بهترین افزونه های فشرده سازی تصاویر در وردپرس

تصاویر با کیفیت بالا معمولا حجم بالایی دارند و آپلود آنها در سایتتان باعث کندی در بارگذاری صفحات می شود .

یکی از مهم ترین راه های افزایش رتبه و سئوی سایت نزد موتورهای جستجوگر افزایش سرعت بارگذاری صفحات است . موتور های جستجوگر و بازدیدکنندگان علاقه مند به استفاده از سایت های کند نیستند؛ بنابراین می توان با کاهش حجم تصاویر مورد استفاده در سایت به بهینه سازی سرعت سایت و در نتیجه افزایش میزان جذب بازدیدکنندگان منجر شد.

در این مطلب قصد داریم بهترین افزونه ها در زمینه ی فشرده سازی و کاهش حجم تصاویر های آپلودی در وردپرس را معرفی کنیم .

  1. افزونه WP Smush 

بیایید با این افزونه شروع کنیم . افزونه ای که یکی از سریع ترین ها در این زمینه است و می توان آن را محبوب ترین افزونه در زمینه فشرده سازی تصاویر نامید. این افزونه از تصاویر با فرمت های JPEG , GIF  و PNG تا حجم ۳۲ مگابایت پشتیبانی می کند.

با استفاده از این افزونه ، تصاویر سایتتان در هنگام آپلود به صورت خودکار فشرده سازی می شوند . همچنین WP Smush با افزونه های NextGEN Gallery  و WP Retina 2x کاملا سازگار است.

Smush

  1. افزونه EWWW Image Optimizer

این افزونه به صورت خودکار هنگامی که تصویر جدیدی را آپلود می کنید فشرده سازی می کند و حجم آن را کاهش می دهد و البته می توانید تصاویری که در گذشته نیز آپلود کرده اید را فشرده کنید.

یکی از دیگر امکانات جالب افزونه این است که فرمت تصاویر را به فرمتی که کمترین حجم تصویر را در اختیارتان می گذارد ، تغییر خواهد داد .

EWWW

  1. افزونه CW Image Optimizer

این افزونه مانند دو افزونه ی بالا قابلیت فشرده سازی خودکار تصاویر هنگام آپلود را دارد و می توانید حجم تصاویری که در گذشته آپلود کرده اید را نیز کاهش دهید .

قابل ذکر است که این افزونه با افزونه WPMU DEV  سازگاری ندارد .

CW

  1. افزونه Imsanity

از تصویر استفاده شده در معرفی افزونه نترسید ! این افزونه رایگان تصاویر آپلودیتان را به صورت خودکار فشرده می سازد. یکی از امکانات جالب افزونه استفاده از حداکثر کیفیت تصاویر است. همچنین افزونه می تواند تصاویر با فرمت BMP را به فرمت JPG تغییر دهد .

Imsanity

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *