بازتاب وردپرس چیست؟

بازتاب سرویسی است که از طریق آن مدیران وب سایت ها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، اما چطور؟ برای دریافت پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

بازتاب امکانی است که وردپرس از آن برای آگاه سازی مدیران سایت ها استفاده می کند و روش کار این سیستم خیلی ساده است. زمانی که شما از نوشته سایت دیگری در سایت خود استفاده می کنید و به آن لینک می‌دهید، وردپرس با توجه به آن لینک به سایت مذکور یک بازتاب ارسال می کند تا مدیر آن سایت از این کار شما مطلع شود و همین روند برای شما نیز اتفاق خواهد افتاد!

فایده استفاده از بازتاب چیست؟

ابتدا باید گفت که بازتاب ها از طریق دیدگاه به مدیران سایت ها اطلاع رسانی می شود. پس اگر مدیر آن سایت بازتاب شما را تایید کند یک لینک از سایت شما در قسمت دیدگاه های آن سایت به ثبت خواهد رسید که می تواند در لینک سازی به کمک شما بیایید.

و نکته مهم دیگر، شما به عنوان یک حرفه ای شناخته خواهید شد. در فضایی که اغلب وب سایت ها از روی یکدیگر کپی می کنند و حتی اشاره کوچکی به منبع نمی کنند؛ این کار شما نزد مخاطبان سایت خودتان و مدیر آن سایت بسیار ویژه جلوه خواهد کرد و از شما یک شخص حرفه ای خواهد ساخت.

غیرفعال کردن بازتاب

با توضیحی که در بند قبلی گفته شد، شاید دیدن “غیرفعال کردن بازتاب” کمی برایتان عجیب باشد! با اینکه سرویس ارسال و دریافت بازتاب گزینه مناسبی است، اما استفاده نادرست برخی افراد سودجو باعث شده است که عده ای از مدیران سایت ها از این امکان چشم پوشی کرده و آن را غیرفعال کنند.

اگر بخواهم واضح‌تر بگوییم، افرادی که به دنبال افزایش بک لینک های خود هستند و در این زمینه دست به هر کاری می زنند، فرستادن بازتاب را روشی ساده برای رسیدن به مقصود خود می دانند و از آن برای فرستادن بازتاب های اسپم استفاده می کنند. پس اگر سایت شما نیز با این بازتاب های بدون ارزش مورد حمله قرار گرفته است، بهتر است که آن را غیرفعال کنید.

برای غیرفعال کردن بازتاب ها در وردپرس به مسیر تنظیمات»گفتوگوها مراجعه کرده و همانند تصویر زیر تیک گزینه های مشخص شده را بردارید.

Trackbacks

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.