آموزش انتقال سایت وردپرسی به هاست دیگر بدون از دسترس خارج شدن

آیا تصمیم دارید که هاست فعلی سایت را تغییر داده و سایت خود را به یک هاست دیگر منتقل کنید اما نگران این موضوع هستید که سایت‌تان دچار مشکل از دسترس خارج شدن شود و کاربران خود را از دست دهید؟

ما در این آموزش از راهنمای وردپرس به شما نشان خواهیم داد که چگونه سایت خود را بدون اینکه از دسترس خارج شود، به یک هاست دیگر منتقل کنید؛ با ما همراه باشید.

گام۱ – انتخاب هاستینگ جدید

انتقال سایت از یک هاست به هاست دیگر نیازمند صرف زمان است. به همین دلیل لازم است که شرکت هاستینگ را با دقت کامل انتخاب کنید تا به دلیل پایین بودن کیفیت مجبور نشوید که این فرآیند را مجدداً انجام دهید.

گام۲ – تهیه بک‌آپ از سایت

برای اینکه بتوانید سایت خود را به یک هاست دیگر منتقل کنید، نیاز به یک افزونه بک‌آپ است. ما قبلا در خصوص افزونه های تهیه بک‌آپ توضیح داده ایم؛ در صورتی که به دنبال گزینه ای کامل هستید افزونه BackupBuddy می تواند انتخاب خوبی باشد، البته به شرطی که هزینه استفاده از آن را پرداخت کنید!

گام۳ – انتقال سایت

بک‌آپ تهیه شده در قسمت قبلی را اکنون باید به هاست جدید منتقل کنید. در صورتی که از افزونه معرفی شده استفاده کرده باشید، این امکان به راحتی برایتان مهیا بوده و کافیست که افزونه را بر روی هاست جدید نصب کرده و با استفاده از تنظیمات اقدام به آپلود بک‌آپ کنید. البته اکثر افزونه ها از همین روش استفاده می کنند و کافیست که شما بک‌آپ تهیه شده را در هاست جدید آپلود کنید.

گام۴ – تغییر DNS دامنه

با انجام مراحل قبلی، شما یک نسخه کپی از سایت خود را بر روی یک هاست دیگر پیاده سازی کرده اید! در واقع سایت اصلی شما تا به این لحظه همچنان در دسترس بوده و تنها کاری که انجام داده اید، ایجاد یک نسخه دیگر از آن بوده است. حال برای اینکه بازدیدهای سایت به هاست جدید منتقل شود؛ لازم است که DNS های دامنه را به نیم سرورهای هاست جدید تغییر دهید.

این فرآیند باتوجه به نوع دامنه از ۱ ساعت تا ۴۸ ساعت می تواند زمان بر باشد.

پس از اینکه  Name Server ها یا  NS (نیم سرور)های دامنه با موفقیت بروزرسانی شد؛ ترافیک سایت از هاست جدید فراخوانی خواهد شد و شما می توانید هاست قبلی خود را با خیال راحت پاکسازی کنید. و نکته مهم اینجاست که سایت شما طی این انتقال به هیچ وجه از دسترس خارج نشده و می توان گفت که حتی کاربران متوجه این انتقال نخواهند شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *