10 ویژگی جالب وردپرس که احتمالا از وجود آن ها بی خبرید

وردپرس ویژگی های بسیار جالبی دارد و همواره در حال تغییر است . برخی از این ویژگی ها ممکن است به نسبت ارزششان مورد توجه قرار نگیرند و کمی پنهان باقی بمانند . در این مقاله ما ۱۰ ویژگی جالب وردپرس که احتمالا از وجودش بی خبرید  را به شما نشان می دهیم .

۱ . نمایان/ پنهان کردن چیزها با استفاده از تنظیمات صفحه

شما ممکن است به دکمه ی تنظیمات صفحه در برخی صفحات ناحیه ی مدیریت وردپرس توجه کرده باشید . این دکمه ی تنظیمات صفحه به شما اجازه می دهد که برخی چیز ها را در صفحه ی مدیریت وردپرس  که هم اکنون در وضعیت نمایش است ، پنهان یا آشکار نمایید .

بسیاری از استفاده کنندگان تازه کار وردپرس از این ویژگی بی خبرند . این مورد به شما اجازه ی آسان سازی صفحات مدیریتتان مانند صفحه ی اصلاح پیام ها را می دهد تا بتوانید به کارکردی روان برسید .

1

۲ . جابجا کردن ، اضافه کردن یا حذف کردن ویجت داشبورد

به صورت پیش فرض ، وقتی کاربران وارد سایت می شوند به صفحه ی داشبورد در ناحیه ی مدیریت وردپرس منتقل می شوند . صفحه ی داشبورد، میان برهای به درد بخور زیادی دارد که به قسمت های مختلف وب سایت شما اشاره می کنند .

این قسمت ها به جعبه های مختلفی تقسیم می شوند که ویجت داشبورد نام دارند. شما می توانید روی دکمه ی Screen Options کلیک کنید تا این جعبه ها برایتان پنهان یا نمایان شوند . همچنین می توانید آن ها را روی صفحه ی خود بکشید و جابجا کنید تا به آن فرمی که برای داشبورد وردپرس  خود می خواهید دست یابید .

2

۳ . Paste کردن URL برای ساختن لینک ها در Visual Editor

وردپرس ۴.۵ در visual editor یک اصلاح کننده ی لینک درون خط معرفی نمود. بسیاری از کاربران متوجه نشدند که به جای استفاده از popup برای paste کردن یک لینک ، فقط کافی است یک متن را انتخاب کنند و سپس CTRL+V  ( در Mac Command+V)  را فشار بدهند تا URL را paste نمایند . visual editor به صورت خودکار آن را به یک لینک تبدیل می نماید .

3

۴ .حالت دسترسی به ویجت ها

همه ی ما کشیدن و جا بجا کردن آسان ویجت ها درون نوار های کناری را دوست داریم . با این حال برای برخی کاربران کشیدن و جابجا کردن با استفاده از موس یا trackpad آسان نیست.

وردپرس همچنین دارای یک حالت دسترسی پنهان برای ویجت ها است . این حالت، دسترسی اضافه کردن ویجت ها بدون نیاز به کشیدن و جابجا کردن آیتم ها را آسان تر می نماید. حالت دسترسی برای ویجت های وردپرس می تواند با کلیک کردن روی دکمه ی Screen Options در صفحه یwidget ««« Appearance فعال شود .

4

۵ . پیش نمایش پوسته ها بدون نیاز به فعال کردن آن ها

بسیاری از کاربران نگرانند که تغییر دادن پوسته وردپرس شان پیامد های ناخواسته ای برای وبسایتشان داشته باشد. نگرانی تان قابل درک است ، به همین دلیل ما یک لیست بررسی کارهایی که باید قبل از تغییر دادن پوسته وردپرس  تان انجام دهید ، آماده کرده ایم .

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که یک پوسته را بدون فعال کردن آن تست نمایید . فقط کافی است پوسته وردپرس جدیدتان را نصب نمایید  سپس به صفحه ی Appearance » Themes بروید .

موستان را روی thumbnail پوسته تازه نصب شده قرار دهید و روی دکمه ی Live Preview کلیک نمایید . وردپرس یک تنظیم کننده ی پوسته را آغاز می نماید که پیش نمایشی از وبسایتتان را با استفاده از پوسته جدید نشان می دهد.

