رتبه بندی سایت وردپرس و الکسا

  • توسط محمدرضا اربابی
  • ۵ سال پیش
  • ۰
رتبه بندی سایت وردپرس و الکسا

الکسا چیست؟

اگر شما هم مدیریت یک سایت را برعهده دارید، برای شما مهم است که در بین سایت های موجود، رتبه سایت شما چقدر است و برای کاهش رتبه خود در بین همه سایت ها باید چه کار هایی انجام داد لذا در این پست قصد دارم که یک سایت مهم در رتبه بندی سایت به شما معرفی کنم .الکسا یکی از سایت های رتبه بندی اینترنتی است و از طریق معیار هایی که دارد دو نوع رتبه که شامل رتبه داخلی (مثلا رتبه بندی در بین سایت های ایرانی) و رتبه جهانی است را برای هر وبسایت می دهد.

نحوه بررسی رتبه بندی سایت :

با وارد شدن به سایت به نشانی www.alexa.com  در قسمت مربوط، آدرس سایت مورد نظر را وارد کنید,  بعد از پایان آنالیز , سایت الکسا گزارش نسبتا کاملی از سایت مدنظرتان به شما می دهد! میزان بازدید سایت شما در رتبه بندی تان در سایت الکسا از بیشترین تاثیر برخوردار است. لذا خیلی از سایت ها با روش های مختلفی الکسا را فریب داده و رتبه سایت خود را کاهش می دهند.یکی از ابزار هایی که توسط سایت الکسا ارائه می شود toolbar این وب سایت می باشد که به وسیله ی نصب آن در مرور گر خود می توانید رتبه بندی محلی و جهانی هر وب سایتی که در حال بازدید از آن هستید را ببینید.

یک سوال! سایت الکسا چگونه می تواند ترافیک هر سایت را محاسبه کند ؟

الکسا از طریق همین تولبار هایی که کاربران روی مرورگر هایشان نصب می کنند می تواند به هر سایت رتبه دهد. لذا آماری که الکسا می دهد دقیق نیست پس برای شما که می توانید آمار بازدید سایت خود را از طریق ابزاری دقیقی مثل گوگل آنالیتیکز داشته باشید مناسب نیست؛ ولی می توانید برای محک زدن سایت های رقبایتان از آن استفاده کنید. همان طور که گفتم الکسا نه تنها در ایران بلکه در جهان به یک معیار برای رتبه بندی سایت ها تبدیل شده است.لذا برای مدیران وب سایت ها بسیار مهم است که رتبه آنها در سایت الکسا چقدر است؟ برای همین آنها از همه روشهای اخلاقی و غیر اخلاقی برای بالا بردن آمار بازدید سایت که مهمترین راه کاهش رتبه الکسا است استفاده می کنند.

اما چگونه ما هم رتبه سایت خود را در الکسا کاهش دهیم؟

۱- نصب تولبار الکسا:

گفتیم که الکسا برای آنالیز سایت ها از تولبار خود که کاربران نصب کرده اند استفاده می کند. مثلا الکسا پیش بینی میکند که از هر ۱۰۰۰ بازدید یک نفر تولبار الکسا را نصب کرده. حال اگر سایت شما ۱۰۰۰ کاربر ثابت داشته باشد و همه کاربران تولبار الکسا را نصب کنند با این حساب درحالی که شما ۱۰۰۰ کاربر دارید ولی ۱ میلیون کاربر برای شما درالکسا ثبت می شود و رتبه سایت شما به شدت پایین می آید! واقعا ترفند جالبی است! شما میتوانید این تولبار را در اینجا دانلود کنید.

۲-پاپ آپ:

درواقع پاپ آپ به پنجره ای گفته می شود که به طور ناخواسته وقتی شما در حال بازکردن آدرسی هستید باز می شود حال با باز شدن هر پاپ آپ یعنی یک کاربر از سایت شما دیدن کرده است و آمار بازدید سایت شما بالا می رود و به دنبال آن رتبه شما در سایت الکسا پایین می آید.

از کجا متوجه شویم یک وب سایت از طریق روش های نادرست رتبه الکسا خود را کاهش داده است؟

از بخش Upstream Sites شما می توانید تقلب وب‌سایت‌ها در جذب ترافیک متوجه شوید. اگر به بخش Upstream Sites در قسمت پایین صفحه مربوط به آمار هر سایت در الکسا نگاهی بیاندازید ، لیست سایت‌هایی که کاربران پیش از بازدید از سایت مورد‌ نظر شما از آن بازدید کرده‌اند، نمایش داده می‌شود. از همین روش میتوانیم بفهمیم این وب سایت بازدید های خود را بیشتر از چه نوع وب سایت هایی جذب می کند .

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

امام صادق علیه السلام می فرمایند :هرچيزى‏ زكاتى دارد و زكات دانش، آموختن آن است به اهلش! یاد دهید تا یادبگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *