آموزش روش هایی برای افزایش بازدید سایت های وردپرسی

بدون شک همه ما (مدیران سایت ها) دوست داریم که سایت هایمان از بازدید زیادی برخوردار باشند و برای رسیدن به این منظور زمان زیادی را برای استفاده از روش های مختلف صرف می کنیم. برای اینکه بتوانید شما هم بازدید سایت خود را افزایش دهید، نکاتی را آماده کرده ایم که با انجام دادن آنها قطعا نتایج خوبی را دریافت خواهید، پس تا انتها با ما همراه باشید.

سایت خود را سئو کنید

قبل از هرچیزی لازم است که مطمئن شوید سایت شما سئو (بهینه سازی برای موتورهای جستجو) شده باشد. در اصل موتورهای جستجو تامین کننده اصلی ترافیک سایت ها بوده و لازم است که سایت مان را برای آنها بهینه سازی کنیم تا با کسب رتبه مناسب، بازدید بیشتری دریافت کنیم. اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید، بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

شبکه های اجتماعی مانند: فیس بوک، گوگل پلاس، توییتر، لینکدین در شناخته شدن سایت و افزایش بازدید سایت می توانند مفید باشند. البته ناگفته نماند که شبکه های اجتماعی داخلی مانند: کلوب، فیس نما، آپارات، هم میهن نیز می توانند برای سایت شما به یک تامین کننده بازدید تبدیل شوند، به شرطی که آنها را فراموش نکنید.

طراحی اپلیکیشن گوشی های هوشمند

دیگر نیازی نیست که بگویم کاربران گوشی های هوشمند چقدر زیاد شده اند! و نکته جالب تر اینکه این افراد ترجیح می دهند که مطالب خود را از طریق اپلیکیشن ها دریافت کنند. برای اینکه صحت این گفته را مطمئن شوید، کافیست نگاهی به تعداد کاربران اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام و تلگرام بیندازید. پس بهتر است همین امروز برای داشتن اپلیکیشن ویژه برای سایت خود برنامه ریزی کنید.

از اینفوگرافیک استفاده کنید

اینفوگرافیک ها در هر زمینه ای برای مخاطبان جذاب هستند و به طور معمول اینفوگرافیک ها شانس زیادی برای به اشتراک گذاشته شدن در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف دارند. با طراحی و انتشار اینفوگرافیک های مفید و جذاب می توانید، سایت خود را به صورت رایگان تبلیغ کنید و بازدید کننده هایی را بدست آورید.

انتشار کتاب

اگر نگاهی به سایت های مختلف کنید، متوجه خواهید شد که مدیران آن سایت ها کتاب های الکترونیکی برای دانلود رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهند. این موضوع می تواند از دو جهت به سود شما باشد:

  • برای دانلود کتاب می توانید، ایمیل افراد را دریافت کرده و سپس به بازاریابی از طریق ایمیل بپردازید و ترافیک سایت خود را افزایش دهید و یا محصولاتی را به آنها بفروشید.
  • کتاب ها (البته مفید) در سایت های مختلف جهت دانود قرار می گیرد و همین موضوع به راحتی می تواند سایت شما را به مخاطبان هدف زیادی معرفی کند.

در صورتی که بتوانید کتاب چاپی نیز منتشر کنید، از مزیت های ویژه آن نیز می توانید بهره مند شوید که یکی از آنها را می توان افزایش اعتبار سایت دانست.

ایجاد فهرست ایمیل

برخلاف برخی افراد که تصور می کنند، بازاریابی ایمیلی دیگر قدیمی شده است، این روش همچنان به عنوان بهترین راهکار شناخته می شود. با استفاده از روش های مختلف سعی کنید ایمیل بازدید کنندگان را دریافت کنید و از آنها برای ایمیل مارکتینگ استفاده کنید. البته اگر اقدام به ارسال اسپم کنید، مطمئن باشید که نتیجه معکوس خواهید گرفت، پس مانند یک حرفه ای کار کنیم.

ارتباط سازی کنید

توجه نگفتم بکلینک سازی کنید! با مدیران سایت های مختلف ارتباط برقرار کنید و سعی کنید از آنها برای بهبود وضعیت کلی سایت خود استفاده کنید. این روش بیشتر در بین وبلاگ نویسان دیده می شود. آنها در نوشته های خود از یکدگیر سخن می گویند و با این روش بازدید کنندگان سایت خود را با سایت دوست‌شان آشنا می کنند.

نظرسنجی

اگر بتوانید از این تاکتیک به خوبی استفاده کنید، می توانید بازدید زیادی را به سمت سایت خود بکشید. هرچند این روش ترافیک مدت دار را برای سایت شما به همراه خواهد داشت و همیشگی نیست، اما اگر بتوانید از همین بازدید مدت دار به خوبی استفاده کنید، می توانید به سود مناسبی برسید. انتخاب موضوع برای نظرسنجی مسئله مهمی است و البته که این روش برای بیشتر سایت ها جواب نخواهد داد!

محتوا

مهم ترین گزینه را برای آخر نگه داشتم. اگر می خواهید که سایتی پربازید داشته باشید، پس حتما باید محتوای مفید تولید و منتشر کنید. اگر از محتوای کپی و یا بدون کیفیت در سایت خود استفاده کنید، نه موتورهای جستجو و نه بازدید کنندگان، هیچ یک به سایت شما علاقه ای نشان نخواهند داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.