آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر تمام صفحه در وردپرس

/, مقالات آموزشی, وردپرس/آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر تمام صفحه در وردپرس

آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر تمام صفحه در وردپرس

یکی از تغییراتی که با وردپرس ۴ همراه بود، تغییر در شیوه نمایش ویرایشگر بود.  برای افرادی که با نسخه های پیشین این سیستم مدیریت محتوا کار نکرده اند این موضوع شاید هرگز مطرح نمی‌شد ، در واقع این آموزش بیشتر برای افرادی است که با نسخه های پایین‌تر کار کرده اند.

فعال کردن اسکرول ویرایشگر

زمانی ویرایشگر وردپرس ارتفاع ثابتی داشت و اگر محتوای نوشته شده در آن بیشتر از اندازه کادر می شد، یک اسکرول به آن اضافه می شد تا بتوان متن را بالا و پایین کرد. اما در نسخه های جدید این اسکرول ناپدید شد و ارتفاع ویرایشگر به یک حالت خاص (تمام صفحه) درآمد. در این حالت متن شما هرچقدر  هم که طولانی باشد، ویرایشگر در همان اندازه خود باقی خواهد ماند اما هیچ اسکرولی به آن اضافه نمی شود.

editor-expand-toggle

این ویژگی که به عنوان حالت بدون مزاحم اضافه شده است امکان خوبی است اما؛ برای عده ای شاید این طور نباشد و دوست داشته باشند همان حالت قبلی وجود داشته باشد. برای این که ویرایشگر وردپرس را به حالت قبلی بازگردانید کافی است که به هنگام درج نوشته بالای صفحه بر روی دکمه تنظیمات کلیک کنید و سپس تیک گزینه “فعالسازی قابلیت ویرایشگر تمام‌صفحه و بدون مزاحم ”  را بردارید.

نویسنده: |۱۳۹۷/۶/۱۹ ۱۰:۳۸:۴۶۱۹ شهریور ۱۳۹۷|ترفند وردپرسی, مقالات آموزشی, وردپرس|۲ دیدگاه

درباره نویسنده:

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

۲ Comments

 1. amir ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۴ - پاسخ

  آموزش های سایت فوق العاده است ممنون

  • تیم راهنمای وردپرس ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۷ - پاسخ

   تشکر از شما
   موفق باشید

نظر شما چیست