چگونه خطای داخلی سرور در وردپرس را برطرف کنیم؟

خطای ۵۰۰ یا همان مشکل داخلی سرور از خطاهایی است که برخی از کاربران وردپرسی با آن مواجه می شوند و در نهایت سایت‌شان به طور کامل از دسترس خارج می شود. به همین دلیل در این آموزش می خواهیم نحوه رفع این خطا در وردپرس را مرور کنیم.

فایل .htaccess خراب

قبل از هر چیزی بهتر است که فایل htaccess را بررسی کنید. هرتغییر کوچکی در این فایل می تواند مشکلات بزرگی را در سایت به همراه داشته باشد. برای اطمینان از این موضوع بهتر است که نام فایل را تغییر دهید تا ببینید که مشکل برطرف می شود یا خیر.

اگر با انجام کار فوق، مشکل حل شد؛ برای ایجاد مجدد و البته نسخه سالم از آن باید به مسیر تنظیمات»پیوندهای یکتا رفته و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا فایل htaccess جدید ایجاد شود.

افزایش حافظه PHP

در برخی موارد خطای ۵۰۰ به دلیل محدودیت حافظه PHP رخ می دهد. به همین دلیل باید حافظه php وردپرس را افزایش دهید. برای انجام این کار کافیست که کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید:

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

غیرفعال کردن همه افزونه‌ها

هر زمان که در وردپرس با مشکلی مواجه شدید، بهتر است یک نگاهی به قسمت افزونه ها داشته باشید! در این مورد نیز بهتر است که تمامی افزونه ها را غیرفعال کنید تا نتیجه کار را مشاهده کنید. اگر مشکل برطرف نشده بود، نشان از وجود مشکل در قسمتی دیگر است؛ اما اگر مشکل خطای ۵۰۰ رفع شده بود آن موقع بهتر است که افزونه ها را یکی یکی فعال کنید تا در نهایت بتوانید مورد مشکل دار را پیدا کنید و دیگر از آن استفاده کنید و جایگزین بهتری را برای آن پیدا کنید.

آپلود مجدد فایل های هسته وردپرس

اگر هیچ کدام یک از روش های بالا جواب نداد، بهتر است که فایل های مربوط به هسته وردپرس را مجددا آپلود کنید. اگر نمی دانید که منظور کدام فایل ها است می توانید نوشته بررسی ساختار فایل ها و پوشه های وردپرس را مطالعه کنید.

در نهایت اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است مشکل از طرف هاستینگ باشد، بنابراین موضوع را با شرکتی که از آن هاست سایت خود را تهیه کرده اید در میان بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *