شاید آپلودر جدید در وردپرس نسخه ۳.۵ به بعد ، یکی از تغییرات مهم تو این نسخه به حساب بیاید. اما تغییر دیگری که کمتر در مورد آن صحبت شده است، مخفی بودن تنظیمات محل ذخیره سازی رسانه‎ها است. دلیلی که سازندگان برای اینکار ذکر کردند، عام نبودن این تنظیم است که مثل سایر تنظیمات، استفاده زیادی ندارد. دلیل دیگه‎ای هم که می تواند داشته باشد، به وجود آمدن بی نظمی و آشفتگی در مدیریت پوشه آپلودهاست که کاربر ممکن است با تغییرات ناخواسته در این تنظیمات باعث به وجود آمدن آن شود. در این نوشته شما را با چگونگی تغییر محل پیشفرض آپلود رسانه‎ها آشنا خواهیم کرد.

نکته: این آموزش برای افراد مبتدی نیست، لطفا در صورتی که آشنایی کافی با وردپرس و کدهاش دارید، این آموزش رو دنبال کنید.

برای تغییر مسیر پیشفرض آپلود رسانه‎ها، نیاز است که فایل wp-config.php را در مسیر ریشه وردپرس تغییر بدید. اگر می خواید که مسیر آپلود را به چیزی شبیه به wp-content/files تغییر بدید، باید کد زیر رو به فایل wp-config.php اضافه کنید. فرقی ندارد کجای فایل باشد، اما برای احتیاط و اطمینان کد رو به آخر این فایل اضافه کنید.

define( 'UPLOADS', 'wp-content/'.'files' );

اگر می خواید مسیر آپلود جایی غیر از پوشه wp-content باشد، مثلاً www.example.com/files ، باید مسیر آپلود را به این شکل در فایل wp-config.php تغییر دهید:

define( 'UPLOADS', ''.'files' );

به یاد داشته باشید، در هر زمان، می توانید فایل‎های آپلود شده را به صورت سال/ماه طبقه بندی کنید. برای اینکار به مسیر تنظیمات » رسانه برید.

تنظیمات پوشه آپلودها

امیدواریم این مطلب براتون مفید بوده باشد.