می دهد که کاربر از چه مرورگری استفاده می کند و خودش را مطابق با آن هماهنگ می کند.

این افزونه همچینین به شما اجازه استفاده از صفحات خانگی متفاوت برای نمایش در دستگاههای موبایل مختلف را می دهد، به این معنی که اگر شما سعی در تعامل با کاربران balckberry ویا Apple داشته باشد بدون مشکل خواهید بود.

کار هایی که این افزونه برای شما انجام خواهد داد:

 • هماهنگی با افزونه W3 Total Cache
 • نشانه گذاری موبایل ها یا کد QR
 • نمایش صفحات خانگی متفاوت برای مرورگرهای مختلف موبایل

۲.Jetpack by WordPress

در این افزونه بالغ بر ۳۳ ویژگی خاص وجود دارد. این بدین معنی است که این افزونه میتواند موارد خیلی بیشتری از قابلیت واکنشگرا بودن به سایت شما اضافه کند.

شما با این افزونه می توانید به ساخت پوسته های موبایل و یا وبسایت هایی که برای موبایل آماده هستند بپردازید و باتوجه به نیازهای خودتان آن را ساماندهی کنید.

در صورت آشنایی به زبان PHP و CSS ، شما با این افزونه میتوانید تغییراتی در پوسته و حتی بیشتر از آن ایجاد کنید.

افزونه jetpack بسیار شگفت انگیز، عالی و پر از گزینه ها و ویژگی های متفاوت است، اما فقط یکی از این ویژگی ها باعث شده که این افزونه خود را در مجموعه بهترین افزونه های موبایلی وردپرس جای دهد.

بیایید حدس بزنیم کدام ویژگی؟بله البته !گزینه پوسته موبایل.

1

هیچ چیز اضافی و گیج کننده ای در طراحی با این افزونه وجود ندارد و بدون دردسر و خیلی تمیز کار می کند.

تمام کاری که باید در مورد این افزونه انجام دهید این است که در هنگام نصب، گزینه پوسته موبایل را انتخاب کنید، به همین راحتی.

حالا تلفن هوشمند خود را بیرون بیآورید و ببینید وبسایت شما چگونه است.چیز بیشتری لازم دارید؟

در این افزونه یکپارچه سازی صفحه گوگل پلاس براحتی انجام می شود و همچنین ابزارهای شناسایی که برای موتورهای جستجو در این افزونه گنجانده شده،  سبب می شود تا سرعت بارگذاری سایت خود را بهبود دهید.

بنابراین کارهایی که این افزونه برای شما انجام می دهد به این صورت است:

 • ساخت سایتی سازگار با دستگاه های موبایل
 • افزایش سرعت بارگذاری
 • رسیدن به اهداف سایت با ساماندهی پوسته وردپرسی سایت خودمان

۳.Mobile Press

این افزونه در ساخت وبسایتی واکنشگرا با استفاده از پوسته های واکنشگرا به شما کمک خواهد کرد.با این افزونه پوسته هایی شخصی سازی شده و همچنین تنظیمات سازگار با موبایل برپا می شود.

Mobile Press یک افزونه بسیار ساده می باشد که ایده های زیادی را اجرایی می کند و پوسته هایی ساده ایجاد میکند که بسیاری ازدستگاههای موبایل آن را پشتیبانی می کنند.

از کارهایی که این افزونه برای شما انجام خواهد داد:

 • داشتن پوسته های مناسب که با تمامی سیستم عامل ها و مرورگر های اینترنتی سازگار است
 • عدم نیاز به روزرسانی منظم افزونه
 • یک راه ساده و آسان برای ساختن سایتی که دوستدار موبایل باشد

2

۴.WPtouch Mobile Plugin

یکی دیگر از افزونه های وردپرسی که به وب سایت شما قابلیت واکنشگرا بودن می دهد  WPtouch Mobile Plugin می باشد.

