افزایش امنیت با قرار دادن پسورد بر روی پوشه wp-admin وردپرس

حتما شما هم باخبر هستید که سیستم مدیریت محتوای وردپرس متن باز است به همین دلیل است که شما می توانید سیستم خود را مطابق با سلیقه تان شخصی سازی کنید.

برای افزایش امنیت وردپرس دست شما باز است و می توانید کارهای بسیار زیادی انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم برای بالا بردن امنیت سایت خود مقاله هایی که ما در این زمینه تدوین کرده ایم مطالعه کنید و یا اگر به هر دلیلی نمی خواهید روی امنیت وقت بگذارید می توانید از   سرویس وردپرس ضد گلوله  ما استفاده کنید.

یکی از مهم ترین قسمت های امنیتی وردپرس پوشه wp-admin است که معمولا از طریق دایرکتوری www.example.com/wp-admin قابل دسترسی است.

قسمت مدیریت وردپرس مرکز کنترل کل سایت وردپرسی شماست که یک مدیر وردپرس به تمامی قسمت های وردپرس دسترسی دارد.

مدیر با اختیاری که دارد می تواند به بقیه کاربران سایت مثل نویسنده, ویراستار, کاربر معمولی و … دسترسی های متفاوتی به پیشخوان بدهد.

لذا این پوشه از لحاظ امنیتی بسیار حیاتی است برای همین ما در این پست قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه از طریق Cpanel خود روی این پوشه رمز عبور قرار دهید تا یک لایه امنیتی را به سایت خود اضافه کنید و امنیت سایت خود را بالا ببرید.

نحوه قرار دادن رمز ورود به پوشه wp-admin در وردپرس :

ابتدا وارد Cpanel هاست خود شوید. در تب Security گزینه ی Password Protect Directory را انتخاب کنید.

passwordprotectdirectories

بعد از این که بر روی Password Protect Directory کلیک کردید, یک برگه به صورت popup نمایش داده می شود که از محل دایرکتوری شما سوال می شود کافی است که بر روی web root کلیک کنید.

حال در این مرحله شما باید پوشه ای را که می خواهید بر روی آن پسورد قرار دهید انتخاب کنید. که ما پوشه wp-admin را انتخاب می کنیم.

اکنون برگه جدیدی برای شما باز می شود که بعد از زدن تیک Password protected this directory و نامی را برای name the proteted directory (یک نام دلخواه) انتخاب کنید و Save را بزنید.

securitysettingsforafolder-e1371840680572

با این کار امنیت سایت شما دوچندان می شود, ضمناً هنگام دسترسی به پوشه wp-admin شما با تصویر زیر رو به رو می شوید, که می توانید نام کاربری و پسوردی که تعیین کرده اید را وارد کنید

authenticationrequired

موفق باشید!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

امام صادق علیه السلام می فرمایند :هرچيزى‏ زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن است به اهلش! یاد دهید تا یادبگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.