افزایش سرعت عملکرد وردپرس با افزونه WP-Optimize

WP-Optimize نام افزونه ای ساده اما بسیار موثر برای بهینه سازی پایگاه داده وردپرس و افزایش سرعت عملکرد سایت است.

آموزش کار با WP-Optimize

پس از اینکه افزونه را نصب و فعال کردید، بر روی WP-Optimize اضافه شده به فهرست وردپرس کلیک کنید تا صفحه مدیریت افزونه نمایش داده شود.

wp_optimize_optimize

Clean-up options

از این قسمت می توانید گزینه های مربوط به بهینه سازی را انتخاب کنید. برای مثال گزینه اول که مربوط به رونوشت های پست ها است، ممکن است برای برخی ها نیاز باشد، بنابراین می توانند از آن صرف نظر کنند.

Actions

در این قسمت کافیست بر روی دکمه Process کلیک کنید تا عملیات شروع شود. البته قبل از اینکه عملیات را شروع کنید، پایین تر اطلاعاتی در خصوص حجم فعلی پایگاه داده و مقدار حجمی که افزونه می تواند کاهش دهد مشخص شده است و اگر این مقدار کم و نزدیک به صفر بود، یعنی نیازی به اجرای عملیات بهینه سازی پایگاه داده نیست.

زمان بندی اجرای خودکار

یکی از امکاناتی که در نسخه های جدید به این افزونه اضافه شده است، اجرای خودکار عملیات بهینه سازی پایگاه داده است. برای این منظور کافیست که بر روی Settings که در بالای صفحه وجود دارد، کلیک کرده و در صفحه باز شده براساس بازه زمانی مشخص (هر روز، هر هفته و…) تنظیم کنید تا افزونه به صورت خودکار کار کند.

لینک افزونه در مخزن وردپرس

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *