آموزش درون ریزی و برون ریزی پست تایپ ها در وردپرس

اگر بخواهید که سایت خود را به یک هاست دیگر منتقل کنید، خیلی راحت این کار را می توانید با استفاده از افزونه های تهیه بک‌آپ انجام دهید؛ اما اگر بخواهید که تنها محتویات پست تایپ ها را منتقل کنید، آن وقت چه باید کرد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را دریافت کنید.

برون‌ریزی پست تایپ ها و طبقه بندی ها

به طور معمول افراد برای اینکه از پست تایپ ها استفاده کنند، کدهایی را به فایل functions.php پوسته و یا به یک افزونه خاص اضافه می کنند. به همین دلیل لازم است که آن کدها را در سایت جدید نیز کپی کنید. البته اگر نمی توانید آنها را پیدا کنید، نگران نباشید خودتان می توانید پست تایپ سفارشی را ایجاد کنید. تنها چیزی که لازم است بدانید، نام پست تایپ هایی است که در حال حاضر استفاده می کنید.

پست تایپ های اضافه شده با افزونه ها

برای پست تایپ هایی که توسط افزونه ها ایجاد شده اند، نیازی به انجام کار خاصی نبوده و تنها کاری که باید انجام دهید، نصب همان افزونه ها در سایت جدید می باشد. حتی بیشتر این افزونه این امکان را فراهم می سازنند که بتوانید از داده ها خروجی گرفته و در سایت دیگر وارد کنید.

استفاده از ابزار برون ریزی وردپرس

وردپرس ابزار داخلی قدرتمندی برای درون ریزی و برون ریزی اطلاعات دارد که به آسانی می توانید از آنها استفاده کنید.

به مسیر  ابزارها»برون‌ریزی  مراجعه کنید و پست تایپ هایی را که می خواهید را انتخاب کنید تا فایل XML مربوط به اطلاعات آن پست تایپ ایجاد شود.

پس از اینکه فایل ایجاد شده را دریافت کردید، در سایت جدید خود به مسیر ابزارها»درون‌ریزی مراجعه کرده و از گزینه های موجود “WordPress” را انتخاب کنید.

آموزش درون ریزی و برون ریزی پست تایپ ها در وردپرس

در صورتی که برای اولین بار است که از این ابزار می خواهید استفاده کنید، پنجره مربوط به درخواست نصب افزونه نمایش داده خواهد شد. پس بر روی دکمه نصب کلیک کنید و سپس آن را فعال کنید.

اکنون اگر دوباره به همان صفحه درون ریزی مراجعه کنید و بر روی WordPress کلیک کنید، صفحه مربوط به دریافت فایل XML نمایش داده خواهد شد.

import2

با بارگذاری پرونده و درون ریزی آن از طریق این ابزار می توانید، پست تایپ های سفارشی خود را به سایت جدیدتان منتقل کنید. این تمام کاری بود که باید انجام می دادید!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *