محبوب ترین افزونه های سئو وردپرس

اگر می خواهید بازدید سایت خود را افزایش دهید و رتبه سایت خود را در موتوهای جستجوگر افزایش دهید؛ لازم است که سایت‌تان بهینه سازی شده باشد. با اینکه سئو کار سخت و پیچیده ای است اما اصول آن خیلی ساده دارد.

برای وردپرس افزونه هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید سئو سایت خود را به مراتب بهبود بخشیده و از ترافیک دریافتی لذت برد. برای آشنایی با این افزونه ها با ما همراه باشید.

YOAST SEO

افزونه کامل و بسیار قدرتمندی است که موجب افزایش سئو سایت می شود. این افزونه دارای تحلیلگر صفحه است که امکان بررسی محتوا از نظر سئو برای کلمه کلیدی را برای افراد ممکن می سازد. به عبارتی این افزونه به شما کمک می کند تا محتوای خوبی را تولید کنید. این افزونه همچنین ویژگی های دیگری مانند نقشه سایت دارد که برای افزایش سرعت ایندکس مطالب در موتورهای جستجو مفید است.

YOAST SEO با بیش از یک میلیون نسخه نصب شده فعال از محبوب‌ترین افزونه های وردپرس می باشد. در نهایت برای درک قدرت این افزونه باید گفت که اکثر افراد متخصص سئو این افزونه را بر روی سایت های خودشان و مشتریان نصب می کنند!

ALL IN ONE SEO PACK

این افزونه در سال ۲۰۰۷ معرفی شد و با امکاناتی که برای بهینه سازی وب سایت های وردپرسی ارائه کرده بود، خیلی زود به یکی از افزونه های محبوب وردپرسی تبدیل شد. افزونه ای که با قابلیت ها و امکانات زیاد و البته مفیدی که دارد جزء افزونه هایی است که بیشترین دانلود را داشته و هم اکنون بیش از یک میلیون نصب فعال دارد.

این افزونه رقابت شدیدی با Yoast Seo دارد و انتخاب یکی از آنها واقعا کار سختی است! به همین دلیل انتخاب یکی از آنها را به عهده خود شما می گذاریم. البته مطمئن باشید که هر دو بهترین هستند.

Google XML Sitemaps

بدون شک Google XML Sitemaps بهترین افزونه برای ایجاد نقشه سایت است. این افزونه هرآنچه که یک نقشه سایت XML نیاز دارد را ایجاد می کند و می توانید آن را به موتورهای جستجو معرفی کنید تا فرایند ایندکس مطالب سرعت بیشتری بگیرد. البته اگر از نقشه سایت افزونه های دیگر مانند Yoast seo استفاده کرده باشید؛ دیگری نیازی به این افزونه ندارید.

Redirection

بر خلاف افزونه های قبلی که چیزی را به سایت اضافه می کردند؛ این افزونه آمده است تا چیزی را از سایت شما کم کند و آن هم چیزی نیست جزء خطاهای مربوط به لینک از بین رفته یا همان لینک های شکسته است!

اکثر ما با خطای معروف ۴۰۴ آشنا هستیم و دلیل به وجود آمدن آن هم مشخص است، اما شاید ندانید که وجود خطای ۴۰۴ می تواند سیگنال منفی به موتورهای جستجو بفرستد. اگر وب سایت شما خطاهای ۴۰۴ زیادی داشته باشد می تواند نشان از یک مشکل فنی باشد و قطعا موتورهای جستجوگر دوست  ندارند افراد را به سایت هایی که مشکلات زیادی دارند هدایت کنند!

بنابراین افزونه ای مانند Redirection که خطاهای مربوط به ۴۰۴ را مانیتورینگ می کند در این مسیر می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. این افزونه پس از اینکه صفحات و لینک های ۴۰۴ را شناسایی کرد، آنها را در پنل ثبت می کند تا به انتخاب خودتان آنها را به نحوی برطرف کنید.

البته اگر تعداد خطاها زیاد باشد و شما هم زمان کافی برای انجام دادن این کار ندارید؛ می توانید افزونه را بر روی ریدایرکت تمامی ۴۰۴ ها تنظیم کنید.

WP Smush

عکس ها باعث می شوند تا سایت ها جذاب باشند و همین طور معنا و مفهوم به راحتی به مخاطب سایت منتقل شود، اما اگر این عکس ها برای فضای اینترنت بهینه سازی نشده باشند؛ موجب سنگین شدن صفحات و کاهش سرعت سایت خواهند شد.

افزونه WP Smush تصاویر را بدون افت کیفیت فشرده سازی کرده و از حجم اضافی آنها می کاهد تا در نهایت سایت وردپرسی شما از لحاظ تصاویر مشکل سرعت نداشته باشد. فراموش نکنید که سرعت وب سایت در حال حاظر از فاکتورهای مهم برای وب سایت ها قلمداد می شود؛ پس به سادگی از کنار این مورد رد نشوید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

۲ نظرات در حال حاضر

  1. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.