از وردپرس ۳.۷ به بعد، ویژگی مهمی به آن اضافه شده است.

بر پایه این ویژگی وردپرس می تواند هسته خود را در صورت انتشار نسخه های جزئی جدید و یا انتشار بهبودهای امنیتی جدید، به صورت خودکار به روز رسانی کند.

منظور از به روز رسانی خودکار جزئی آن است که مثلا اگر اکنون نسخه ۴.۱ وردپرس ارائه شده، وردپرس به صورت اتوماتیک می تواند به نسخه ۴.۱.۱ بروز رسانی شود، اما نمی تواند به نسخه بالاتر که در این مثال ۴.۲ است، به روز رسانی شود.

ما در این ترفند به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید وردپرس را به صورت خودکار به نسخه های اصلی بالاتر (مثلا ۴.۲) به روز رسانی کنید.

در پست های قبل به شما نحوه جلوگیری از بروزرسانی خودکار وردپرس را آموزش داده بودیم. اکنون با ما باشید با آموزش بروزرسانی خودکار وردپرس برای نسخه های اصلی

 

به روز رسانی خودکار وردپرس را روشن کنید

به دلیل این که به روز رسانی از یک نسخه اصلی به نسخه اصلی دیگر اغلب دارای عمده تغییراتی است و ممکن است هاست، پوسته و حتی افزونه های شما آمادگی چنین به روز رسانی را نداشته باشد، این امکان به صورت پیش فرض غیر فعال است اما اگر شما از به روز رسانی خودکار هسته وردپرس سایتتان بدون بروز هیچ مشکلی اطمینان دارید مراحل زیر را جهت فعالسازی این ویژگی دنبال کنید:

۱- قطعه کد زیر را در فایل wp-config.php قرار دهید.

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', true );

۲- کد زیر را نیز در فایل functions.php پوسته و یا پلاگین اختصاصی وب سایتتان قرار دهید.

add_filter( 'allow_dev_auto_core_updates', '__return_false' );

کار تمام شد.

اکنون در صورت انتشار نسخه های جدید وردپرس بدون این که شما هیچ کاری انجام دهید، هسته به صورت خودکار به روز رسانی خواهد شد.

امیدوارم این آموزش نیز مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. پیروز باشید.