5

۶ . اصلاح عکس ها در وردپرس

وردپرس اضافه کردن عکس ها به صفحات و پیام هایتان را آسان می سازد . چیزی که بسیاری از تازه کاران ممکن است ندانند این است که وردپرس دارای برخی ویژگی های اصلاح تصویر پایه است .

به سادگی صفحه ی Media » Library را نگاه کنید و سپس روی هر عکسی کلیک کنید . از popup جزییات تصویر می توانید روی دکمه ی Edit Image کلیک نمایید .

در حالت اصلاح تصویر شما می توانید یک تصویر را crop, rotate و resize نمایید . همچنین می توانید یک تصویر را در جهت های افقی و عمودی بچرخانید . این ویژگی های اصلاح تصویر زمانی که نیاز به crop  یا resize  یک فایل تصویر بزرگ مستقیم از وردپرس  دارید ، به درد بخور هستند .

برای جزئیات بیشتر می توانید راهنمای ما در مورد نحوه ی crop, rotate, scale و flip  تصاویر در وردپرس را ببینید .

6

۷ . تقسیم یک پیام به چندین صفحه

می خواهید یک پیام بلند را به چندین صفحه تقسیم نمایید ؟ فقط کافی است تگ <!–nextpage–> را در پیامتان اضافه کنید و وردپرس آن را به دو صفحه تقسیم می نماید . اگر می خواهید آن را به صفحات بیشتری تقسیم کنید ، آن تگ را دوباره اضافه کنید .

این ویژگی زمانی که یک مقاله ی بلند غیر معمولی می نویسید و نمی خواهید که کاربران زیاد برای خواندن آن هی پایین بیایند ، کمک کننده است .

7

۸.قرار دادن لینک، فیلم و محتوای چند رسانه ای

وردپرس به صورت خودکار محتواهای برخی از سایت های محبوب را تعبیه می کند، از جمله یوتیوب ، توئیتر، اینستاگرام و غیره.تمام کاری که باید انجام دهید paste کردن URL از سایت های پشتیبانی کننده است و سپس وردپرس به صورت خودکار آن ها را بارگذاری می کند. از وردپرس نسخه ۴.۴ به بعد تمام وردپرس ها این سرویس را به صورت خودکار ارائه میکنند.

8

۹.صفحه گزینه های راز های مخفی در وردپرس

وردپرس  دارای یک صفحه  اصلی پنهان برای همه گزینه های بلاگ شماست.این صفحه مخفی است زیرا کاربران می توانند به راحتی تمام محتوای آن را به هم بریزند پس ما نمی خواهیم که شما از آن استفاده کنید اما حتما باید آن رابررسی نمایید.به وسیله آدرس زیر می توانید به این صفحه دسترسی پیدا کنید:

https://example.com/wp-admin/options.php

به جای example.com نام دامین خود را قرار دهید.سپس صفحه ای را با یک سری لیست طولانی از گزینه ها مشاهده خواهید کرد.

9

 ۱۰.مدل های نشانه گذاری و میانبر های صفحه کلید برای تسریع در نوشتن

اکثر کاربران وردپرس بیشتر زمان خود را صرف نوشتن محتوا می کنند.این همان دلیلی است که توسعه دهندگان وردپرس دائما در حال بهبود ویژگی نوشتاری در وردپرس هستند. وردپرس دارای صفحه کلیدی است که میانبر های بسیاری دارد تا شما را در سریعتر نوشتن کمک کند. تنها کافی است میانبر ها و یا صفحه کلید را در قالب بندی بارگذاری کنید، سپس خود وردپرس آن را به HTML تبدیل میکند.

10

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

کارشناسی صنایع تحلیل سیستم/ارشد مهندسی مالی/مسلط به زبان انگلیسی/مترجم/مدرس /تولید محتوا/نویسنده/سئو/مدیریت شبکه های اجتماعی/بازاریابی/نویسنده/کنترل پروژه/کنترل کیفیت/علاقه مند به طراحی سایت و یادگیری وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.