نسخه رایگان آن دارای امکانات جالبی است، با این حال محدودیت هایی هم دارد، همانند اینکه شما تنها قادر به انتخاب یک طرح می باشید.

چیزی که ما را جذب این افزونه می کند اینست که یک طرح پوسته بسیار زیبا با تعداد زیادی ابزارهای شخصی سازی در آن قرار گرفته است.

همچنین زمانیکه به عنوان مدیر سیستم درآن وارد میشوید، گزینه های زیادی برای نمایش پوسته در موبایل وجود دارد.این گزینه مناسبی است که میتوان سایر تنظیمات را قبل ازآنکه به صورت عملی بر روی پوسته سایت خود اجرا کنید،امتحان کنید.

اگرچه در این افزونه محدودیت هایی وجود دارد اما هنوز تعداد زیادی از تنظیمات از جمله تنظیمات برند شما را پوشش می دهد.

همچنین وجود گزینه های بسیاری برای سفارشی کردن از جمله رنگ دلخواه، سرعت بارگذاری، برند وبسایت و خیلی موارد دیگر که در این افزونه موجود می باشد، آن را ایده آل تر می کند.

 • استفاده از تنها یک پوسته برای راحتی بیشتر
 • کاربران ممکن است همچنان بین نسخه معمول ونسخه موبایل شما یکی را انتخاب کنند
 • مراحل به روزرسانی محتوا و وبسایت شما به راحتی انجام میشود

۵.WP Mobile Detector Plugin

این افزونه کنترل بیشتر برنامه های کاربردی واکنشگرای موبایل را بر عهده دارد.

تشخیص دادن دستگاهی که به وبسایت شما وارد شده و هماهنگی پوسته متناسب با دستگاه مورد نظر، از کارهای این افزونه است.

این ویژگی باعث می شود که بهترین پوسته برای سایت انتخاب گردد. این افزونه نیز، اینکه چه دستگاه هایی از چه مرورگر هایی استفاده می کنند را شناسایی می کند.

به بیان دیگر این افزونه تمامی موبایل ها و دسکتاپ ها را در یک مجموعه بزرگ گردآوری می کند.این افزونه توانایی تشخیص ۵۰۰۰ دستگاه موبایل را به تنهایی داراست، به این معنی که افزونه قابلیت این را دارد که وبسایت و پوسته مناسب برای هرکدام از دستگاه ها را به طور اختصاصی انتخاب کند.

5

به عنوان مثال ممکن است یکی از کاربران دستگاه موبایل خاصی داشته باشد که که محدودیت دسترسی به وبسایت شما را داراست؛ با این افزونه شما می توانید تنها یک دستگاه را به تنهایی مورد بررسی قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که پوسته سازگار برای آن دستگاه استفاده شود.

اضافه کردن دستورالعمل های بیشتر به منظور تاثیر گذاری بیشتر برای بیننده همانند منوهای آبشاری، ابزارک ها، بارگذاری صفحات پویا، لایه  های لمسی بهینه سازی شده و مناسب بودن  قسمت میانی از بهترین ویژگی های این افزونه است.

 • شناسایی بیش از ۵۰۰۰ دستگاه موبایل
 • ارسال پوسته مناسب به دستگاه مربوطه
 • اضافه کردن ویژگی های بسیار عالی که عملکرد این افزونه را بسیار بالا میبرد

۶.  Word Press Mobile Pack 2.0+

وقتی این افزونه برای طراحی مورد استفاده قرار بگیرد قطعا برنده نهایی این چالش خواهد بود.این افزونه واقعا حس شگفت انگیز و رضایتمندی را به کاربران میدهد.

نسخه رایگان این افزونه فقط یک طرح برای انتخاب دارد اما با امکاناتی که به شما داده میشود، توانایی شخصی سازی آن را به طور کامل دارید.

شما قادر هستید رنگها، منوها و خیلی موارد دیگر را تغییر دهید.همچنین زمانی که شما به عنوان مدیر سیستم وارد سایت می شوید، دراین افزونه گزینه های بیشتری در در اختیارتان قرار می گیرد.

اگرچه نسخه رایگان این افزونه بسیار خوب است با این حال نسخه حرفه ای این افزونه شامل ویژگی ها و گزینه های مختلفی می باشد.

بعضی از اصلی ترین گزینه ها که در نسخه حرفه ای قرار دارند عبارتند از:

 • سه پوسته بسیار عالی
 • دکمه هایی جهت شبکه های اجتماعی
 • گزینه های پرداخت آنلاین

و خیلی موارد دیگر.

این افزونه تفاوت کوچکی با سایر افزونه ها دارد، زیرا به شما ابزاری می دهد که بتوانید وبسایت موجود خود را با مرورگرهای موبایل تطبیق بدهید.

شما با این افزونه  به راحتی می توانید پوسته های جدید اضافه و ترکیب کنید وبسته به نوع مرورگر موبایل، برای بیننده ارسال کنید. کارهایی که این افزونه انجام می دهد:

 • پشتیبانی از تمامی مرورگرها
 • امکان اعمال حجم زیادی از تغییرات در وب سایت
 • امکان اعمال کنترل بالا در وب سایت

۷.Mobile Smart

این یک افزونه زیبا با کارکرد راحت و نصب بسیار راحت می باشد. شما به راحتی می توانید پوسته خود را شخصی سازی کنید و حتی برند خود را بارگذاری نمایید.

8

وحتی بهتر از آن اینکه با این افزونه به راحتی می توانید به شخصی سازی پوسته ای که کاملا مطابق با دسکتاپ هم باشد بپردازید. شما می توانید نوع نوشته ها، رنگ پس زمینه و حتی رنگ سرتیتر را تغییر دهید.

بهترین ویژگی این افزونه اینست که دارای سه طرح کامل و متفاوت می باشد . این نکته بسیار شگفت انگیز است که این افزونه کاملا رایگان می باشد. از دیگر ویژگی های این افزونه قابلیت استفاده از تبلیغات و ایجاد پرسشنامه در نسخه واکنشگرای پوسته برای وب سایت شماست.این افزونه از قابلیت تبلیغات یکپارچه گوگل استفاده می کند. همچنین شما می توانید از گزینه تبلیغات شخصی، برای اعمال تبلیغات مورد نظر خود بهرمند شوید.

کاربران می توانند بین نسخه موبایل و یا دسکتاپ، یک مورد را انتخاب کنند .

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

کارشناسی صنایع تحلیل سیستم/ارشد مهندسی مالی/مسلط به زبان انگلیسی/مترجم/مدرس /تولید محتوا/نویسنده/سئو/مدیریت شبکه های اجتماعی/بازاریابی/نویسنده/کنترل پروژه/کنترل کیفیت/علاقه مند به طراحی سایت و یادگیری وردپرس

۲ نظرات در حال حاضر

 1. خطاهای بسیاری در بازخوانی نسخه موبایل برای گوگل دارم و با استفاده از هیچ کدام از این پلاگین ها مشکلم رفع نشد.راهنمایی دیگری مد نظر شما نیست؟

  • سلام وقت بخیر
   قبل از هر اقدامی چند مورد باید بررسی بشه:
   ۱. انتخاب قالب بسیار مهم هست و همچنین بررسی شود که رسپانسیو باشد و کدها توسط نویسنده یا طراح قالب بهینه شوند
   ۲. قالب شما از نسخه های رایگان نباشد چون در این نسخه ها اهمیتی به ظاهر مناسب داده نمی شود و بیشتر جهت تست هستند
   با بررسی این موارد مشکل شما برطرف خواهد شد ولی در نهایت میتونید از افزونه های پولی نسخه موبایل استفاده نمایید
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *