آیا دوست دارید بدانید چطور می شود دایرکتوری wp-admin و صفحه ورود به سایت wp-login.php را از دید دیگر کاربران مخفی کرد!!! اگر پاسخ مثبت است با من در این آموزش همراه باشید…

 

چرا باید صفحه ورود به سایت را باید از دیگر کاربران مخفی کرد؟

واضح است که یکی از راحت ترین راه وارد شدن به سایت شما همان صفحه ورود یا Login است! از تجربه شخصی بگویم… از هکر های پیش پا افتاده تا حرفه ای همه اول دنبال این صفحه Login هستند…! واگر پیدا کنند آن قدر تلاش برای ورود انجام می دهند که یا سایت شما از تعداد دفعات سعی در ورود هنگ می کند! یا در آخر سایت شما توسط هکر فتح خواهد شد!

 

برای مقابله با ورود هکر ها از صفحه Login چه کار باید بکنیم؟

برای این کار ۲ راه حل پیشنهاد میکنم… که شما بهتره هر دو راه حل را انجام دهید.

 

راه حل اول

حتما برای سایتتان یک افزونه مقابله با اسپم نصب کنید! توصیه می کنم که به جز افزونه هایی که مخفی فعالیت می کنند از افزونه های کپچا نیز حتما استفاده کنید. برای مثال اینجا کلیک کنید.

 

راه حل دوم

بعد از اینکه راه حل اول را انجام دادید و خواستید که امنیت سایتتان را بیشتر حفظ کنید می توانید این راه حل را هم انجام دهید. پس راه حل اول به قوه خودش باقی است.در این راه حل پیشنهاد می کنم که دایرکتوری wp-admin و wp-login.php  را تغییر دهید!

 

چرا باید دایرکتوری wp-admin و wp-login.php   تغییر داد؟

زیرا هکرها می دانند که وردپرس برای صفحه ورود، به این صفحه wp-login.php آدرس داده است و خیلی راحت با مراجعه به این صفحه تلاششان را برای هک سایت خواهند کرد

 

حالا سوال اینجاست که چگونه آدرس دایرکتوری wp-admin و wp-login.php تغییر بدیم؟

چندین راه وجود دارد. یکی از این راه ها تغییر دستی است که شامل تغییرات زیادی می شود و اصلا توصیه نمیشه چون خطرناک است.گزینه بعدی استفاده از افزونه های آماده و معروف برای این کار است که راحت تر و با امنیت بیشتر خواهند بود.

 

wps-hide-login

 

افزونه WPS Hide Login

یکی از افزونه هایی که اینجا به شما معرفی میکنم افزونه WPS Hide Login است. این افزونه بسیار عالی و پرطرفدار که تاکنون با نصب فعال بیش از ۵۰ هزار و امتیاز ۴.۷ از ۵ از محبوبیت بالای برخورد است! میتواند گزینه خوبی برای شما باشد.

با نصب این افزونه دایرکتوری wp-admin و wp-login.php دیگر از دسترس خارج می شوند و شما می توانید توسط این افزونه آدرس کاملا سفارشی برای این دایرکتوری ها قرار دهید.

برای مثال آدرس سایت شما yoursite.com  و صفحه ورود سایت شما yoursite.com/wp-login می باشد. حالا بعد از تغییر نام صفحه ورود به سایت مثلا vorodazinja2020in  در این افزونه آدرس ورود سایت شما به این شکل خواهد بود:

yoursite.com/vorodazinja2020in

شما می توانید به هر اسمی را که تمایل دارید به عنوان آدرس صفحه ورود سایتتان قرار دهید.

 

امیدوارم این مطلب مفید واقع بوده باشد… منتظر نشرات شما هستم.