1. بیش از ۷۰ میلیون سایت در سرتاسر دنیا از وردپرس استفاده می کنند . سایت هایی نظیر رسانه خبری سی ان ان ، تک کرانچ ، فوربس و بسیاری از سایت های بزرگ دیگر نیز از این سرویس بهره مند هستند .
  2. روزانه ، نزدیک به ۲۰ هزار نفر از وردپرس کسب درآمد می کنند .
  3. نزدیک به ۱۷ درصد از سایت های جهان از سرویس وردپرس استفاده می کنند که دستاوردی بزرگ است !
  4. بیش از ۱۹ هزار افزونه برای وردپرس موجود می باشد که عددی بسیار بزرگی است!
  5. بررسی های تخمینی حاکی از این است که افزونه های وردپرس ۲۸۵ میلیون بار دانلود شده اند ! بله درست شنیدید ، میلیون !
  6. وردپرس در زبان های مختلفی مانند انگلیسی ، آلمانی ، کرواتی ، ژاپنی ، نروژی ، اسلوونیایی ، اسلوواک ، عبری ، اسپانیایی ، اندونزیایی ، انگلیسی کانادایی ، سوئدی ، رومانیایی ، لهستانی ، روسی ، اسکاتلندی ، ایتالیایی ، هلندی ، مقدونیه ای ، فرانسوی ، فارسی و بسیاری از زبان های دیگر که نام بردن از تمامی آن ها تقریبا غیر ممکن است ، در دسترس می باشد .
  7. مهارت استفاده از وردپرس ، یکی از مورد استفاده ترین مهارت های دنیاست . چیزی از وردپرس نمی دانید ؟! زمان آن فرا رسیده که به یادگیری بپردازید!؟
  8. وردپرس موفق به شکست دادن جوملا و دروپال شده است .
  9. وبلاگ نویسان، وردپرس را به دیگر سیستم های مدیریت محتوا ترجیح می دهند . در حقیقت نرخ طراحی یک سایت وردپرس ساعتی ۶۰ دلار است . حال دلیل ترجیح آنان را متوجه شدید .
  10. وردپرس به عنوان بهترین سیستم مدیریت محتوا شناخته می شود . این مسئله اثبات شده نیست ، اما اکثر کسانی که از چندین سیستم مدیریت محتوا استفاده کرده اند تایید می کنند که وردپرس توانایی شکست دادن تمام آنها را دارد .