۲۱ افزونه برای مدیریت سایت گروهی در وردپرس

  • توسط سیده حکیمه سیدی
  • ۵ سال پیش
  • ۰

مدیریت یک وبلاگ  با چند نویسنده، چالش های خاص خودش را دارد. خوشبختانه وردپرس باعث شده مدیریت وبلاگ های با چند نویسنده آسان تر شود.

در این پست از  راهنمای وردپرس قصد داریم ۲۱ افزونه برای مدیریت کارآمد سایت های چند نویسنده ای در وردپرس را معرفی کنیم.

 

 

۱- افزونه Capability Manager Enhanced

این افزونه برای بالا بردن قابلیت های مدیریت می باشد. هر نقش کاربری  مجاز به انجام یک سری وظایف است .این افزونه اجازه می دهد تا وظایف ایجاد شده در نقش کاربران را تغییر دهید.به عنوان مثال نقش کاربر نویسنده در وردپرس مجاز به اضافه کردن پست و انتشار آن ها است؛ شما می توانید با استفاده از این افزونه ، وظایف را ویرایش کنید و مثلا به نقش نویسنده، اجازه انتشار پست ها قبل از بازبینی توسط مدیر را ندهید. شما همچنین می توانید نقش کاربر سفارشی با یک مجموعه سفارشی از قابلیت ها ایجاد کنید.اگر شما در حال ایجاد سیستم مدیریت محتوا برای یک مشتری باشید و یا می خواهید نقش کاربر سفارشی در سایت خود را با قابلیت ها و وظایف محدود ایجاد کنید، این وِیژگی ها مفید است.

 

۲- افزونه Co-Authors Plus

زمانی که شما  وبلاگی دارید که توسط چند نویسنده مدیریت می شود، بیشتر از یک نفر زمان نیاز است  تا مقاله را تکمیل کنند. یکی از راه های نمایش، زمانی است که شما می خواهید چیزی شبیه به انجام کار گروهی در بالای پست به نمایش بگذارید.(نمایش نویسندگان در بالای پست) یکی دیگر از روش ها نمایش همکاری نویسندگان و لینک دادن به پروفایل آن ها به صورت جداگانه است. همه ی این قابلیت ها با افزونه معرفی شده امکان پذیر است.

 

۳. افزونه Restrict Author Posting

در یک وبلاگ چند نویسنده ای گاهی اوقات ممکن است شما بخواهید برخی مباحث را به نویسندگان خاصی اختصاص دهید.به عنوان مثال گروه ورزشی را به نویسندگان ورزشی اختصاص دهید. این افزونه اجازه می دهد تا دسته بندی مدنظرتان را به نویسندگان اختصاص دهید تا نویسندگان تنها در همان محدوده اجازه ی انتشار نوشته را داشته باشند.

 

۴. افزونه Revisionary

افزونه ی تجدید نظر می باشد. معمولا در یک وبلاگ چند نویسنده ای ، نویسندگان اجازه ی ویرایش پست های منتشر شده را ندارند. این افزونه اجازه می دهد تا با اضافه کردن یک سیستم، این امر امکان پذیر شود. نگران نباشید هیچ کاری بدون تایید شما انجام نخواهد شد.با این حال نویسندگان قادر به ویرایش و ایجاد تغییرات در پست منتشر شده ی خود هستند.

 ۵. افزونه Simple Local Avatars

این افزونه آواتار محلی ساده است.وردپرس با استفاده از Gravatar برای نمایش آواتار کاربر در نظرات و پروفایل کاربر استفاده می کند.با این حال ممکن است بعضی از کاربران آواتار برای ایمیل خود فعال نکرده باشند و یا ممکن است از عکس های ساده در پروفایل نویسنده استفاده کنند. افزونه آواتار محلی اجازه می دهد تا کاربران در سایت وردپرسی عکس خود را آپلود کنند.

 

۶. افزونه Author Avatars List

این افزونه لیست آواتار نویسندگان را نشان می دهد. همچنین آواتار نویسندگان را در هر نقطه ای از سایت نشان می دهد. این افزونه همانند ویجت است که شما می توانید آن را به نوار کناری خود اضافه کنید تا یک لیست از نویسندگان با آواتار در سایت نشان داده شود.این افزونه مانند آواتار محلی است.

 

۷. افزونه Edit Flow

ویرایش جریان یک سیستم مدیریت گردش کار برای وب سایت های وردپرس طراحی شده است. این افزونه این امکان را فراهم می کند تا نظراتی را بر روی پست پیش نویس گذاشته که تنها در ویرایشگر متن قابل نمایش است. شما همچنین به کمک این افزونه می توانید یادآوری اضافه کنید و یا پست سفارشی را ایجاد کنید تا نوشته را کامل کنید.ویرایش جریان، تاریخ سرمقاله شما را نشان می دهد تا به راحتی پست های در حال پیشرفت و مدیریت برنامه ی در حال انتشار را ببینید.

 

۸. افزونه (Author Spotlight (Widget

این افزونه نویسنده یک پست را شناسایی می کند و لینک شبکه اجتماعی را نشان می دهد. این افزونه روش خوبی برای نشان دادن زندگی نامه  در نوار کنار ی به جای زیر نوشته هاست.

۹. افزونهPost Forking

به جای کپی پیست کردن برای ایجاد یک پیش نویس جدید، این افزونه اجازه می دهد نویسندگان بتوانند پست را ویرایش کنند. شما به کمک این افزونه می توانید بعضی قسمت ها یا همه پست را جای گزین پست اصلی کنید.

