اگر از وردپرس استفاده می کنید، به احتمال زیاد حداقل یکبار پوسته سایت را تغییر داده ‌اید. با توجه به اینکه تغییر پوسته در وردپرس کار آسانی بوده و با چند کلیک قابل انجام است و از طرفی هزاران پوسته وجود دارد که  هر شخصی را می تواند وسوسه کند تا چند حداقل چند پوسته را تست کند. اما قبل از اینکه به سراغ تغییر پوسته بروید بد نیست که مواردی را بدانید.

 

۱- ویژگی های پوسته فعلی را یادداشت کنید

بیشتر کاربران وردپرسی تا یک پوسته مناسب برای سایت خود انتخاب کنند کلی گزینه تست می کنند و حتی به پوسته ای که انتخاب کرده اند بعدها تکه کدهایی را اضافه می کنند و چون این کار یکبار صورت می گیرد بعدها فراموش می شود. حال اگر شما از این موارد به هنگام تغییر پوسته آگاه نباشید؛ قسمت هایی از سایت‌تان دچار مشکل خواهند شد. به همین دلیل قبل از اینکه پوسته سایت را تغییر دهید ویژگی های پوسته فعلی را یادداشت کنید.

 

۲- پوسته با پشتیبانی از ابزارک ها

ابزارک ها ساده ترین روش برای سفارشی سازی سایت های وردپرسی هستند. با اینکه اکثر پوسته ها از ابزارک ها پشتیبانی می کنند اما با این همه باز هم بهتر است که در این خصوص دقت لازم را داشته باشید. به خصوص مطمئن شوید که این ابزارک ها در ناحیه مناسب و مورد نظر شما قرار گرفته باشند.

 

۳- حالت در دست تعمیر

فرآیند تغییر پوسته ممکن است با مشکلاتی مواجه شود و سایت را دچار مشکل کند. برای اینکه بازدید کننده چنین صحنه ای را مشاهده نکند بهتر است که سایت را به حالت در دست تعمیر ببرید و مشخص کنید که در چه زمانی سایت مجددا باز خواهد شد.

 

۴- تست با مرورگرهای مختلف

با دیدن هر پوسته زیبایی فکر نکنید که بهترین گزینه را پیدا کرده‌اید. برخی از پوسته ها به دلایل مختلف در مرورگرهای مختلف نمایش درست و کاملی ندارند برای همین قبل از اینکه پوسته ای را به عنوان قالب سایت استفاده کنید حتما با مرورگرهای مختلف تست کنید تا مشکلی در نمایش وجود نداشته باشد.

 

۵- بررسی سرعت پوسته

سرعت سایت از فاکتورهای مهم در سئو می باشد که پوسته وردپرسی در این زمینه حرف اصلی را می زند. در واقع اگر پوسته بیش از اندازه سنگین باشد و یا کدنویسی درستی نداشته باشد موجب کاهش سرعت سایت خواهد شد. به همین دلیل قبل از اینکه پوسته را بر روی سایت خود نصب کنید، دموی آن را با ابزارهای تست سرعت بررسی کنید.

 

۶- سازگاری با افزونه ها

برخی از افزونه ها با برخی افزونه ها سازگاری ندارند و استفاده از آنها سایت را دچار مشکل می کند. به همین دلیل می توانید پوسته را بر روی یک سایت آزمایشی نصب کنید و سپس افزونه های مورد نظر خود را هم نصب و فعال کنید تا مطمئن شوید که پوسته انتخاب شده با افزونه هایتان مشکلی نداشته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.