با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی .اگر چه وردپرس بدین منظور طراحی شده که هر چیز دلخواهی را در حد ممکن بسازید ، شاید بخواهید برخی چیز ها را به میل خودتان شخصی سازی کنید مثلا یک منو را از داشبورد یکی از کاربران حذف کنید و یا قسمت مدیریت را بری برخی از کاربرانی که کمتر زرنگ هستند و فنی نیستند ساده سازی کنید .

در این نوشته قصد معرفی پنج افزونه را داریم که به صورت دستی نصب می شوند و می توانند نیاز های شما را برطرف کنند.

 

۱ Adminimize

Adminimize افزونه ای است که این امکان را به کاربران شما می دهد تا به هسته مدیریتی دسترسی پیدا کنید. این افزونه قدرت کنترل بیشتری برای مخفی کردن و یا آشکار کردن قسمت های مختلف در مدیریت وردپرس برای کاربرانتان می دهد. قسمت هایی که می توانید به وسیله این افزونه کنترل کنید شامل: منوی مدیریت، صفحه ویرایش پست ها، منوی کمک که در بالای سمت راست صفحه مدیریت قرار دارد، منوی موجود در نوار مدیریت و خیلی چیز های دیگر است.

1

 

۲ داشبورد کاربران

هنگامی که این ابزار فعال شود داشبورد کاربر ساده سازی می شود. این افزونه ویجت داشبورد پیش فرض را با چیزی که عموما مورد علاقه کاربران است عوض می کند که شامل منوی مربوط به حساب کاربری و خلاصه ای از محتوای وب سایت مانند پست ها می شود.

 

2

 

۳ نوار کناری ویجت داشبورد

در واقع دو نوع ویجت در وردپرس موجود است. اولی ویجت خود وب سایت است که در پایان و جلوی صفحه، نمایش داده می شود و دومی ویجتی است که درون داشبورد است.

اضافه کردن ویجت سایت بسیار ساده است و از طریق کشیدن و رها کردن از قسمت Appearance > Widgets امکان پذیر است. با نصب کردن این ویجت، نوار کناری ویجت داشبورد نیز به راحتی در دسترس قرار می گیرد و در منوی ویجت نمایش داده می شود.

3

 

۴ حذف دسترسی به داشبورد

اگر شما فکر می کنید که کاربران نباید به داشبورد دسترسی داشته باشند، می توانید دسترسی حذف داشبورد را نصب کنید. این افزونه به شما این امکان را می دهد که برای کاربران غیر رسمی داشبورد را بلاک کنید.

4

 

۵ منوی مدیریت گسترده تر

گاهی اوقات، زمانی که یک افزونه جدید را نصب می کنید، به صورت خودکار یک منوی جدید در مدیریت وردپرس ایجاد می شود. مشکل اینجاست که گاهی این منو ها طولانی تر از عرض معمولی خود منوی مدیریت می شوند و نام آنها به دوقسمت تقسیم می شود و حالت به هم ریخته به خود می گیرد.افزونه Wider Admin Menu را نصب کنید تا این مشکل رفع گردد.

5

 

مطالعه نوشته های زیر را نیز توصیه می کنیم:

رنگی کردن نوار آدرس در وردپرس

آموزش پیشخوان وردپرس(مدیریت وردپرس)