چندی پیش به شما افزونه ای را آموزش دادیم که با نصب آن افزونه, کاربران سایت شما می توانستند به پست های سایت شما امتیاز دهند که می توانید برای مشاهده آن به اینجا مراجعه کنید.

اما امروز قصد دارم افزونه جالب تری را به شما آموزش دهم که امیدوارم از آن استفاده های لازم را ببرید.

اگر تابحال در گوگل سرچ کرده باشید حتما در بین نتیجه هایی که گوگل به شما می دهد برخی از آنها را می بینید که چند ستاره برای رتبه بندی به آنها داده شده است و شاید مایل باشید که پست های سایت شما هم در گوگل از همین امکان بهره مند باشند.

افزونه Google Rich Snippets

بعد از نصب این افزونه یک بخش جدید در زیر ویرایشگر پست ها و برگه ها در وردپرس شما اضافه می شود و در آن می توانید به پستی که نوشته اید یک امتیاز از ۱ تا ۵ در نظر بگیرید!

امکان جالبی که این افزونه به شما می دهد این است که علاوه بر امتیاز دهی و نمایش آن در گوگل می توانید نام نویسنده, عنوان پست برای نمایش در گوگل و توضیحات مختصری درباره پست به آن اضافه کنید.

Screenshot (47)

تذکر: اگر گوگل تشخیص دهد که رتبه سایت شما زیاد خوب نیست ستاره های مربوط به پست ها را به شما نمایش نخواهد داد.لذا صبر و شکیبایی برای بهتر شدن رتبه سایت شما لازم است.

آیا ستاره دار بودن پست ها در سئو مفید است؟

هم می توان گفت بله هم می توان گفت خیر! دوستان گرامی توجه کنید که ستاره دار بودن مطالب در گوگل به صورت مستقیم تاثیر ندارد اما می تواند بسیار مفید باشد.

بگذارید بایک مثال توضیح دهیم ! اگر مطالب سایت شما ستاره دار باشد در رتبه ای که گوگل به سایت شما می دهد مفید نیست ولی اگر کاربری مطلبی را سرچ کند این که مطالبی که ستاره دار هستند را انتخاب کند شانس بیشتری را دارد لذا باعث می شود بازدید سایت شما بالا رود و در نتیجه رنک سایت شما بالا رود!