آموزش غیرفعال کردن بازتاب های درونی در وردپرس

/, مقالات آموزشی, وردپرس/آموزش غیرفعال کردن بازتاب های درونی در وردپرس

آموزش غیرفعال کردن بازتاب های درونی در وردپرس

لینک دهی داخلی به صفحات و نوشته ها دیگر روشی مناسب برای افزایش سئو سایت است. اما به دلیل وجود ابزار بازتاب ها این کار می تواند آزار دهنده باشد.

بنابراین اگر نمی خواهید که به خاطر لینک های داخلی خود سایت بازتاب دریافت کنید، این آموزش از راهنمای وردپرس را تا انتها دنبال کنید.

منظور از بازتاب چیست؟

بازتاب یکی از امکانات وردپرس می باشد که از طریق آن می تواند لینک های داده شده یا دریافت شده را به اطلاع مدیران سایت ها برسانید.

برای مثال اگر مدیر یک سایت دیگر از مقالات سایت شما استفاده کند و به عنوان منبع به شما لینک بدهد، وردپرس این بازتاب را دریافت کرده و آن را از طریق دیدگاه ها به اطلاع شما می رساند و در صورت تایید شما، در سایت نیز نمایش داده خواهد شد.

این امکان کاربردی در ارتباط سازی با مدیران سایت های دیگر می تواند مفید باشد، اما اگر قرار باشد به خاطر لینک های درونی در خود سایت نیز بازتاب دریافت کنید؛ آن موقع این ابزار کاربرد خود را از دست داده و حتی آزار دهنده نیز خواهد شد.

افزونه ها

برای اینکه این موضوع را از طریق راه حل آسان یعنی افزونه ها انجام دهید، می توانید افزونه ای مانند No Self Pings که بدین منظور نوشته شده است را نصب و فعال نمایید.

کدنویسی

قبل از اینکه به سراغ کدها برویم، لازم به ذکر است که اگر کلا از امکان بازتاب ها نمی خواهید استفاده کنید، خیلی راحت می توانید به مسیر   تنظیمات » گفتگوها   مراجعه کرده و تیک گزینه های مشخص شده در تصویر را بردارید.

discussion

با ذخیره کردن تغییرات امکان بازتاب ها به طور کلی غیرفعال خواهد شد.

غیرفعال کردن تنها بازتاب های داخلی

اگر می خواهید امکان بازتاب ها فعال بماند ولی تنها بازتاب های داخلی غیرفعال شوند، کافیست که کدهای زیر را به فایل functions.php پوسته فعال سایت‌تان اضافه کنید:

function no_self_ping( &$links ) {
	$home = get_option( 'home' );
	foreach ( $links as $l => $link )
		if ( 0 === strpos( $link, $home ) )
			unset($links

[$l]);
}

add_action( ‘pre_ping’, ‘no_self_ping’ );

نویسنده: |۱۳۹۷/۴/۲۷ ۱۸:۰۰:۰۶۲۷ تیر ۱۳۹۷|مشکلات رایج, مقالات آموزشی, وردپرس|فاقد دیدگاه

درباره نویسنده:

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

نظر شما چیست