یکی از دیگر راه های بهینه سازی و سئو سایت ، چند زبانه کردن آن است . می توانید با چند زبانه کردن سایتتان رتبه آن را در موتور های جستجوگر افزایش دهید و تبدیل به یک سایت بین المللی شوید .

امروز قصد داریم بهترین افزونه ها را در این زمینه معرفی کنیم .

  1. qTranslate

از محبوب ترین افزونه ها در این زمینه است که به طور رایگان در اختیارتان قرار میگیرد .

نحوه نصب و استفاده از آن بسیار آسان تر و سریع تر از چیزی است که فکرش را میکنید . این افزونه لیستی از ۱۷ زبان مختلف را ارائه میدهد و میتوانید از بین آنها زبان های مورد نیازتان را انتخاب کنید . فراموش نکنید که میتوان زبان جدیدی را نیز به افزونه اضافه کرد .

میتوانید تمامی مطالب و صفحات سایتتان را ترجمه کنید . همچنین این افزونه قابلیت پشتیبانی از کدهای کوتاه را نیز دارد .

این افزونه قابلیت پشتیبانی از پروتکل httpss را دارا نمیباشد .

qtranslate

  1. Transposh

این افزونه به صورت رایگان قابل دریافت میباشد . درست است که افزونه قابلیت ترجمه مطالب به زبان های مختلفی را دارا میباشد ، اما با افزونه های دیگری که به بازدیدکنندگان سایت اجازه ویرایش متون غیر انگلیسی را میدهد ، سازگاری ندارد .

این افزونه امکان استفاده از ۷۳ زبان را فراهم مکیند . همچنین با استفاده از این افزونه میتوانید به کاربرانتان اجازه دهید ترجمه های اشتباه توسط افزونه را تصحیح کنند .

transposh

  1. Multilingual Press Free

با استفاده از این افزونه میتوانید برای هر زبان سایتی جداگانه داشته باشید . ( برای اینکه بهتر متوجه شوید سایت گوگل را درنظر بگیرید که httpss://www.google.co.uk برای زبان انگلیسی بریتیش و https://www.google.fr برای زبان فرانسوی است. )

توضیح بالا به این معنی است که قبل از استفاده از این افزونه باید یک شبکه وردپرس چند سایته راه اندازی نمایید . اگر مایل به انجام این کار نیست ، از دیگر افزونه های موجود استفاده کنید .

این افزونه ۱۷۴ زبان را همراه با ویرایش در اختیارتان میگذارد و توانایی افزایش سئو سایت را نیز دارا میباشد .

همچنین این افزونه دارای یه نسخه ی حرفه ای میباشد که باید اشتراک آن را خریداری نمایید .

multinigualpress

  1. Xili-language

این افزونه ی رایگان از زمان ارائه در سال ۲۰۰۹ میلادی بیش از ۱۰۰ هزار بار دانلود شده است و طبق آمار صفحه افزونه های وردپرس ، بیش از ۵ هزار سایت در حال استفاده از آن میباشند .

اضافه کردن زبانی جدید به سایت بسیار آسان است . کافی است از پیشخوان گزینه ی ترجمه و افزودن زبان را انتخاب و زبان مورد نظرتان را اضافه کنید .

xili

  1. WPML

این افزونه با مبلغی بین ۲۹ تا ۱۹۵ دلار قابل خریداری است . از این افزونه به عنوان محبوب ترین افزونه اشتراکی یاد میشود .

افزونه به صورت پیش فرض ۴۰ زبان در اختیارتان میگذارد و میتوانید دیگر زبان های مورد علاقه خودتان همراه با گویش های محلی را نصب کنید . افزونه بیشترین استفاده را ووکامرس دارد و با تمامی قالب های حرفه ای وردپرس سازگار میباشد .

یکی از دیگر امکانات جالب افزونه ارائه پشتیبانی در ۶ روز هفته و ۹ زبان مختلف میباشد .

wpml