 

۱۰. افزونه Require Featured Image

درمدیریت سایت با چند نویسنده ، نویسندگان گاهی اوقات پیوست یک تصویر به یک پست را فراموش می کنند. این افزونه به آن ها یادآوری می کند زمانی که پستی را در پیش نویس ذخیره می کنند پیوست تصویر به پست را فراموش نکنند.

 

۱۱.افزونه TinyMCE Spellcheck

ویرایشگر پست وردپرس، دکمه ی چک کردن غلط املایی ندارد. این افزونه ” غلط گیری املایی” را به پست وردپرس اضافه می کند و به نویسندگان فرصتی برای ویرایش پست داخل ویرایشگر را می دهد.این افزونه قادر به چک کردن گرامر و سبک برای بهبود خوانایی پست است.

 

۱۲.افزونهEmail Users

همان طور که از نام این افزونه پیدا است. این افزونه به شما این امکان را می دهد تا برای تمام کاربران ثبت نام شده در سایت وردپرس ایمیل ارسال کنید.همچنین می تواند برای ارسال ایمیل خصوصی به کاربران یا ارسال ایمیل به کاربران خاص مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر آن می تواند یک پست اطلاع رسانی به تمام کاربران ثبت نام شده ارسال کند.

۱۳. افزونه Adminimize

کنترل کامل بر روی آنچه کاربران می توانند و یا نمی تواند در داخل بخش مدیریت را مشاهده کنند انجام می دهد. از این افزونه مدیران می توانند استفاده کنند تا دسترسی نویسندگان به بخش های غیرضروری را محدود کنند.

 

۱۴. افزونهWP User Frontend

آیا می خواهید نویسندگان به بخش مدیریت دسترسی نداشته باشند؟ وردپرس این امکان را برای کاربران فراهم می کند که مطلب ارسال کنند بدون این که وارد پنل مدیریت سایت شوند.

۱۵. افزونه  Moderator Role

این افزونه به شما این اجازه می دهد کاربرانی با نقش “کاربران ناظر” را به وردپرس اضافه کنید. ویژگی و قابلیتی که این کاربران در سایت دارند توانایی مدیریت نظرات است. این افزونه برای سایت های روزنامه ای مناسب است که شخص خاصی را برای بخش نظرات اختصاص می دهند.

 

۱۶. افزونهContent Progress

این افزونه پیشرفت محتوا نام دارد.یکی دیگر از افزونه هاست که به شما اجازه می دهد پیشرفت محتوا را ببینید.پرچم یا یادداشت سریع را به پست اضافه کنید. پرچم به عنوان یک راه برای نشانه دار کردن و نمایش وضعیت استفاده می شود.

 

۱۷. افزونه Cimy User Extra Fields

این افزونه افزودن فیلد اضافه برای کاربران نام دارد.پروفایل کاربر در وردپرس بسیار مهم است .شما ممکن است بخواهید زمینه ی اضافی برای نویسندگان خود اضافه کنید. این افزونه اجازه می دهد تا شما به راحتی زمینه ای را به پروفایل کاربرانتان در وردپرس اضافه کنید.

 

۱۸.افزونهUser Submitted Posts

این افزونه “پست های ارسال شده ی کاربر” نام دارد. همان طور که از نامش پیداست به کاربران اجازه می دهد تا پست ها را ارسال کنند. یکی از مزیت های این افزونه این است که کاربران نیازی ندارند به بخش مدیریت وردپرس دسترسی داشته باشند.این افزونه همچنین اجازه می دهد به شما تا پست ها را از کاربران جمع آوری کنید بدون اینکه حساب کاربری ایجاد کنید.

 

۱۹.افزونه Error Notification

این افزونه “هشدار اخطار”  نام دارد. همه ی ما اشتباه می کنیم و اگر شانسی داشته باشید کاربران شما را با نظراتشان از خطای شما مطلع کنند.این افزونه کار را برای کاربران راحت تر کرده بدین صورت که خطا را انتخاب کنند و به شما گزارش دهند.

۲۰. افزونهUser Notes

این افزونه “یادداشت های کاربر” نام دارد. این افزونه به شما اجازه می دهد یادداشتی را در پروفایل کاربر بنویسید که تنها توسط مدیر قابل دیدن است.این یادداشت ها می تواند مفید باشد و به عنوان ابزار یادآوری باشد. برای مثال اگر نویسنده ای مهلت داده شده برای ارسال پست را رعایت نمی کند می توانید یادداشتی برای خودتان بنویسید که این نویسنده مهلت داده شده را رعایت نکرده است.

 

۲۱. افزونه Role Based Help Notes

این افزونه “نقض یادداشت های کمک” نام دارد. این افزونه می تواند  یک بخش اسناد خاص در درون بخش مدیریت وردپرس برای نقش کاربر خاص ایجاد کند. برای مثال شما می توانید این بخش برای نویسندگان و ویرایشگر فعال کنید.بعد از آن در حساب کاربری نویسنده یا ویرایشگر جابه جا شوید.توسط یادداشت کمک درباره ی دستورالعمل نوشته در سایت یا چیزهایی که می خواهید استفاده کنید را بنویسید. نویسندگان قادر هستند یادداشت هایی را اضافه کنند که توسط نویسندگان دیگر قابل مشاهده است.

 

اگر شما هم افزونه ای در این زمینه میشناسید ، آن را با ما به اشتراک بگذارید .

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

" یادگیری مداوم حداقل شرط لازم برای موفقیت در هر زمینه ای است که در آن فعالیت می کنید؛ هر روز چیز جدیدی بیاموزید." رسالت من و تمامی همکارانم در سایت راهنمای وردپرس ارایه مطالب جدید درباره ی وردپرس هست. به امید موفقیت تک تک شما دوستان عزیز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.