کاربرانی که در سایت شما ثبت نام می کنند، قهرمانان سایت شما محسوب می شوند. شاید به نظر این حرف مبالغه آمیز به نظر برسد؛ اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که یکی از مهمترین فاکتورهای اعتبار و موفقیت وب سایت ها تعداد کاربران فعال آن ها می باشد. ما در این آموزش قصد داریم به شما بگوییم تا چگونه لیستی از نام این قهرمانان را به صورت تصادفی در وب سایتتان نمایش دهید.

گام اول:

ابتدا کد زیر را کپی و در فایل functions.php  جایگذاری کنید.

function wpb_random_users() { 

global $wpdb;

$randomusers = '<ul class="random-users">';

// Query database for users
$usernames = $wpdb->get_results("SELECT user_nicename, user_url, user_email FROM $wpdb->users ORDER BY RAND() LIMIT 5");

// Display users in a list
foreach ($usernames as $username) {

if (!$username->user_url) :

$randomusers .= '<li>' .get_avatar($username->user_email, 45) .$username->user_nicename."</li>";

else :

$randomusers .= '<li>' .get_avatar($username->user_email, 45).'<a href="'.$username->user_url.'">'.$username->user_nicename."</a></li>";

endif;
}
$randomusers .= '</ul>';

return $randomusers;  
}

add_shortcode('randomusers','wpb_random_users');

این کد یک ردیف از کاربران موجود در جدول دیتابیس شما را به صورت تصادفی انتخاب می کند؛ سپس خروجی نتایج را در یک لیستی همراه با نام و آواتار کاربران ارائه می دهد. همچنین در این کد اگر کاربری لینک وب سایت خورد را در پروفایلش درج کرده باشد، این آدرسبه نام کاربر، در لیست نمایش داده شده لینک داده می شود.

گام دوم:

اکنون نوبت نمایش لیست تصادفی کاربران ثبت نام شده در سایت شما است. برای این کار کافی است کد زیر را در هر جایی از پوسته سایتتان که می خواهید لیست نمایش داده شود، قرار دهید. ( برای مثال درsidebar.php یا footer.php )

<?php wpb_random_users(); ?>

همچنین شما از طریق Shortcode زیر قادر به نمایش لیست، در نوشته ها، صفحات و یا ویجت ها هستید.

[randomusers]

این آموزش در اینجا به پایان رسید. اما اگر شما می خواهید بدانید که چگونه پروفایلی حرفه ای برای کاربرانتان ایجاد کنید، کافی است نوشته ایجاد پروفایل حرفه ای برای کاربران با افزونه وردپرس UserPro را دنبال کنید. همچنین با مطالعه پست نمایش آخرین بازدید کاربران در وردپرس ، خواهید دانست چگونه آخرین بازدید کاربران سایتتان را نمایش دهید.