برخی از مدیران سایت های وردپرسی، پس از مدتی از آغاز فعالیت، تصمیم به تغییر نام کاربری (Username) سایتشان می گیرند. این تغییر به صورت عادی در امکانات وردپرس تعبیه نشده است. اما ما در این ترفند به شما سه راه متفاوت جهت تغییر شناسه کاربری در وردپرس آموزش خواهیم داد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

۱-ایجاد نام کاربری جدید

شاید آسان ترین راه برای تغییر نام کاربری،ایجاد کاربر جدید با نام کاربری مورد نظر باشد، برای این کار از منوی کاربران گزینه افزودن را انتخاب کرده و نام کاربری جدید را تعریف نمایید. در هنگام تعریف نقش جدید، می توانید دسترسی مورد نظرتان مثلا “مدیر کل سایت” را نیز تعیین کنید. پس از تعریف نقش کاربری جدید، می توانید شناسه قبلی را حذف نمایید.

۲- استفاده از افزونه

روش آسان دیگر استفاده از افزونه Username Changer است که قبلا در این پست معرفی شده است.

۳- استفاده از phpMyAdmin

روش دیگر تغییر نام کاربری استفاده از phpMyAdmin است. این روش نسبت به دو روش پیشین کمی دشوار تر می باشد،چرا که نیاز به تغییرات متعددی در دیتابیس دارد. از این روش به طور معمول استفاده نمی شود اما گاها به ناچار باید به این روش توسل جست؛ مثلا ممکن است شما نام کاربری و ایمیل بازیابی تان را فراموش کرده باشید؛ در این صورت تنها راه نجات شما phpMyAdmin می باشد که شما را قادر به یافتن نام کاربری خواهد نمود. اکنون به تشریح بیشتر این روش می پردازیم.

گام اول:

به کنترل پنل هاست خود یا به اصطلاح cPanel وارد شوید و بر روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید.

phpmyadmin

گام دوم:

در این مرحله شما باید دیتابیسی که وردپرس شما بر روی آن وجود دارد را انتخاب نمایید.نام جدول دیتابیس وردپرس معمولا به صورت پیش فرض با پیشوند wp به همراه نامی که هنگام نصب وردپرس انتخاب کرده اید نمایش داده می شود.

گام سوم:

از ستون کناری بر روی جدول wp_users کلیک کرده و نام کاربری که می خواهید آن را تغییر دهید را انتخاب کنید.

گام چهارم:

در ستون Value نام کاربری جدید را که می خواهید جایگزین نام کاربری قدیمی شود را وارد نمایید و تغییرات را ذخیره کنید.

changeuserlogin

این آموزش هم به پایان رسید. امیدواریم مورد رضایت شما قرار گرفته باشد. تا  آموزش و نوشته ای دیگر بدرود.