اگر شما هم از آن کاربرانی باشید که در مباحث وب سایت های مختلف به صورت بیان دیدگاه های خود مشارکت می کنند و یا احتمالا در مورد آموزش یا خدمات وردپرسی به سوالی برخورد کرده باشید، حتما از بخش دیدگاه های وب سایت ها استفاده کرده اید و احتمالا نیز مشاهده کرده اید که در برخی از آن ها محدودیت تعداد کاراکتر اجرا شده و شما از تعداد معینی به بعد، قادر به تایپ کاراکتر نمی باشید. در این آموزش می خواهیم به شما نحوه اعمال تغییر طول کاراکترهای بخش دیدگاه ها را آموزش دهیم. این تغییر طول دیدگاه ها هم می تواند کاهش تعداد مجاز کاراکتر پیش فرض باشد و هم افزایش تعداد کاراکترهای مجاز.

برای تعیین حدود طول دیدگاه ها در وردپرس دو روش استفاده از افزونه و کد موجود می باشد که ما هر دو روش را به شما خواهیم گفت.

روش اول: استفاده از افزونه

افزونه اول Minimum Comment Length نام دارد که با فعالسازی آن می توانید برای بخش دیدگاه های خود حداقل طول مجاز، را تنظیم نمایید.

screenshot-1 (1)

 

افزونه دوم Greg’s Comment Length Limiter نام دارد که با دانلود و فعالسازی آن از مخزن وردپرس قادر خواهید بود برای دیدگاه های سایت خود حداکثر طول مجاز را  تنظیم نمایید.

screenshot-1

روش دوم:استفاده از کد

با استفاده از قرار دادن قطعه کد زیر در فایل functions.php پوسته و یا پلاگین اختصاصی وب سایتتان، قبل از این که هیچ دیدگاهی در دیتابیس ذخیره شود، طول کاراکترها چک خواهد شد و در صورت مغایرت با طول مجاز تعریف شده، کاربر با پیام خطا مواجه خواهد شد.

add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );

function wpb_preprocess_comment($comment) {
    if ( strlen( $comment
['comment_content'] ) > 5000 ) { wp_die('Comment is too long. Please keep your comment under 5000 characters.'); } if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) { wp_die('Comment is too short. Please use at least 60 characters.'); } return $comment; }

در قطعه کد فوق جهت تعیین حداقل و حداکثر طول مجاز اعداد ۶۰ و ۵۰۰۰ را ویرایش کنید.همچنین می توانید پیام های اخطاری موجود در کد را به دلخواه خود ویرایش نمایید.

امیدوارم این آموزش مفید و مورد استفاده واقع شده باشد. مطالعه نوشته های زیر نیز توصیه می شود:

متمایز کردن دیدگاه نویسنده در وردپرس

تو در تو کردن نظرات در وردپرس

آموزش غیرفعال کردن اعلان دیدگاه ها در وردپرس

آموزش غیرفعال کردن لینک نظرات در وردپرس

آموزش نمایش تعداد دفعات بازدید و نظرات یک مطلب در وردپرس

آموزش ارسال ایمیل تشکر بابت ثبت دیدگاه در وردپرس