امروزه تبلیغات چنان اهمیت پیدا کرده که هر روز امکانات و ابزارهای جدیدتری در این راستا عرضه می شود.

وردپرس نیز از این قاعده مستثنا نیست. حتما در وب گردی های خود با وب سایت هایی مواجه شده اید که در بین مطالب یک نوشته، محصول یا نوشته دیگری را جهت ترغیب کاربران به مطالعه آن ترغیب می کنند.

این کار نوعی تبلیغ محسوب شده و باعث افزایش آمار بازدید کنندگان خواهد شد.

ما در این نوشته به شما سه راهکار مفید برای رسیدن به این هدف معرفی می کنیم.

 

راهکار اول: استفاده از کدهای PHP

کد زیر را در functions.php و یا پلاگین مخصوص وب سایتتان جایگذاری کنید.

<?php
 
//Insert ads after second paragraph of single post content.

add_filter( 'the_content', 'prefix_insert_post_ads' );

function prefix_insert_post_ads( $content ) {
	
	$ad_code = '<div>Ads code goes here</div>';

	if ( is_single() && ! is_admin() ) {
		return prefix_insert_after_paragraph( $ad_code, 2, $content );
	}
	
	return $content;
}
 
// Parent Function that makes the magic happen
 
function prefix_insert_after_paragraph( $insertion, $paragraph_id, $content ) {
	$closing_p = '</p>';
	$paragraphs = explode( $closing_p, $content );
	foreach ($paragraphs as $index => $paragraph) {

		if ( trim( $paragraph ) ) {
			$paragraphs
[$index] .= $closing_p; } if ( $paragraph_id == $index + 1 ) { $paragraphs[$index] .= $insertion; } } return implode( '', $paragraphs ); }

برای قرار دادن محتوای تبلیغی خود، در خط نهم عبارت “Ad code goes here” را به دلخواه خود تغییر دهید. همچنین در خط دوازدهم کد فوق می توانید تعداد پاراگراف هایی که تمایل دارید بعد از آن تبلیغات به نمایش در آید را مشخص کنید.

 

راهکار دوم: استفاده از افزونه Insert Post Ads

افزونه insert post ads را از مخزن وردپرس دریافت کنید. پس از نصب و فعالسازی افزونه گزینه ای با نام Post Adverts به منوی مدیریتی شما اضافه می شود.در منوی مذکور با کلیک بر روی گزینه Add New می توانید تبلیغ متنی جدیدی را ایجاد کرده و تنظیمات مربوط به نمایش آن را انجام دهید.

insertpostads

همچنین با مراجعه به گزینه Settings این افزونه می توانید تعیین کنید که تبلیغات در چه نوع نوشته هایی نظیر پست و صفحه و … به نمایش در آید.

راهکار سوم: استفاده از افزونه Inline Related Posts

کار این افزونه با افزونه قبلی متفاوت است.این افزونه هم اکنون در بین وب سایت های فارسی رایج است و وظیفه آن نمایش پست های تصادفی وب سایت در بین نوشته ها است. البته برخی از وب سایت ها نیز از این افزونه استفاده نکرده و به صورت اختصاصی کدنویسی کرده اند، اما عملکرد و ظاهرشان شبیه همین افزونه می باشد. جهت دانلود افزونه Inline Related Posts از مخزن وردپرس کلیک کنید. با نصب و فعالسازی افزونه، از منوی تنظیمات بر روی Inline Related Posts کلیک می کنیم تا صفحه مربوط به تنظیمات افزونه باز شود. سپس تنظیمات مورد نظر را اعمال و نتیجه را در بین نوشته هایتان مشاهده کنید.

intelly-related-posts

نکته: فقط یکی از تم های این افزونه رایگان بوده و جهت استفاده از سایر تم ها باید افزونه را به نسخه پریموم ارتقا دهید؛ اما همان یک تم کار شما را راه خواهد انداخت. نتیجه تم پیشفرض چیزی شبیه تصویر زیر است.( البته همان طور که در تصویر مربوط به صفحه تنظیمات مشخص است، شما امکان تغییر رنگ ها را خواهید داشت.)

sample