بعضی از ما آن قدر درگیر افزونه های سایتمان شده ایم که از هسته و CMS اصلی غافل می شویم. امروز قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چرا به روز نگه داشتن وردپرس مهم هست؟

بروز رسانی وردپرس مهم یا غیر مهم؟
دوستان به روز رسانی هسته وردپرس رو کاری کم اهمیت ندانند بلکه حداقل کاری که شما برای امنیت سایتتان باید انجام دهید این است که هسته وردپرس سایتتان را به روز نگه دارید بعد به دنبال کارهای بیشتری برای امنیت سایتتان باشید.

یک توضیح کوچک برای مهم بودن بروز رسانی هسته وردپرس
هر نسخه از وردپرس مثل ۳.۹ / ۴.۰ / ۴.۱ دارای تغییراتی هستند که شاید برای ما ملموس نباشد ولی هکر ها متوجه این تغییرات خواهند شد. حتی در هر نسخه از وردپرس بروز رسانی جزئی هم وجود خواهد داشت مثل ۳.۹.۱ / ۴.۱.۳ که تماما برای رفع باگ های امنیتی و… انجام می شود. بنابراین هرچه نسخه وردپرس شما بروزتر باشد باگ ها و حفره های امنیتی کمتری هم خواهد داشت.

یک اشتباه رایج!
در بین کاربران بعضا یک دید اشتباه وجود داره و اون هم اینه که وردپرس خودشون رو بروز نمیکنن که نکنه سایت به هم بریزه… یا با قالب سایت مشکل پیدا کنه و یا چه و چه…و به همین دلیل ها دست به بروزرسانی نمیزنن!!!

باید به این کاربران گفت که آیا امنیت سایت برای شما مهمه ویا فقط قالب سایت؟

مراحل بروز رسانی وردپرس
شما برای بروزرسانی تنها کاری که باید انجام دهید این است که طبق این روال عمل کنید. ساده و خوشمزه + امنیت:
اول تهیه پشتیبان از سایتتان.
دوم به سایت وردپرس فارسی یا انگلیسی – از هر کدام که استفاده می کنید-  سر بزنید. در مورد نسخه جدید اگر نکته خاصی وجود دارد حتما آن جا ذکر می شود. مثلا این نسخه با بعضی قالب ها سازگار نیست و یا با افزونه فلان سازگار نیست.
سوم بروز رسانی هسته وردپرس.

تمام..! اینم از بروز رسانی وردپرس.
برنامه نویسان وردپرس کلی سختی می کشند و باگ های امنیتی و… وردپرس را برطرف می کنند. اما ما تنها کاری که باید بکنیم همین ۳ مرحله بالا بود برای بروزرسانی وردپرس…خسته که نشدید!؟