در این مقاله قصد معرفی “بهترین افزونه های گفتگوی زنده وردپرس و دلایل مفید بودن آنها” را داریم تا به صورت کلی به بررسی انها بپردازیم:

آیا می دانستید که نزدیک به ۶۷ درصد کاربران در سایت های تجارت الکترونیکی ، سبد خرید خود را قبل از رسیدن به صفحات پایانی ترک می کنند ؟

مردم به دنبال جواب سوال هایشان هستند و آنها دوست دارند بی درنگ پاسخ بگیرند  و در اینجا است که گفتگوی زنده برای یک سایت واقعاً مورد نیاز واقع می شود .

این ابزار به کاربران امکان پرسیدن سوالات را در هر زمانی می دهد . برای صاحبان سایت های وردپرس ، افزونه های گفتگوی زنده ی  زیادی وجود دارد که نصب و تنظیم آن ها نیز آسان هستند .

در اینکه ارائه خدمات به مشتری قسمت بزرگی از یک تجارت موفق است شکی نیست. بی توجهی به مشتریان باعث بی توجهی آن ها به ما می گردد.

برای یک مشتری فرقی نمی کند که از شما سرویس بگیرد و یا از برندی دیگر و به سادگی سایت شرکت شما را ترک کرده و به یک سایت دیگر می رود و این همیشه موردی بوده است که باید آن را مهم تلقی کنید، چه در مورد تجارت های فیزیکی و چه الکترونیکی.

در دورانی که میلیون ها نفر هر روز به اینترنت متصل می شوند، مثل همیشه مهم است، خدماتی را به مشتری ارائه دهید که نه تنها مشتریان را تحت تاثیر قرار دهد، بلکه آن ها را وادار سازد که نزد همه ی افراد نزدیکشان از تجارت، محصولات و خدمات شما تعریف کنند.

تجارت های بزرگ، سخت وابسته به استخدام تیم های پشتیبانی و خدمات مشتری هستند که آموزش های ویژه ای را برای ارائه ی یک خدمت پشتیبانی بی نظیر دیده اند.

اینترنت پر از داستان هایی است که در مورد رفتار های مختلف و منحصر به فرد شرکت ها با مشتریانشان است، داستان هایی که مشتریان بیشتری را جذب می کنند و در دیدرس قرار می دهند.

خوب است که در مورد خدمات مشتری به صورت خلاقانه رفتار کنیم، زیرا شما هرگز نمی دانید که چه زمانی کسی را در حدی تحت تاثیر قرار داده اید که مایل باشد تجربه ی خود در مورد تجارت شما را با بقیه مردم در میان بگذارند .

وردپرس با ویژگی های مختلفی مسلح شده که در هسته آن نوشته شده است. برای مثال ، شما این انتخاب را دارید که نظر ها را فعال یا غیر فعال نمایید . شما می توانید پروفایل های همه ی کاربران روی سایت را تنظیم نمایید . چیزی که وردپرس را برای توسعه دهندگان بسیار جذاب می کند، انعطاف آن است .

چه شما یک کد شخصی سازی شده را اضافه کنید یا از یک افزونه استفاده کنید، قادر خواهید بود ظاهر، امکانات و توابع سایتتان را بدون اینکه نیاز باشد چیزی را از پایه درست کنید ، تغییر دهید .

اگر شما تجارتی را اداره می کنید ، استفاده از یکی از افزونه های گفتگوی زنده ایده ی بسیار خوبی است .

این کار، نه تنها شما را در یک ارتباط مستقیم با مشتریانتان قرار می دهد ، بلکه می تواند یک حس اجتماعی عالی در مورد سایتتان ایجاد کند که به نوعی این روز ها مهم تلقی می شود .

چرا از گفتگوی زنده استفاده کنیم ؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا استفاده از یک افزونه گفتگوی آنلاین،  برای وب سایت های وردپرس هوشمندانه است .

در بخش زیر ۴ نمونه از بهترین دلایل را به شما نشان خواهیم داد :

دسترسی :

اگر شما می خواهید که مردم پول های خود را برای محصولات و یا سرویس های شما خرج کنند، روش عادلانه این است که شما نیز سوال هایی که احتمالا برایشان ایجاد می شود را پاسخ دهید . در واقع ، یکی از مطالعات نشان می دهد که داشتن یک  گفتگو در سایت شما می تواند میزان فروش را تا ۴۴ درصد افزایش دهد.

سرویس های مشتری :

داشتن ویژگی گفتگوی زنده در سایت باعث می شود که مشتری احساس کند شما حتی پس از خرید نیز در دسترس هستید و اگر مشکلی بود به راحتی اعلام می کنند. همچنین بدین معناست که شما به محصول خود اعتماد کامل دارید بنابراین پشتیبانی کاملی ارائه خواهید داد.

قدرت :

یک افزونه گفتگو، سایت شما را رسمی تر نشان می دهد . هر قدر هم که ساده به نظر بیاید ، این حس را منتقل می کند که شما کاربلد هستید و حاضرید در کنار مشتریانتان بمانید و این مزیت می تواند در رشد تجارت به شما کمک کند .

اعتبار برند :

زمانی که برای برند خود اعتبار کسب کنید، این قدرت همیشه همراه شما خواهد بود. بنابراین در حفظ اعتبار خودتان تلاش داشته باشید.یکی از راه های نشان دهنده اعتبار، همین داشتن سیستم گفتگوی زنده با مشتری و در دسترس بودن است.

حال که شما ایده ی واضحی از این که چرا باید یک افزونه گفتگو داشته باشید دارید، می توانیم به بهترین انتخاب های موجود نگاهی بیندازیم .

live-chat-system

Live Support ClickDesk

Live Support ClickDesk یکی از مشهورترین افزونه های گفتگو در حال حاضر است که با ویژگی های بسیاری ظاهر شده است.

برای شروع باید بگوییم که این افزونه ویژگی های مختلف را در یک ظاهر یکپارچه ادغام می کند .

یعنی اینکه نیاز نیست افزونه های مختلف را برای داشتن این ویژگی ها در سایت نصب کنید و با نصب این افزونه، همه آنها ارائه خواهد شد .

آیا می توانید در زمان گفتگوی زنده،استفاده از سیستم پشتیبانی ، گفتگوی صوتی و ابزار اجتماعی، سرعت بارگذاری سایتتان را تخمین بزنید؟

این افزونه در کاهش سرعت سایت تاثیر ندارد.

این یعنی اینکه بازدید کنندگان سایت می توانند از طریق یک گفتگوی زنده یا تماس مستقیم با استفاده از گفتگوی صوتی مانند Google Talk یا Skype ، با ارائه دهنده ی سرویس مشتریان صحبت کنند و سوالات خود را بپرسند .

قسمت پشتیبانی به شما و کارمندان شمااجازه می دهد که ایمیل ها و پیام های آفلاین گفتگو را با استفاده از یک سیستم کامل مدیریت کنید .

جدا از این ویژگی های جانبی ، این افزونه، جزئیات خیلی بیشتری نیز ارائه می دهد. شما می توانید بازدید کنندگان سایت را به صورت زنده در داشبورد وردپرس خود ببینید ، گفتگو ها و تماس ها را روی دستگاه موبایل خود انجام دهید ، کنفرانس برپا کنید ، گزارش تولید کنید و متن پیام ها را ذخیره کنید .

شما همچنین می توانید از ویژگی ترجمه با کلیک برای پاسخ دادن به سوالات با هر زبانی استفاده نمایید، همچنین به ارسال و دریافت فایل ها و نمایش اطلاعات صفحات اجتماعی روی ابزارک گفتگو برای انتخاب های ارتباطی بیشتر بپردازید .

Chat by WPMU DEV

با اینکه باید ۱۹ دلار برای این افزونه پول پرداخت کنید ، Chat by WPMU DEV یک ظاهر جذاب و ویژگی های بسیاری برای رفع نیازهایتان دارد، بنابراین فکر می کنیم ارزشش را داشته باشد .

به وسیله این افزونه می توانید یک نشست گفتگوی تک به تک و کاملا استاندارد، به همراه گفتگوهای گروهی و  عمومی داشته باشید .

بازدیدکنندگان سایت می توانند با استفاده از اکانت های صفحات اجتماعی خود از جمله Facebook, Twitter, Google+ و  BuddyPress وارد گفتگو شوند .

همچنین می توانند از Gravatars و شکلک هایشان استفاده کنند . می توانید بر اساس نیازتان پنجره ی گفتگو در حالت نمایش و یا مخفی قرار دهید.شما می توانید ازchat box ها هر زمان که می خواهید برای هماهنگ کردن پوسته سایتتان استفاده کنید.

گفتگو می تواند داخل پست ها و صفحات قرار داده شود ، شما می توانید گزارش های گفتگو های ثبت شده را مشاهده کنید و می توانید یک محدودیت شامل فیلتر های کلمات زشت و مسدود کردن کاربران توسط آدرس ایمیلشان،  ایجاد نمایید .

این گفتگو همه ی قسمت ها را دربر می گیرد که واقعا  برای برطرف کردن تمامی نیاز های مرتبط با گفتگو بر روی یک سایت وردپرس طراحی گردیده است .

Banckle Chat

Banckle Chat یکی دیگر از افزونه های چند جانبه است که فقط یک chat box به سایت شما اضافه می کند .

شما می توانید پشتیبانی زنده و وضعیت به روز در مورد بازدید کنندگان و فعالیت های سایت خود را دریافت کنید .

این افزونه رایگان به شما اجازه ی ایجاد یک قسمت جدید و اختصاص دادن آن به کاربران را می دهد،همچنین می توانید chat box  را به وب سایت های مختلف لینک دهید و ظاهر آن را برای هماهنگ شدن با ظاهر هر سایتی تغییر دهید .

شما همچنین می توانید یک پیام اتوماتیک برای خوشامد گویی به مشتریان در حالی که از سایتتان بازدید می کنند ایجاد کنید و یا اینکه یک اسکریپت خاص برای خوشامدگویی تعریف کنید.

همچنین این افزونه  از ویژگی چند زبانی و ترجمه ی زنده پشتیبانی می کند ، تا شما بتوانید با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار نمایید . به علاوه، شما می توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید تا پیام هایی که در زمان آفلاین بودن ارسال می شوند، به صورت خودکار به آدرس ایمیل شما فرستاده شوند .

مسدود کردن IP ها ، فعال کردن صدا و پیغام های دیداری و توانایی شخصی سازی به صورت گسترده از دیگر ویژگی های این افزونه هستند .

Simple Simon Live Chat

اگر شما می خواهید یک chat box به سایتتان اضافه کنید ولی نمی خواهید توسط ویژگی های اضافی گرفتار شوید ، افزونه  Simple Simon Live Chat یک انتخاب خوب برای شما است . این افزونه برای تجارت های کوچک با کارمندان کم که فقط می خواهند با مشتریان، با حس بیشتری ارتباط برقرار کند عالی است .

زمانی که یک گفتگوی جدید آغاز می شود می توانید پیغام های صوتی را فعال کنید و اگر نیاز است، در چند مکالمه به صورت همزمان شرکت نمایید .

images

Live Chat – Casengo

یک انتخاب  دیگر برای سایت شما Casengo Live Chat نام دارد و به شما اجازه دریافت سوالات از مشتریان احتمالی و بازدید کنندگان سایت از طریق یک chat box زنده ، ایمیل ، Twitter و  Facebook را می دهد . و شما می توایند به تمامی این سوالات پاسخ دهید که توانایی ذخیره ی زمان زیادی برای شما دارد .

شما هم اکنون می توانید این افزونه را برای ۳۰ روز به صورت نسخه آزمایشی امتحان کنید. سپس شما این انتخاب را دارید آن را با قیمت ۱۲ دلار در ماه خریداری کنید. پیغام های Push جدیدا به نرم افزار Casengo اضافه شده اند تا شما بتوانید زمانی که قصد ترک کردن سیستم رادارید، از تماس مشتریان آگاه شوید.

FlexyTalk – Live Chat

اگر شما یک راه گفتگو بر پایه ی ابری می خواهید   Flexy Talk – Live Chat کار شما را راه می اندازد .

این افزونه به راحتی می تواند تمام نرم افزارهای پیام رسانی که در حال استفاده از آن هستید را یک پارچه کند بنابراین شما دیگر نگرانی درباره ی داشتن پنجره های زیاد نخواهید داشت .

به علاوه شما توانایی دسترسی به گفتگوهای خود در دستگاه موبایل را خواهید داشت آن هم به لطف برنامه هایی مثل:

Apple  Messages , IM+ , Pidgin           و   Adium  به راحتی می توانید ادامه یک گفتگو را به شخص دیگری منتقل کنید.

شما همچنین می توانید چت هایی را بین کارمندان فعال کنید که دارای قوانین خاصی برای شروع یک گفتگو در زمان خاص و افراد خاص باشد، مانند گفتگو های آموزشی از طرف مدیریت سایت.

زمانی که کارمندان مشغول هستند می توانید صف گفتگو ایجاد کنید به گونه ای که اولین کارمند پس از فراغت وارد گفتگو گردد.

ویژگی های زیادی همراه با Flexy Talk  هست که ما نمی توانیم درباره ی همه ی آن ها در یک مقاله صحبت کنیم . فقط این را بدانید که این نرم افزار ترکیب شده از تقریبا همه ی کانال های رسانه اجتماعی است، از گوگل تحلیل های پشتیبانی دریافت می کند، از Gravatars  پشتیبانی می کند، چندین نمونه Chatbox دارد و دارای طراحی های متفاوت است که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. همچنین یک امکان جستجوی کلملات و جملات در بین گفتگو های قدیمی نیز ارائه شده است.

Flyzoo Live Chat

یکی دیگر از افزونه های این مقاله، Flyzoo Live Chat  می باشد . ویژگی های این افزونه دوبرابر بقیه برنامه ها است : شما می توانید پشتیبانی زنده ی مشتریان را داشته باشید، برای بازید کنندگان اتاق گفتگو راه اندازی کنید، به مشاهده بازدیدکنندگان ناظر,  تک تک گفتگو ها ، گفتگو های گروهی  بپردازید، طرح رنگ را شخصی سازی کنید، یک پیام برای نمایش آفلاین و یا آنلاین بودنتان راه اندازی کنید، از نماد ها و شکلک ها استفاده کنید و به ادامه گفتگو های قبلی بپردازید. همچنین امکان مدیریت گفتگو ها و تاریخچه گفتگو ها نیز وجود دارد که باعث می شود کیفیت ارائه پشتیبانی از سمت کارمندان شما را ارزیابی کنید.

این سیستم گفتگو بر پایه ابری است که یک ریشه یابی هوشمند گفتگو را ارائه می دهد و دارای تب همگام سازی است، بنابراین شما می توانید بین چندین پنجره ی جستجوگر در یک لحظه جستجو کنید.

ویژگی های دیگر شامل SSL  , گروه های گفتگو ی داخلی , گفتگو های خصوصی و … است . بعد از ثبت نام می توانید ۱۴ روز به صورت آزمایشی از این افزونه استفاده کنید و بعد از آن با پرداخت ۱.۹۰$ برای هر ماه از Flyzoo  استفاده کنید.

 Olark

Olark یکی از محبوب ترین راه های گفتگوی زنده برای تجارت های آنلاین است . استفاده از آن آسان است و نصب آن بسیار ساده است . این افزونه شامل بخش های مختلفی برای تجارت هایی با شکل ها و اندازه های مختلف است.

برنامه ی اولیه ی آن ها با نام Bronze با ۱۷ دلار در ماه شارژ می شود . تمامی ویژگی های این افزونه ها دارای آزمایش رایگان هستند و اگر هزینه تمام سال را بدهید ۱۰ درصد هم تخفیف می گیرید .

اضافه کردن Olark به یک سایت وردپرس ساده است . تنها کاری که باید انجام دهید، کپی و چسباندن یک قطعه کد داخل ابزارک و یا پوسته وردپرس تان است . اگر این مناسب شما نیست ، یک افزونه رایگان Olark برای وردپرس وجود دارد که یکپارچه سازی را آسان تر می کند .

Olark پیشنهاد یکپارچه سازی با سرویس های دیگر مانند Salesforce, Zendesk, Highrise و غیره را می دهد.

شما همچنین می توانید آن را با Google Analytic خود یکپارچه سازید تا ایده های بهتری برای نحوه ی ارتباط برقرار کردن کاربران با گفتگوی زنده در وب سایت  به دست آورید .

نرم افزار های سوم شخص برای موبایل نیز وجود دارند که به شما توانایی اتصال به گفتگوی Olark را، تقریبااز هر دستگاه iOS  یا Android می دهند .

Zopim

Zopim یکی دیگر از برترین ارائه دهنده های سرویس گفتگوی زنده است . با افزونه ” Zopim Live Chat ” یکپارچه سازی  سایت وردپرسی راحت تر شده است .

این افزونه، برنامه های رایگانی دارد که فقط یک گفتگوی همزمان و سایر ویژگی های محدود شده را دارا می باشد .

برنامه ی پایه ای آن با ۱۴ دلار در ماه به ازای هر فرد خریداری می شود . ۲۰ درصد تخفیف برای پرداخت سالیانه وجود دارد .

جدا از اضافه کردن گفتگوی زنده به سایت شما، ویژگی های تحلیل کاربران، تاریخچه گفتگو ها، متن ایمیل ها و سفارشی سازی ساده  ابزارک های گفتگو برای یکسان سازی با پوسته وبسایت شما را ارائه می دهد .

Zopim همچنین با نرم افزار های جانبی برای دستگاه های iOS  و  Android همراه است . این نرم افزار ها به شما اجازه می دهند که به راحتی به داشبورد Zopim از دستگاه موبایل خود دسترسی داشته باشید و گفتگو را از هر جایی انجام دهید .

 Comm100 Live Chat

گفتگوی زنده ی Comm100 یک سرویس سریع تر و آسان تر برای تجارت های کوچک است . هزینه برنامه های آن  ۲۱ دلار در ماه است . همچنین یک دوره ی تست رایگان ۱۵ روزه بدون نیاز به کارت اعتباری به شما داده می شود . یک تخفیف ۵۰ درصدی نیز برای سازمان های خیریه ارائه شده است .

یک افزونه برای Comm100 Live Chat در وردپرس وجود دارد که به شما اجازه ی یکپارچه سازی گفتگوی زنده روی سایت وردپرس تان را می دهد .

 LiveChat

LiveChat یک روش گفتگوی آنلاین است که نسبت به بقیه افزونه ها کمی گران قیمت تر است . قیمت های آن از ۳۹ دلار در ماه برای هر فرد آغاز می شوند .

با این حال ، چیز های خوبی دارد که سرویس های گفتگوی دیگر ندارند ، تیم این مجموعه برنامه ای برای تمام ویژگی هایی که شما نیاز دارید دارند .  LiveChat تمامی ویژگی های عادی مثل شکلک های سفارشی ، ابزار های مدیریت تیم، تحلیل های پایه ای، رتبه های گفتگو و غیره را دارد .

یکپارچه سازی در وردپرس با افزونه های LiveChat برای وردپرس آسان تر گردیده است .

WP-LiveChat چندین انتخاب برای افزونه های نسخه های رایگان و پولی را پیشنهاد می دهد . این افزونه ها از یک ساختار طبیعی همانند یک افزونه ی گفتگوی زنده ی عادی استفاده می کنند که همراه با یک ظاهر خوب و ویژگی هایی هستندکه تجربه ی یک گفتگوی زنده را بسیار ساده می کند .

شما می توانید پیغام ها را بر روی کامپیوتر خود، زمانی که یک پنجره ی گفتگوی جدید باز می شود، بهینه سازی کنید .

تمامی گفتگو های زنده ی از دست رفته در پایگاه داده ثبت می شوند .

شما یا می توانید جعبه ی گفتگو را به همه ی بینندگان نشان دهید، یا می توانید انتخاب کنید که این جعبه ی گفتگوی زنده را فقط به اعضا نشان دهید که برای سایت هایی که با محتوای اعضا سروکار دارند، بسیار کاربردی می باشد. صفحه ی رسمی افزونه ی وردپرس را برای ویژگی های حرفه ای چک کنید، که تعدادشان زیاد هم هست .

SnapEngage

SnapEngage سرویس گفتگوی زنده برای تجارت های متوسط و بزرگ را ارائه می کند . این افزونه یک سری از ابزار های عالی را برای برخی از معروف ترین برند ها ارائه می دهد .

همچنین برای تجارت های کوچک برنامه ای باهزینه ۶۰ دلار برای هر ۴ نفر دارند . یکپارچه سازی با چندین CRM ، درخواست پاسخ تماس ، گفتگو های فعال و ابزارک  های گفتگوی سفارشی برای هماهنگ بودن با سایت شما از ویژگی های این افزونه است .

 Chat Room

برخلاف آخرین سرویس اشاره شده در بالا ، Chat Room یک افزونه رایگان برای وردپرس است . همانطور که از نامش پیداست ، این افزونه به شما توانایی اضافه کردن یک اتاق گفتگو در سایتتان را می دهد . تنها مشکل این است که کاربران نیاز به ساخت یک اکانت در سایت وردپرس شما برای ملحق شدن به اتاق گفتگو دارند . اتاق های گفتگو عمومی هستند و هر کاربر ثبت شده ای که URL اتاق گفتگو را دارد می تواند به اتاق دسترسی یابد .

با وجود این محدودیت ها ، ما حس می کنیم که این افزونه می تواند برای ارائه ی برخی از گفتگو های زنده پایه برای کاربران و مشتریان موجود مفید باشد .

 Quick Chat

Quick Chat یکی دیگر از افزونه های خود-میزبان و رایگان برای وردپرس است . بر خلاف Chat Room، اتاق های خصوصی ، نماد کاربران و شکلک ها را هم پشتیبانی میکند و همچنین کاربران می توانند بدون ساخت اکانت در آن گفتگو کنند .  این نرم افزار با یک پنل انتخاب جامع همراه است که در آن شما می توانید تنظیمات افزونه را کنترل نمایید .

شما می توایند یک نقش کاربر شخصی درست کنید و آن را با یک کاربر که دارای همان نقش است مرتبط سازید تا به عنوان مدیر بر روی سایت شما باشد . کاربران ادمین می توانند هر متن مکالمه ای را هر زمانی که بخواهند مدیریت کنند .

همچنین مدیران می توانند دسترسی کاربران به اتاق های گفتگو را مسدود نمایند . شما حتی می توانید لیستی از کلمات غیرمجاز را برای خودتان داشته باشید . تنها محدودیت، میزان دانلودی است که بستگی به هاست وردپرس شمادارد که بتواند از پس آن بر بیاید .

Chat X

Chat X یک پلتفرم خدمات گفتگوی زیبا و با مزایا است که یک ابزارک گفتگو ی زنده با طراحی زیبا دارد و مطمئنا توجه بازدیدکنندگان سایت شما را جلب خواهد کرد . بازدیدکنندگان سایت می توانند به راحتی یک پنجره ی گفتگو برای شروع یک مکالمه با اپراتور های شما باز کنند و اگر هیچ اپراتوری در دسترس نیست، می توانند به راحتی یک پیام ایمیل برای او بگذارند، چیزی که به آن ها اطمینان دهد که به زودی جواب سوالشان را خواهند گرفت .

 Provide Support

برای جستجو در این پلتفرم گفتگوی زنده که نصب و تنظیم آن فقط چند ثانیه طول می کشد، عجله نکنید . شما می توانید دکمه ی گفتگوی زنده را هر جایی که بخواهید قرار دهید، که به شما این تضمین را بدهد که از عملکرد و جایگاه آن با نوع پوسته ای که دارید استفاده می کنید، احساس خوبی داشته باشید .

A1 Support Desk

اگر افزونه ی گفتگوی زنده برای تجارت و نیاز های پشتیبانی مشتری های شما کافی نیست، پس شاید انتخاب عاقلانه تر این است که به برخی از افزونه های Support Desk برای مشتریان نگاهی بیندازید که برای مدیریت خدمات مشتریان زمینه ی عاقلانه تری فراهم می کند .

افزونه ی پشتیبانی پرمزایای A1 Support Desk همراه با ویژگی های پشتیبانی جانبی  ساخته شده است که شامل : گفتگوی زنده، پشتیبانی ازنوبت دهی، گزارش خطاها، درخواست ویژگی ها، نمایش محصولات، فروش خدمات، آپلود فایل از هر دو سمت، جابجا کردن گفتگو ها و بلیط و غیره می شوند .

AH Tickets

افزونه ی سیستم پشتیبانی AH Tickets که مبتنی بر راه انداز خودکار است، یک راه حل کامل برای هرکسی است که به دنبال یک سیستم نوبت دهی ساده ، زیبا و مدرن باشد.

از ویژگی ها و کارکردهای آن خسته نمی شود . کارکرد هایی بسیار پایه ای دارد به علاوه ی پیغام های ایمیل برای به روز نگه داشتن درخواست هایی که اخیرا باز شده اند .

Support Ticket System

این سیستم پشتیبانی مشتریان وردپرس، خدمات و ویژگی های ظاهری خوبی را داراست، به این معنا که کاربران نیاز به رفتن از یک صفحه ی خاص برای دریافت جواب به سوالاتشان ندارند.

پیغام های ایمیل این تضمین را به شما می دهند که شما هرگز یک درخواست پشتیبانی را از دست نخواهید داد . توانایی اضافه کردن متن های شخصی به هر تیکت ، فهمیدن اینکه مشکل چیست و بهترین راه حل آن چگونه است، کار پشتیبانی را برای کارمندان پشتیبانی سایت شما بسیار آسان تر می کند.

Zendesk

Zendesk یک پلتفرم پشتیبانی مدرن است که یک سری ویژگی های منحصر به فرد را پیشنهاد می دهد . به عنوان مثال، شما می توانید نظرات وبلاگ وردپرس کنونی تان را به بلیط های پشتیبانی منحصر به فرد تبدیل نمایید . این به این معناست که اگر شما به جای استفاده از یک گفتگوی باز با نظر دهندگان، در حال نوشتن محتوایی هستید که سوالات و بازخورد ها را بهتر نشان می دهد، می توانید به راحتی در کنار نامشان کلیک کنید و یک گفتگوی پشتیبانی جدید را آغاز نمایید . یک ابزارک کمک پویا که شما بتوانید به هر کدام از صفحات سایتتان اضافه کنید به بازدید کنندگان شما  این اجازه را می دهد که در مورد اطلاعات آخرین مقالات و محصولات شما به روز باقی بمانند . این ابزار همچنین یک قسمت بازخورد ساده پیشنهاد می دهد که به بازدید کنندگان شما اجازه ی دسترسی مستقیم به شما را می دهد .

 

Awesome Support

توسعه دهندگان کوچک، کارمندان آزاد، وبلاگ نویس ها و نویسندگان همه از این افزونه ی پشتیبانی ساده سود می برند. این افزونه با این ایده توسعه داده شده است که باید به صورت جانبی با همه ی پوسته ها و افزونه های وردپرس کار کند . درحالی که تجارت های بزرگ از ویژگی های جانبی زیادی سود می برند، آن هایی که کاربران کمتری دارند می توانند از یک سیستم بلیط دهی پشتیبانی ساده تر که کوچکتر و موثرتر است استفاده نمایند .

JS Support

JS Support یک پلتفرم زیبای پشتیبانی برای وبلاگ نویسان وردپرس است  .

ویژگی هایی برای کاربران سایت شما شامل ساخت تیکت های پشتیبانی در این افزونه قرار داده شده است، یک آیکون پشتیبانی پویا که می تواند هرجایی روی سایت قرار بگیرد، قابلیت پیوست کردن فایل ها به هر تیکت ، اولویت بندی تیکت ها، مدیریت بخش هایی که به بخش های مختلف اجازه ی پاسخ به تیکت های مختلف را می دهند، پیغام های ساده و موثر تیکت ها از طریق ایمیل، یک ویرایشگر HTML، طراحی بهینه برای موبایل، مدیریت سایت در نحوه ی کارکرد پلتفرم قدرت کامل را دارد و فایل های ترجمه، کار ترجمه را آسان می کنند .

Sola Support

Sola یک پلتفرم مدیریت پشتیبانی مشتری ساده را ارائه می دهد که به منظور باز کردن و رد و بدل کردن با بلیط های پشتیبانی به کار می روند .

ظاهر آن همانند ظاهر پست ها در وردپرس است، به این معنی که شما همواره در محیطی آشنا قرار دارید. ویژگی های بیشتر شامل قابلیت نگهداری یادداشت هایی در مورد هر تیکت ، باعث آسان تر شدن پیگیری تیکت ها می شود.

WP Support Plus

WP Support به شما اجازه می دهد که سیستم تیکت دهی خود را در وبسایت وردپرس بدون هیچ مزاحمی و به صورت رایگان، داشته باشید . استفاده از آن آسان است، انعطاف پذیر است و کار را به صورت کامل برای شما انجام می دهد.

WP Support Plus یک افزونه ی رایگان وردپرس است که به منظور اضافه کردن یک سیستم تیکت دهی پشتیبانی از مشتری برای وبلاگ وردپرس شما استفاده می گردد.

این افزونه به کاربران شما اجازه ی ساخت بلیط های پشتیبانی خودشان را می دهد، دسته های خاص را اختصاص می دهد، وضعیت تیکت را مدیریت می کند و کاربران می توانند اولویت تیکتی که می سازند را نیز مشخص کنند .

جدا از داشتن یک گروه اپراتور برای مدیریت گروه ها، شما می توانید یک مدیر را به هر تیکت پشتیبانی که می تواند در اختیار بگیرد اختصاص دهید .

یکپارچه سازی AJAX، ساخت و مدیریت تیکت های پشتیبانی را به یک تجربه ی خوشایند و بدون مشکل تبدیل می نماید .

این افزونه با یک کد کوتاه به شما اجازه می دهد که دکمه ی تیکت های پشتیبانی خود را در هر کدام از صفحات وبلاگ وردپرس خود نمایش دهید .

ما امیدواریم که این مقاله به شما برای پیدا کردن بهترین افزونه برای گفتگوی زنده برای سایت وردپرسی شما کمک کرده باشد . پشتیبانی از مشتریان بسیار مهم است و به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم که تمام انتخاب هایتان را قبل از تصمیم گیری کاملا بررسی کنید .

حال چندین افزونه  گفتگوی وردپرس برای انتخاب دارید. همه ی آن ها ویژگی هایی کمی متفاوت از دیگری دارند ولی چیزی را که همه آنها به عنوان هدف خود دنبال می کنند ، ارائه بستری مناسب و ساده برای ارتباط با کاربران و مشتریان وب سایت شما می باشد .

افزونه چت مورد علاقه ی شما چیست ؟