صفحات فرود یا به اصطلاح Landing Pages از مباحث مهم در خرید و فروش اینترنتی هستند.

یک صفحه فرود خوب و جذاب قطعا باعث افزایش میزان فروش و در نتیجه سود دهی یک سایت فروشگاهی خواهد شد.

اما مشکل اینجاست که همه دارندگان فروشگاه های اینترنتی، مهارت طراحی و کدنویسی کافی برای ایجاد این گونه صفحات را ندارند. همچنین بسیاری از آن ها بودجه کافی برای سپردن این کار به یک طراح و کد نویس را نخواهند داشت.

با این حال، نگران نباشید! هنوز یک راه باقی است و آن استفاده از افزونه های مرتبط با طراحی صفحات فرود است. ما در این نوشته مجموعه از بهترین افزونه های Landing Pages را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- Beaver Builder

Beaver Builder شامل مجموعه ای از ماژول های محتوایی است که در ساخت صفحات فرود کمک می کنند. همچنین این افزونه از ویجت ها و کدهای کوتاه (shortcodes) برای ایجاد طرح هایتان (layouts) به راحتی هرچه تمام تر، پشتیبانی می کند.

علاوه بر این، Beaver Builder از اکثر پوسته ها پشتیبانی می کند و با آن ها سازگار است.

beaver-builder

Beaver Builder برای تلفن های همراه و تبلت ها نیز بهینه سازی شده است و صفحات واکنشگرا یا به اصطلاح ریسپانسیوی را برای تجربه هرچه بهتر کاربرانتان خواهد ساخت.

این پلاگین با استفاده از “سیستم افزونه” به توسعه دهندگان این اجازه را خواهد داد که ویجت های سفارشی بسازند. نسخه پرو یا تجاری این افزونه به کاربران امکان دسترسی به اسناد و مدارک اضافی و همچنین پشتیبانی قوی تر را خواهد داد.

 ۲- WordPress Landing Pages

افزونه WordPress Landing Pages به کاربران این امکان را می دهد که از طریق ویرایشگر اختصاصی افزونه صفحات فرود مد نظرشان را طراحی کنند.

این ویرایشگر قابلیت نمایش تغییرات انجام شده در هنگام تغییر و جابجایی المان ها را دارد.

از دیگر امکانات این افزونه توانایی دوبل کردن صفحات گرافیکی ساخته شده است.

wordpress-landing-pages

افزونه WordPress Landing Pages به شما این اجازه را می دهد که از بین صفحات فرود سفارشی، صفحه مد نظرتان را انتخاب کنید و یا تم سایتتان را بر روی صفحات فرود پیاده سازی کنید.

این صفحات فرود با بهترین تکنیک های بازاریابی داخلی ساخته شده اند که به شما در کسب سود بالاتر کمک می کنند.

برای بهبود کارایی این افزونه بهتر است افزونه های WordPress Calls to Action وWordPress Leads نیز استفاده کنید.

۳- Ultimate Landing Page and Coming Soon Page

اگر دانش کد نویسی شما در حد صفر است و یا از مبتدیان دنیای وردپرس هستید، این افزونه درست برای شماست!

به کمک این افزونه قادر خواهید بود permalink یا لینک دائمی قابل تنظیم برای لیست ایمیل هایتان بسازید.

همچنین شما می توانید در صفحات ساخته شده از لوگو یا برند تجاری خود در جهت افزایش اعتبار استفاده کنید.

از قابلیت های کاربردی دیگر این افزونه میتوان به امکان شخصی سازی تصویر زمینه, عنوان و توضیحات اشاره کرد. علاوه بر آن شما قادر خواهید بود از فونت های گوگل (Google Fonts) نیز در این افزونه استفاده کنید.

ultimate-landing-page

 این افزونه حتی به شما اجازه می دهد تا از طریق خوراک خوان، ایمیل های کاربرانتان را جمع آوری کنید و ارتباطی فعال با آن ها داشته باشید.

همچنین به کمک این افزونه می توانید کنترل کاملی بر روی بخش هدر و فوتر  “صفحات فرود” و “صفحات به زودی خواهیم آمد” داشته باشید.

این افزونه دارای نسخه پریموم نیز می باشد که به شما این امکان را می دهد تا صفحات فرود ویدئویی بسازید. علاوه بر آن، قادر خواهید بود ایمیل های کاربرانتان را از طریق افزونه هایی نظیر Aweber و MailChimp جمع آوری کنید.

۴- Landing Page

با استفاده از افزونه Landing Page صفحات فرود جذاب بسازید و بین تم ها سوئیچ شوید تا بهترین طراحی را برای صفحات فرود خود پیدا کنید.

کلیه مراحل کار با افزونه به صورت خودکار بهینه سازی شده اند. بنابراین بدون نیاز به کمترین دانش برنامه نویسی امکان کار با این افزونه برای کاربران وجود دارد.

علاوه بر آن شما می توانید تست های  A/B را اجرا نمایید.این افزونه همچنین از فرم های اشتراک خارج از جعبه افزونه MailChimp پشتیبانی می کند.

landing-page

Landing Page ویژگی های یکپارچه سئو را نیز ارائه می دهد تا به شما در افزایش فروش محصولات کمک کند.

همچنین به کمک این افزونه قادر خواهید بود خبرنامه های مستقیم ایمیلی را از طریق پیشخوان به صورت ایمیل های HTML چشم نواز بسازید تا تعامل با کاربران و در نتیجه فروش محصولات بیشتر شود.

۵- Parallax Gravity

Parallax Gravity به شما اجازه می دهد تا تنظیمات بخش های مختلف را به راحتی اعمال کنید. به دلیل ویژگی “پشتیبانی بخش های متعدد” این افزونه، شما به راحتی می توانید بخش های مختلف صفحات فرود را با تصاویر پس زمینه متنوع،کدهای کوتاه، CSS و … شخصی سازی کنید.

parallax-gravity-2

همچنین این افزونه به شما اجازه می دهد تا صفحات را غیر فعال کرده و یا آن ها را به صفحاتی که دوست دارید هدایت کنید.

همچنین در این افزونه امکان تولید QR codes برای کمپین های آفلاین وجود خواهد داشت.

یکی از ویژگی های اخیر این افزونه، ارائه صفحه تجزیه و تحلیل (Page Analytics) است که به شما در تهیه صفحات فرود بهینه کمک شایانی خواهد کرد.