طبقه بندی یا Taxonomy در وردپرس

///طبقه بندی یا Taxonomy در وردپرس

طبقه بندی یا Taxonomy در وردپرس

سایر بخش های سری آموزشی " ایجاد افزونه وردپرس "

طبقه بندی (Taxonomy) چیست؟

Taxonomy به معنای روش دسته بندی است. برای مثال در وردپرس شما می توانید نوشته‌ها را را طبقه بندی کنید. طبقه بندی ها می توانند تو در تو (یعنی دارای دسته زیرین و مادر) باشند و یا به تنهایی استفاده شوند.

 

طبقه بندی های پیشفرض وردپرس

درحالت پیشفرض دو نوع طبقه بندی در هسته وردپرس وجود دارد:

  1. دسته ها
  2. برچسب ها

دسته ها و برچسب ها ساختاری بسیار مشابه به یکدیگر دارند و برای طبقه بندی محتوا از آنها استفاده می شود. تفاوت اصلی این دو مورد را می توان در نحوه به کار گیری آنها دانست:

  • دسته ها : به طور معمول از پیش تعریف می شوند و از آنها در تعداد بسیار کم استفاده می شود.
  • برچسب ها : به طور معمول به هنگام انتشار محتوا ایجاد می شوند و از آنها به طور گسترده استفاده می شود.

 

طبقه بندی های سفارشی

مشابه با پست تایپ ها، وردپرس دارای چندین طبقه بندی داخلی است که از دسته‌ها می توان به عنوان مورد شناخته شده‌تر نام برد. در کنار طبقه بندی ها خود وردپرس با استفاده از تابع مخصوص به آن برای خودتان طبقه بندی های سفارشی نیز ایجاد کنید. برای مثال اگر یک سایت سایت در حوزه سفر داشته باشید، می توانید طبقه بندی کشورها را ایجاد کنید.

 

جمع بندی

در این نوشته به بررسی مختصری از طبقه بندی ها در وردپرس اشاره کردیم و اینکه چگونه و در کجا می توان از آنها استفاده کرد. در جلسه بعدی به نحوه ایجاد طبقه بندی های سفارشی در وردپرس اشاره خواهیم کرد.

نویسنده: |۱۳۹۵/۵/۶ ۶:۴۰:۳۳۶ مرداد ۱۳۹۵|ساخت افزونه وردپرس, سری آموزشی|فاقد دیدگاه

درباره نویسنده:

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

نظر شما چیست