اگر در پی آن هستید که عبارت category را از آدرس دسته بندی ها در وردپرس حذف کنید؛ تنظیمات داخلی برای آن پیدا نخواهید کرد. به همین دلیل افزونه ها در این مورد حرف اصلی را می‌زنند که در این مطلب به راحت‌ترین شیوه ممکن اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

افزونه Yoast SEO

احتمالا با این افزونه آشنا هستید و می دانید که کار اصلی آن بهینه سازی وردپرس برای موتورهای جستجوگر است و البته که اصلاح ساختار لینک ها نیز یکی از همین کارهای بهینه سازی است!

برای انجام تغییرات از منوی سئو به بر روی گزینه پیشرفته کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود بر روی تب “پیوندهای یکتا ” کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به آدرس لینک ها نمایش داده شوند.

permalinks

اولین گزینه در این صفحه با توضیح Strip the category base (usually /category/) from the category URL. می باشد که مربوط به همان نگه داری یا حذف عبارت category از آدرس لینک ها است. بنابراین با تنظیم این گزینه بر روی Remove می توانید به چیزی که دنبالش بودید برسید.

توجه: تغییر آدرس صفحاتی که در موتورهای جستجو ایندکس شده اند می تواند موجب افت سئو سایت شود. بنابراین اگر هم خواستید این کار را انجام دهید؛ مطمئن شوید که لینک های قبلی به لینک های جدید منتقل می شوند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *