آیا شما نیز به دنبال راهی هستید که گزینه بازیابی رمز عبور در وردپرس را حذف کنید؟

وردپرس به صورت پیش فرض از طریق ایمیل کاربران این امکان را می دهد که رمز عبورشان را تغییر دهند و یا بازیابی کنند.شاید شما گاهی بخواهید که این گزینه را از وردپرس حذف کنید. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

 

چرا نیاز است که گزینه تغییر/ بازیابی رمز عبور را حذف کنیم؟

اگر در وب سایتتان اجازه ثبت نام به کاربران را می دهید، گزینه بازیابی رمز عبور به کاربران اجازه می دهد تا کلمه عبور جدیدی بسازند.به طور معمول شما نمی خواهید رمز ها را تغییر دهید. با این حال ممکن است در برخی از موارد بخواهید برای بعضی از کاربران آن را حذف کنید و یا برای افرادی که در سایت شما کار می کنند محدودیت ایجاد کنید.

برای مثال، اگر شما یک حساب موقت برای افرادی ایجاد کرده اید و یا اینکه برای پیش نمایش یک سایت به کاربران اجازه داده اید تا با رمز عبور آزمایشی وارد سایت شوند .

راه حل آسان تر این است که لینک بازیابی رمز عبور را حذف کنید. اما ممکن است بعضی از کاربران باهوش URL مربوط به بازیابی رمز عبور را بدانند و از آن استفاده کنند.

با این حال بیایید ببینیم چگونه می توان این گزینه را کاملا حذف کرد.

 

روش اول: با استفاده از یک افزونه این کار را انجام دهید

این روش بهتر و ساده تر است.به شما این امکان را می دهد تا گزینه بازیابی یا تغییر رمز عبور را برای اشخاص و کاربران خاصی حذف کنید. در این حالت همچنان می توانید برای برخی از افراد قابل اعتمادتان این امکان را قرار دهید. اولین چیزی که نیاز دارید نصب کردن و سپس فعال کردن افزونه Plainview Protect Passwords می باشد. پس از فعال سازی باید به صفحه Settings » Protect Passwords بروید تا تنظیمات پیکربندی افزونه را انجام دهید.

1

 

به راحتی گزینه نقش کاربران و یا کاربران شخصی را انتخاب کنید تا تنظیمات فعال شود. همچنین گزینه ای در تنظیمات وجود دارد که اگر از محدود کردن یک کاربر صرف نظر کردید، وضعیت را به حالت اولیه برگردانید.

در کل این روش برای زمانی خوب است که بخواهید گزینه بازیابی رمز عبور فقط برای خودتان فعال باشد.فراموش نکنید که دکمه ذخیره سازی تنظیمات را بزنید.

برای اینکه از عملکرد این افزونه مطمئن شوید می توانید به صفحه ورودی وردپرس بروید و بر روی لینک ‘Lost your password?’ آیا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ کلیک کنید.سپس صفحه بازیابی رمز عبور از طریق ایمیل برای شما باز می شود و شما می توانید با استفاده از ایمیل یکی از کاربران که محدود شده اند امتحان کنید. سپس مشاهده خواهید کرد که برای این کاربر خطا اعلام می شود و اجازه انجام این کار را ندارد.

2

 

روش دوم: به صورت دستی این گزینه را غیر فعال کنید

در این روش لازم است تا کد زیر را در سایت خود وارد نمایید.این روش برای افراد و کاربران مبتدی پیشنهاد نمی شود. اولین کاری که نیاز است تا انجام دهید این است که در برنامه نوت پد یک صفحه خالی باز کنید. سپس کد های زیر را در صفحه کپی کنید.

<?php
/*
 * Plugin Name: Disable Password Reset
 * Description: Disable password reset functionality. Only users with administrator role will be able to change passwords from inside admin area.
 * Version: 1.0
 * Author: WPBeginner
 * Author URI: https://wpbeginner.com
 */
 
class Password_Reset_Removed
{
 function __construct()
 {
  add_filter( 'show_password_fields', array( $this, 'disable' ) );
  add_filter( 'allow_password_reset', array( $this, 'disable' ) );
  add_filter( 'gettext',       array( $this, 'remove' ) );
 }
 function disable()
 {
  if ( is_admin() ) {
   $userdata = wp_get_current_user();
   $user = new WP_User($userdata->ID);
   if ( !empty( $user->roles ) && is_array( $user->roles ) && $user->roles
[۰] == 'administrator' ) return true; } return false; } function remove($text) { return str_replace( array('Lost your password?', 'Lost your password'), '', trim($text, '?') ); } } $pass_reset_removed = new Password_Reset_Removed(); ?>

 

این فایل را با نام  disable-password-reset.php در صفحه دسکتاپتان ذخیره نمایید.سپس فایل را در سایت وردپرسیتان بارگذاری کنید.برای انجام این کار به یک سرویس گیرنده FTP نیاز دارید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به سایتتان متصل شوید و بعد به پوشه افزونه بروید.پوشه افزونه در دایرکتوری /wp-content/ ذخیره شده است. فایل disable-password-reset.php را از رایانه خود در پوشه افزونه وردپرس بارگذاری کنید.

حالا باید به قسمت مدیریت سایت وردپرستان بروید و صفحه افزونه ها را مشاهده کنید.این افزونه جدید را با همان نام در قسمت مدیریت مشاهده خواهید کرد.بر روی لینک فعال سازی زیر افزونه کلیک کنید.

4

این تمام کاری بود که لازم است انجام دهید.